Teade

Collapse
No announcement yet.

Mida tuleks silmas pidaida.(20kw võimendi puhul)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mida tuleks silmas pidaida.(20kw võimendi puhul)

    Tere!
    Selline asi et mul on plaanis ehitada 20kw võimendi. Jupid kõik olemas peale 43 takisti. Takistid on väike probleem. Homme külastan tevalot ja loodan kõik sealt ära saan ostetud.. Skeem siin http://www.zone.ee/drag0n/skeem.jpg
    Mida tuleks Silmas pidada eelkõige? Muidugi ise olen tegelenud 14 aastat elektroonikaga ni et ei oleks mõtet öelda et ei tohi olla külmjooteid jne.

    #2
    Silmas tuleks pidada seda et kas sul on ikka kõk jupid olemas ja kuskohast sa toite võtad ?
    20kW, oletades et see on kahe kanali peale kokku, tähendab 40kW toitekat ehk siis seinast 200ampri tarbimist.

    Sorry aga ma ei usu et sa tõsiselt räägid. Ehkki see oleks uljas. Pane siia pilt juppidest, siis on teine tubakas, siis räägime tehnikajuttu.

    Comment


      #3
      Toide pole probleem. Ja juppidest mul on 43 takistit puudu.
      Pildide võimalus praegu puudub kuna mul oli veebikaamera millega sai pilte teha aga tolle ma laenasin enda onu pojale. Ta teeb mingisugusid videoprojekti koolis.
      Jupid on saadud soome koleegidelt.

      Comment


        #4
        Väike täpsustus - mis koormustakistusel see 20kW siinust kätte saadakse?
        Ma siin ruttu näppude peal arvutasin ja sain tulemuseks, et +/- 115V toite korral üle 0,3 oomi ei saa koormust lubada?

        Ka täpsem visioon eesmärkidest või tulevasest kasutusalast pakuks huvi?

        Comment


          #5
          Kõik olemas ja takistid on probleem? Ei ole eriti tõsiselt võetav jutt.
          Tahaks jahutusest pilte näha.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vohh! Tehke järele! Kui toide pole probleem, siis tahaks ikkagi hirmsasti pilte näha toitest ja jahutusest. Nagu ma aru sain, siis ainult takid puudu. Ilma pilte nägemata raske nõu anda. Jääme põnevusega ootama pilte ratastel võimust.

            No ja arvestades võimu juppidele juba kulutatud raha, on kusagilt oksjonilt ostetud kasvõi pruugitud veebikaamera hind peenraha.

            Krt, kuidagi tuttav teema...
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Originally posted by Padasonic@Oct 18 2005, 01:34
              Krt, kuidagi tuttav teema...
              Skeem paistab olevat võetud sealt
              http://www.geocities.com/pa_schematics/20kW.html
              ja juttu on nii uhkel teemal natuke olnud
              http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=10740
              http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=11535
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Oskab keegi öelda, kui võimas on võimsaim Eestis ehitatud võimendi?
                Beers of Estonia

                Comment


                  #9
                  See pole vist oluline. Piisava rahakoti korral võib ka 100kW teha, iseasi milleks seda tarvis on.
                  Ootan tellimusi. Hinnaprognoos 5 EEK/W.

                  Comment


                    #10
                    Oluline? No minul on küll huvi sellist asja teada.

                    Sellest ma saan aru, et 20kW-sega pole kellelgi peale staadionikontserdi korraldajate midagi teha.
                    Beers of Estonia

                    Comment


                      #11
                      Mul on ühest veneaegsest aparatuurist üle jäänud oranzhi emailiga kaetud kast, võim peaks sinna sisse ära mahtuma.

                      Annan ära tingimusel, et asja valmis ehitad.
                      If you think education is expensive, try ignorance.

                      Comment


                        #12
                        20kW pole üldse midagi teha, kui vaja pannakse võimendid hunnikusse. Töökindlus on ka oluline. Ja 20kW bassivaljukaid PAs ei kasutata.

                        Comment


                          #13
                          Mida loota 20 kW pealt? Freedom Parade pealava võimendus on 16 kilovatti ja oi kui kobakas see oli... (mõtlen neid aegu, kui Freedom Parade Vabaduse pst-l oli). Kas sul ongi vaja midagi, mis müdistab üle terve linna?

                          Comment


                            #14
                            Toiteplokiks sobib väga hästi Caterpillari 50kW diiselgene(annab välja korraliku siinuse)jääb varu ka teisele kanalile :lol: .Kuuldavasti on CAT-i meestel selline Tabasalus kontori akna taga ja ootab renti või ostjat
                            Teine teema muidugi galvaaniline lahtisidestus(või panna kohe gene väljundile :P võimsad aladusventiilid külge + mõni 2 faradine konde sekka jne.) :lol:
                            Muide ilma naljata - toide on sellisel riistapuu jaoks paras peavalu <_<
                            Kõik meeldiv tuleb lambist...

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by littleant@Oct 18 2005, 09:41
                              Oskab keegi öelda, kui võimas on võimsaim Eestis ehitatud võimendi?
                              2X1KW mosfet lõpuga, impulss toide.
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment

                              Working...
                              X