Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika 020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika 020

    Ma vabandan, kui selline teema juba olnud on, aga mul ei ole tõesti aega ringi tuhnida ja kõiki teemasid lugeda. Probleem siis selline, et mul on võim katki(jälle, see juba neljas kord). Võim ise on Radiotehnika 020. Mida teha, kas on mõtekas hakata ostma uut võimu?Kui jah, siis millist? Kõlarid, mida see peaks siis toitma hakkama on Radiotehnika 35 AC-1. Kui keegi saaks mulle anda infot minu praeguse võimi kohta(või kõlarite), siis oleks vast uue võimu ostmine lihtsam. Hetkel jah kahjuks ei tea ma mitte midagi ei võimu ega kõlarite tehniliste andmete kohta :unsure: . Igasugune abi on vajalik. Tänan juba ette.

    #2
    Mis võimul viga on.
    Uku 020 lõpp on tegelikult suht lollikindla skeemiga. Iga kõlarilühis seda läbi ei lase.
    Edit: võim ise on 2X50W@4ohm siinus või 2X70W@4ohm muusika.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Originally posted by Allar999@Sep 13 2005, 21:33
      Ma vabandan, kui selline teema juba olnud on, aga mul ei ole tõesti aega ringi tuhnida ja kõiki teemasid lugeda. Probleem siis selline, et mul on võim katki(jälle, see juba neljas kord). Võim ise on Radiotehnika 020. Mida teha, kas on mõtekas hakata ostma uut võimu?Kui jah, siis millist? Kõlarid, mida see peaks siis toitma hakkama on Radiotehnika 35 AC-1. Kui keegi saaks mulle anda infot minu praeguse võimi kohta(või kõlarite), siis oleks vast uue võimu ostmine lihtsam. Hetkel jah kahjuks ei tea ma mitte midagi ei võimu ega kõlarite tehniliste andmete kohta :unsure: . Igasugune abi on vajalik. Tänan juba ette.
      No hetkel on nii, et bassi sai vist liiga valjult kuulatud, transistor läks läbi, aga siis tuli kusagilt sealt plaadi pealt ka mingit suitsu. Paranduses käis umbes 1 kuu tagasi viimati, siis olid mingid kaitsmed läbi ja ka seal elektriskeemis oli mingi jama.

      Comment


        #4
        Kuumenes üle.Muidu võis ka juhtuda kõlari kaabliga midagi(isolatsiooni rike põhjustas lühise).Muidu peris hea võimendi kui lüüdid vahetatud ning kõik korralikult reguleeritud
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          kui sellist märgatavat suitsu tuli, siis uuri välja, mis suitses. Võta kaas maha ja vaata, kas midagi on küpsenud. Kui on, siis mis?
          Kas mõlemad kanalid ei tööta või ainult üks suri maha? Kas transistorid oled üle mõõtnud, et tead et läbi läks?
          Kui plaanid võimu parandama hakata, siis U020 on piisavalt hea asi esimeseks parandustööks. Enne tuleks omale selgeks teha transistori tööpõhimõte ja muidugi võiks lugeda siin läbi võimu parandamise teemad ka.

          Ise oman ka ühte U020't. Heli on minu arvates parem, kui päris mitmetel vene võimudel. Muidugi lüüdid kipuvad seal alla andma ja jamade ennetamiseks võiks olla juba nad kõik vahetatud. Eelvõimendis mõne lüüdi lekkima hakkamine põhjustab jubedat heli helivaljuse poteka liigutamisel, sest potekast lastakse alalisvool läbi. Kui seal keskmisel plaadil oleva toitestabiliseerimise lüüdid ära surevad, siis läheb see väga mõnusasti koos lõpuga genereerima päris madalal sagedusel täitsa juhuslikul hetkel ja see võib kõlarid ära tappa. Samuti peavad need lüüdid nii seal toites (eriti just seal) kui ka lõppude transid piisavalt sarnased olema või siis tuleks juurde teha kõlarikaitse. Muidu käib väga jõle tümakas sisse lülitamisel läbi.

