Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi takistuse muutmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Võimendi takistuse muutmine

    Tere! Palun selgitage amatöörile

    1) Kitarrivõimendi. Ainult üks väljund, takistus 16 oomi.
    2) Kõlar - ühes kastis kaks elementi, kumbki 16 oomi. Võimalik on ühendada stereos (vajalik kaks erinevat võimendit kumbki takistusega 16 oomi) kui ka monos (vajalik võimendi takistusega 8 oomi). Mida peab ehitama või panema 16 oomise võimendi ja selle kõlari vahele, et võiks ühendada kõlari mõlemad elemendid?

    Kui see aitab, siis võimendiks on Marshall DSL1HR ja kõlariks Marshall 1936V

    Suured tänud kõikide vastuste eest! Tänan!

    #2
    Kõlarid paned järjestiku ja saad 32 oomi. Ega midagi muud paremat ei olegi teha.

    Comment


      #3
      ?? (re-prase) "sõnasta uuesti"

      trivia ̶a̶u̶d̶i̵o̶ ̶t̵r̵a̶f̵o̶ ̶1̵6̶Ω̶ ̶s̶i̵s̶e̶n̶d̶ ̶8̶Ω̶ ̶v̶ä̶l̵j̵u̶n̶d̶ ̶ → sagedusspekter lendab tõenäoliselt kuu peale
      • osta teine võimendi veel
      • ühenda ainult 1 kõlar
      • ostab 2x 8Ω

      Comment


        #4
        Nope. Väljundtrafol ei paista muid väljavõtteid olevat.
        Ühenda need valjukad paralleeli (8-oomiseks) ja kasuta seda kõlarit niimoodi. See on nii väike võimendi, et see neid valjukaid maha ei põleta. Sellisele lampvõimendile selline koormustakistuse vähenemine rikkuvalt ei mõju. Kui saadav saund meeldib, siis anna minna.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          https://www.marshallforum.com/thread...n-mods.104222/
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            #6
            Mulle hakkas küll silma, et selle võimu väljundtrafol peaks ka üks lisa väljaviik olema, mis võiks 8 oomi jaoks olla ette nähtud. Seda oleks pingete mõõtmistega väga lihtne kontrollida.
            Info on pärit sealt: https://www.mylespaul.com/threads/ma.../#post-8696263

            Comment


              #7
              Tänan! Jõudsin ka sinna samasse teemasse Mulle jääb siiski segaseks, et mida seal veel tegema peab lisaks selle ühe peidetud 8-oomise väljaviigu jaoks uue pistiku loomise: "When wiring it up, I found that marshall had swapped the ground and hot on the pcb spade connection. So I swapped them and wired in the new lead. I recall that it was white."

              Kummaline on ka muidugi see, et kuidas on üldse võimalik, et 8 oomine väljund on sisuliselt võimendis olemas, kuid pistikut selle jaoks pole tehtud.

              Comment


                #8
                Mina ei ole eriti sellese süvenenud, ja peale paari esimese postituse, pole edasi lugenud. Peaks kõik arusaadav olema, eriti veel kui võimendi on käepärast võtta. Lisaks tuleb veel attenuatorid, ka ümber lülitada, muidu võivad tekkida moonutused, nägu mina aru sain. Keegi targem oskab vist paremini seda kommenteerida. Või anna kellegi kätte, las teevad ümber. Edu!
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment

                Working...
                X