Teade

Collapse
No announcement yet.

Müra kitarrivõimendis ainult minu korteris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Müra kitarrivõimendis ainult minu korteris

    Tere!

    Registreerisin kasutaja, sest tundub, et siinne foorum on parim variant ca aasta jooksul püsinud probleemi lahendamiseks.

    Probleem: Kitarri lampvõimendist Orange Rockerverb MK2 50w kostub müra. Selline staatiline elektrimüra. Vahet ei ole, kas kitarr on ühendatud, samuti ei ole vahet, milline on volüümitase. Täpselt samasugust müra teevad stuudiomonitorid Yamaha HS-7, aga vaiksemalt.

    Proovitud lahendused:
    *lülitatud välja kõik kaitsmed korteris ja proovitud võimendit erinevates tubades - täpselt sama
    *ostetud vahele Furmani power conditioner/filtering asi 200 euro eest - täpselt sama
    *ostetud uus võimendi. Rockerverb on praegu, aga enne ostsin Hiwatti (samuti 50w lamp). Mõtlesin, et asi võimendis, müüsin maha - uue võimendiga täpselt sama.
    *käidud varasema võimendiga hoolduses - seal oli võimendi täiesti vaikne, kodus aga kõik jälle täpselt sama
    *proovitud võimendeid teistes kohtades, olid vaikses - kodus aga müra jälle
    *proovitud võimendi juhtmetele ferriitklotse - täpselt sama
    *võimendi pööramine teise nurga alla vms - müra ei muutu

    Muud tähelepanekud:
    *veel kolmas väiksem 15-watine lampvõimendi müra ei tee. Ainult suuremad 50w on teinud.
    *müra täpselt samasugune võimendites ja stuudiokõlaritest
    *muidu signaal vaikne, proovitud teistes kohtades ja kõik ok
    *volüümist müratase ei olene, seda samamoodi nii võimendil kui kõlaritel
    *ainuke asi mis võimendil müra suurendab, on reverbi juurdekeeramine. Sama oli ka eelmisel võimendil, mille maha müüsin.


    Elan Tallinna keskllinnas. Olen enda jaoks mõelnud, et ilmselt müra tuleb õhust, mille suured lampvõimendid suudavad üles korjata. Aga ei ole selle lahendamiseks midagi välja mõelnud. Äkki teil on ettepanekuid.

    Tänan!
    Henri

    #2
    maanduskontuur vilets või pole teda olemaski.

    Comment


      #3
      Kui nii on, kas siis on võimalik midagi teha enda poolt siiski probleemi lahendamiseks või leevendamiseks (tegemist üürikorteriga)?

      Comment


        #4
        Milline see müra täpselt on, kas 50 Hz ja tema harmoonilised või midagi muud?
        Mõni helinäide on võimalik?

        Comment


          #5
          Erinevad helid ja raginad. Täitsa olemas näide ka.

          https://www.dropbox.com/s/pwhxsos3c4..._3908.MOV?dl=0

          Comment


            #6
            Kõlab raadiomüra moodi. Aga enne võiks upsi pealt töötamist proovida et see asi võrgust ei tule. Et asi töötaks iseseisvalt laua peal ja ühtegi juhet kuhugi ei lähe.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Selliseid kuuldusi põhjustavad kehvad signaali kaablid ja kehva maanduskontuur ja ka võimsa raadiojaama lähedus. //kehvade otstega kaablid vast langevad ära.

              Lampvõimudel võivad nalja teha ka varjestamatta lambid.

              Kui tehnika on filigraanses korras siis üürikorteris on ainuke mis teha saab, omanikule turja karata. Tema on esimene, kes peaks sellised mured lahendama.

              Comment


                #8
                Mida imet see omanik peaks tegema?
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  omaniku asi on elektrivärgi korrashoid, või sinu arvates ei ole?

                  otseloomulikult on üks lahendusi, ära kolida
                  viimati muutis kasutaja olavsu1; 04 06 2021, 20:25.

                  Comment


                    #10
                    Mis elektril viga? Pirn põleb, külmkapp töötab.

                    Võib ju elektrilevist küsida aga mida sa üldse küsid? Kuulge mul võim siriseb.. Võrk on nagunii kuhjaga impulsshäiret täis, pole vist olemas majapidamist kus pole ühtegi impulsstoitekat.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      omaniku asi on elektrivärgi korrashoid
                      Seda ei mõtle sa ometi tõsiselt, et kidravõimu surina likvideerimist nõuda korteriomanikult?

                      Comment


                        #12
                        trollid? Jamad maanduse kvaliteediga on elektriprobleem, või mõni troll arvab teistmoodi?

                        //kui ma oma toas maanduse lahti ühendan siis kuulen ka igasugu imehääli oma monitorkõlaritest.

                        Comment


                          #13
                          Koormuse all töötava arvuti müra. Läbi maa (GND) võib see tulla, raske uskuda et see läbi elektrivõrgu tuleb, aga ei välista ka. Võibolla on naabril kuskil mingi bitcoining käimas... .
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Kas proovitud "Furmani power conditioner/filtering asi 200 euro eest" oli see: https://furmanpower.com/product/10a-...tioner-export/

                            Comment


                              #15
                              Kas seal korteris üldse maandust on, võib olla ainult neutraal ja faas.

                              Comment

                              Working...
                              X