          Comment


            #6
            Originally posted by Cheopps@Sep 14 2005, 21:23
            Kuumenes üle.Muidu võis ka juhtuda kõlari kaabliga midagi(isolatsiooni rike põhjustas lühise).Muidu peris hea võimendi kui lüüdid vahetatud ning kõik korralikult reguleeritud 
            Nii, et siis soovitaksid uuesti parandusse viia ja sama võimuga edasi elada?

            Ahjaa, kui kunagi tekib soov soetada veel 2 sarnast kõlarit, nagu mul hetkel on ( või siis S-90), mis asja ma siis tegema pean(ma mõtlen, et natuke imelik oleks, kui on 2 võimu laua peal, et kas siis oleks mingi 4 väljundiga võim vaja osta?). Samas, sinna maani on veel palju aega, enen on vaja raha saada, et plaanid ellu viia.

            Comment


              #7
              Kui kõik kõlarid on 8oomised, siis saad nad paralleelida(võimendi kannatab 4oomi rahulikult ära).
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                No aga ma siis küsin nii, et mis võim oleks sobiv S-90 jaoks? Ja mis selle hinnaklass on. (Ja siis veel, et kellega peaks rääkima, kui tahaks oma praeguse Radiotehnika 020 võimule jälle eluvaimu sisse puhuma?)

                Comment


                  #9
                  Tere

                  Ma sain kah hiljuti ühe (vigase) UKU020 omanikuks. Ma otsisin skeemi üles ja seal on märgitud radikatel olevateks transistoriteks KT808A, kui kui mina omal radika katte maha kruvisin vaatasid mulle vastu radikatel 3 KT803A transistorit ja 1 KT808A transistorit. Kas see on normaalne? Tegelikult on asi nii, et sellel on üks kanal läbi. Ma sain selle väga väikese raha eest ja tahaks selle nüüd korda teha. Plaanis on võtta sealt välja toide ja vaid lõppvõim (kuna parem eelvõim on olemas) ning vahetada kõik kondensaatorid välja. Niisiis kas ma pean omale 3 KT808A transistorit ostma, et KT803A transistorid välja vahetada?

                  Silver

                  Comment


                    #10
                    Võimus on originaalis 4tk KT808A
                    2 tk kanali kohta.

                    Comment


                      #11
                      Minu uku020 käis mingi 45 minutit ja siis äkki läks põlema (sõna otseses mõttes), takistustraadid põlesid kui säraküünlad. Lõpu transistorite asemel oli kt829-d. Kt807(minulkt817) radiaatorid/plekid läksid ka veidralt kuumaks :blink:
                      Toite lüüdid on välja vahetatud ja eelvõim minema visatud.
                      Oskab keegi kommenteerida?
                      Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                      Comment


                        #12
                        Ilmselt pead nüüd tegelema natuke tõsisema remondiga.Eks ta nüüd põles maani maha nagu öeldakse. Seal ka ennem probleemid olemas kui oli pandud KT803, sest peab olema KT808A. Kuidas üldse tekkis mõte KT829 kasutamise kohta, see ju ei sobi nii kinnituselt kui ka parameetritelt. Kuna lõpp on otsesidestuses tehtud siis nüüd läksid ka lõhki eelastme transid. Prügikast saab korraliku täienduse. Nüüd on see juba rohkem restaureerimise teema. Hea on kui dif. võim paika jäi ehk esimesed transid. Ega seal lõpu transse pole mõtekas asendama hakata ja kui siis tuleb ka transside töö reziime muuta.Raske õelda kui tasakaalus seal õlad olid ja millised olid tühijooksu voolud peale remonti. Või juhtus selline asi, et KT829 ei jahutatud õieti maha, läks liiga kuumaks ja tekkis termiline läbilöök, mille tagajärel läksid lõpud lühisesse. Igal juhul on transi valik vale. Juhul kui juppe vaja läheb võta priva teel ühendust.

                        Comment

                        Working...
                        X