Teade

Collapse
No announcement yet.

Seletage rumalale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Seletage rumalale

    Tere.
    vabandan ette kui vales kohas teema.
    Mure nimelt selline, et sai viidud võimendi (soundwave spt1200) remonti.
    Vana seal siis pool aastat sellega tegelenud ja nüüd väidetavalt lõpu kivid läbi omadega ja muud asjad ka, aga see selleks, pakkus variandi, et ehitab ta kaasaegsemaks ümber 150 eest, mulle sobis, aga... Nüüd põhiline koht. Sellest saab teha 200w võimendi parimal juhul. Väidab et see hetkel nagunii 2x 150w annab välja. Nu krt tootja andmetel 2x600w rms 4Ohm. Korralik lahmakas toroid on sees ja ise üritasin kivide kohta andmeid saada siis mina loen välja, et 1 kivi 160w ja neid 4 öla kohta.
    Teema võimendi kohta leidsin siit http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=29327
    Ja kivi kohta
    KT8101A NPN Transistor Components datasheet pdf data sheet FREE from Datasheet4U.com Datasheet (data sheet) search for integrated circuits (ic), semiconductors and other electronic components such as resistors, capacitors, transistors and diodes.

    Kas ma nüüd olen millestki valesti aru saanud või kuidas.
    Oleks muidu jyrka poole pöördunud, aga ta vist ei tegele võimenditega enam ja egas vist foorumis ka ei viibi.
    Mis oleks teie arvates mõistlik käitumine edasi. ( Rcf l18p300 elemendi ka mähkis sedasi et xmax on 100w juures ületatud)
    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

    #2
    Kivi...? KT8101A on seni olnud transistor. Datasheet näitaks nagu max. pingetaluvust kuni 160V mitte W ning 150W.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vabandust minu viga, (millegipärast tehnikud koguaeg rääkisid, et kivid maha põlenud ja eks sealt see külge jäi)
      hmmm. Hetkel jällegi samas mõtisklen, et võimendil sulav kaitse oli 15A. Seega võib elektrooniku jutus iva olla (220x15)÷8=412.5 ja see ka veel pooleks 206.25w kanali kohta miinus veel kaod.
      või siis ei pea see paika.
      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

      Comment


        #4
        Misasi sul seal arvutuskäigus see 220 on?
        Peakaitse on 15A mis on trafo ja sissetuleva võrgu vahel. Trafo võiks olla kusagil 1kVA kanti...võimsust sealt saab ju omajagu, 2x600 tootja andmetel on reaalne. See 4 paari transse kõlab imelikult, peaks olema 8+8 KT8101 ja KT8102, need on 150W transid, 1+1 neist, kui sobivad valida, pole probleemi 100W saamine.
        4+4 viitab lahjemale versioonile, mis ei ole kindlasti SPT1200.
        Neid saab asendada 2SA1943/2SC5200 jne asjadega aga sel pole eriti mõtet kui kõik vaja välja vahetada ja segamini neid ka ei tasu panna.
        Toitepinget oled mõõtnud? Mõõda see, sellejärgi seda saavutatavat võimsust reaalsem saada. Jutus iva ei paista, pigem tasub nüüd eriti kriitiline olla, et mida seal siis kokku pusitakse.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Transistorite arvus/koguses arvatavasti eksin. See öine arvutus käik oli selline.... 220v aga vist peaks kasutama hoopis 230v.
          aga siis pmst peaksin nõudma ikkagist rrt kui 0mber ehitada siis ikka annaks 600w lähedale per kanal välja.
          Hr. Radiotehnika35, egas pole võimalik et ma teilt ta kunagi aastaid tagasi ka soetasin koos ühe teise võimendiga.

          Kas kellegil on kogemusi spets24 ettevõttega. Mõte oli vahepeal ta sinna viia juba, aga hetkel vaatan mis elektroonik vastab.
          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

          Comment


            #6
            Me vist mingit diili oleme kunagi teinud, mõtlesin aga vat ei suuda hetkel välja mõtelda. Konkreetne võimendis ee kindlasti ei olnud - mul ei ole niisugust kunagi olnud.
            Täpselt ei suuda oletada kui võimas on selle trafo, pildilt paistab viisakas ja võimalik, et kusagile 1kVA kanti on, seega 500-600W kanalivõimsus ei ole probleem. Ümberehitus aga võib kulukas olla, 150 eest kaheldav.
            Kui toide on näiteks 2 astmeline (mida ma küll kahtlen) siis saaks temast ilmselt päris võimeka isendi aga see peaks olema täielik hobiprojekt - isetegemine sest töömahukas on see aretamine.
            Pm 2 astmelise toitega saab ka 4 transipaarist 600W, heade transsidega ka 1000 aga see eeldab trafost ka piisavat toitepinget ja isearetamisel suurt hoolikust, väike eksimus ja hinnalistest juppidest saab tuhk. Mul üks 4+4 transiga võim näiteks 1200W kanalivõimsus, vast ligi 2 aastakümmet kasutati seda päris karmis keskkonnas.
            -superradical-

            Comment


              #7
              Selge, lühidalt nõuan samat võimsust mis hetkel võimendi on. Ja mingi 200w teemast loobun.
              päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                .... See öine arvutus käik oli selline.... 220v aga vist peaks kasutama hoopis 230v.
                aga siis...
                Ksf! radiotehnika35 juba esitas 4. postis vihjava küsimuse: "Misasi sul seal arvutuskäigus see 220 on?" -- Vahelduvvooluvõrgust toidetava võimendi võimsus ei sõltu võrgupingest kuidagimoodi. Erinevalt autoraadiost, näiteks.

