Teade

Collapse
No announcement yet.

kas sobivad kokku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kas sobivad kokku?

    asi selline, et mul JBL LX800 150 W-sed kõllid ja Harman Kardon 325 7x 50 W ressiver, kuid selle taga märk nagu ühenduseks sobiks vaid 8 oomised...
    kuidas on, kas tasub üldse katsetada või on selline kokusobivuse asi juba eos hukule määratud? tänan.
    ahjaa, need JBL on sisi 4-oomised...

    #2
    Vs: kas sobivad kokku?

    kui oma võimendist hoolid,siis ära 4 oomiseid kõlareid küll kasuta.ettevaatlikul kuulamisel midagi hirmsat ei juhtu,aga kas tasus sel juhul nii võimast võimendit osta.

    Comment


      #3
      Vs: kas sobivad kokku?

      Terv!

      Kustmaalt umbes see ettevaatlikuse piir ette tuleb? Kui volume nuppu eriti üle veerandi ei keera? (mul sama probleem).
      C.
      http://www.album.ee/user/16860279

      Comment


        #4
        Vs: kas sobivad kokku?

        kus on mutripingutuse piir?puruks,ja nõks tagasi.
        sama on ka võimendiga.silmaga seda piiri ei näe.alles tagantjärgi saad aru,et piir sai ületatud.

        Comment


          #5
          Vs: kas sobivad kokku?

          Mul iseenesest mõlemad kõlaripaarid nii ühendatud, et võimul takistus alates 8 ja up oomi, kõllil ~6 oomi takistust. Panin 3 oomised takistid vahele. Heliliselt minu kõrva järgi suurt midagi ei muutunud aga vähemalt tossama võimu ei lase. Kodus samas üle veerandi vol nupp nii või naa ei anna keerata.

          Lisatakistite variant on maha laidetud siin foorumis aga keegi ei ole suutnud põhjandada väga adekvaatselt miks ta nii paha on... Ise kasutanud seda lahendust juba üle aasta, kõik on tipptopp.
          Kui keegi mu eelnenud juttu ümber ei suuda lükata, miks see halb on, siis proovi samamoodi lisatakistitega.
          Kuigi "punni" põhja ei soovita ka siis keerata, väidetavalt lisatakistid võivad kõllidel haiget teha suurel võimsusel, mingid parameetrid muutuvad seal suts.
          Luxman LV-105/ st.hübriid-lampvõim
          Denon PMA700V/ st.võim
          Pioneer PD-S705/CD keerutaja
          Käsitööna valmistada lastud monovõim
          Peerless/Vifa elemantidega kaheribalised

          Comment


            #6
            Vs: kas sobivad kokku?

            Võimendi väljundtakistus on hästi väikseks viidud selleks et lühistada valjuka poolt tekitatav el.mot jõud mis muidu signaaliga liitudes võiks membraani kaugemale liigutada kui muusika signaal ette näeb. Kui takk on vahel (=ülipikad või peenikesed kõllijuhtmed) siis lühist ei ole.
            Normaalsel kuulamisel täitsa savi kui kõrva ei häiri.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: kas sobivad kokku?

              normaalsel kuulamisel on tõesti ükskõik.aga milleks siis raisata nii palju raha võimsale võimendile ja kõlaritele?

              Comment


                #8
                Vs: kas sobivad kokku?

                tänan kõikide arvamuste ja soovituste eest!
                tegelikult olen nüüd veel suuremas segaduses, sest sain Harman Kardoni firmalt järgmise kirja oma päringu peale:

                The avr 325 will have no problem dealing with the LX800. Hope you have many years of happy listening pleasure with your HK and JBL equipment.
                Best Regards,
                HCGI Customer Support

                Kirjutasin neile just oma murest 4 oomiste kõllide ja 8-oomise võimu ühenduvuse üle.
                Seda kallist varustust tahtsin ikka just helikvaliteedi pärast. Review´d selle Harmani kohta olid enesest päris lootustandvad.

                Comment


                  #9
                  Vs: kas sobivad kokku?

                  kui ma nüüd õieti aru sain,siis harman kardon lubab selliste kõlarite kasutamist.
                  kindlasti teavad nemad seda aja kõigi paremini,nii et ühenda julgesti

                  Comment


                    #10
                    Vs: kas sobivad kokku?

                    Soovitaks müüjaga üle täpsustada sest kui garantiijuhtum toimub siis nende jaoks ei pruugi sain-kunagi-sellise-meili midagi tähendada.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Vs: kas sobivad kokku?

                      Customer Supporti vastus on reeglina ametlik st.ka e-mailina dokumentaalne ja juriidiliselt korrektne.Nii vastutavad ka nemad.
                      Kõik meeldiv tuleb lambist...

                      Comment


                        #12
                        Vs: kas sobivad kokku?

                        Esmalt postitatud maaalune poolt
                        Customer Supporti vastus on reeglina ametlik st.ka e-mailina dokumentaalne ja juriidiliselt korrektne.Nii vastutavad ka nemad.
                        Jah aga kas on mõtet riskida? Kui midagi läheb nässu, siis tassi garantiisse. Ajakadu ja sebimisetasu ei maksa keegi kunagi kinni. Aga võibolla mul ainult selline mõtlemine.
                        Loogika ju ütleb, et teatud võimsusel teeb ettenähtust väiksema takistusega kõlar võimule liiga.
                        viimati muutis kasutaja S.S.; 13 m 2006, 09:41.
                        Luxman LV-105/ st.hübriid-lampvõim
                        Denon PMA700V/ st.võim
                        Pioneer PD-S705/CD keerutaja
                        Käsitööna valmistada lastud monovõim
                        Peerless/Vifa elemantidega kaheribalised

                        Comment


                          #13
                          Vs: kas sobivad kokku?

                          Ise siin mõtlen et kas H/K'l mingit lülitit või midagi pole et saaks takistust muuta, või äkki on stereo modes 4 oomi ja kodukino modes siis 8 oomi, saab nii olla ?
                          Sest minuarust oli mingitel osadel yamaha võimudel selline võimalus et sai seda takistuse teemat muuta kas 4-8 oomi võis siis 6-...midagi, aga jah ma võin ka eksida.

                          Comment

                          Working...
                          X