                Comment


                  #9
                  Ülevalpool sai see juba ka selgeks.

                  Niisugune info võib inimestele tulla ka "remondimeestelt" - 10st 8 kipuvad andma valeinfot, lõigatakse nurkasid jne, see on ühest nurgast siis teenuse teenuseostjale talutaval tasemel hoidmiseks aga teisalt ei saa teenusevajaja seda, mida ta vaimusilmas tegelikult ette näeb.

                  Pm ei ole seda võimu vaja remontida, kui mul oleks selline olukord, ise ei oskaks ja usaldusväärset ja vastuvõetavat teenust ei saaks siis teeks nii: https://www.aliexpress.com/item/4000...%2223416%22%7D

                  See töötab üsna laiades toitepinge piirides ja 600W saab sellest kätte ka, peaks ka vana asemele mõõtudelt ära mahtuma. Positiivne pool on, et see on uus ja need üldiselt tulevad müüjalt 100% töötavana, selle mõne juhtme ühendamiseks saab ka siit tuge kui küsitakse.
                  Teine võimalus mida vist ise alternatiivina kasutaks - neid D klassi mooduleid, IRS2092 draiveriga on saada kusagil 25-30 euro kandis tükk, nad on veidi toored (väljundfilter pole hea ja mõni detail tuleks ise parema vastu vahetada jne) aga 400W 4 oomisel koormusel on isegi tavalisest moodulist võimalik saada ja seejuures võtavad need vägavähe ruumi. Paremad, sildtüüpi skeemiga on ka seal 70-80 euro juures aga kui toide lubab siis neist on võimalik saada ka üle 4 kohalisi vativõimsusi, kõik oleneb muidugi kasutajast ja töö teostusest.

                  stereoversiooni näide: https://www.aliexpress.com/item/1005...:%223339%22%7D

                  mono: https://www.aliexpress.com/item/1005...24721181%22%7D

                  viimane töötab aga filter on nigel, suurel võimsusel jääb lahjaks, südamik on Micrometals 52 raudpulbersüdamik, sobivam, suurem maksab paar euri ja selle drosseli saba ise sobivama teha. Ka on plaadil mõni detail vaja parema vastu vahetada, transistorid ka pole väga head originaalis, suure sisendmahtuvusega+laenguvajadus, draiveril mingisugust võimendusastet transistoride ees ei ole, ise saab lisada vajadusel kui on soov võimsaid aga laisku IRFB4227 näiteks juhtida. Samas - tehasest tulevad samalaadsed võimendid (Behringer) kus pigistatakse piiripeale aetud toitepingega sellest kivist viimane, ilma igasuguse kivi jahutuseta, ilma transistorite valikuta...raskesti tüüritavad IRFB4227 transid, kogu krempel lõpuks sillas, igast küljest vaatavad vastu kompromissid. Minu kogemusel see hiina moodul (ma ebayst ostsin samasuguseid 15 euri eest eelmisel kevadel) on kohati siegi parem, no hea toorik. Ja seal on vaja ainult 7 juhet ühendada...

                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    KT8101 Spec.-s + cTp.1 & cTp.2

                    Comment


                      #11
                      Asjaliod siis niikaugel, et ettevõte loobus ka uue võimendi ehitusest, 3 nädalast sai 3 kuud ja siis pidi ka ise helistama. Saime kokkuleppele, et paneb kokku tagasi ja tagastab.
                      Nüüd siis vähe mõtlen, et prooviks/katsetaks ise sinna sisse ehitada midagi. Kunas pole enam ka 20a poisike siis prooviks vähe Helikvaliteedile rõhudes võimendi sinna ehitada. Võimsust võiks saada sinna 2x300w 4 Ohmi juures, mis peaks ilusti mu 2 kick/mid/top kastid ära toitma.
                      väga hästi sobivad iibeii ja ali ekspressi kaubad.
                      Märtsis ise Eestis tagasi ja siis saan toroidi ära mõõta
                      aga seni teoreetilisi soovitusi vaataks ikka.
                      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                      Comment


                        #12
                        Tegu siis sellise ettevõttega nagu puretech lasnamäel,
                        täpselt sellisel kujul sain oma võimu kätte sealt. Ei ole ise midagi lahti kruvinud ega ära võtnud, tänu sellele, et ta tegi väga palju tööd sellega siis sellisena ta tagastas. Pildid
                        eks arvake ise midagi, endal mitte just kõikse parem arvamus
                        päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                        Comment


                          #13
                          https://photos.app.goo.gl/51ULCeA5wj16LwN26Sinna viisin ma ta Sellisena
                          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                          Comment


                            #14

                            mis arvate sellest võimendist.
                            päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                              Märtsis ise Eestis tagasi ja siis saan toroidi ära mõõta
                              .
                              Ja millised on mõõtmistulemused?
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment

                              Working...
                              X