Teade

Collapse
No announcement yet.

Sharp Optonica SM 5100/7100

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sharp Optonica SM 5100/7100

    On mõte kasutada pealkirjas märgitud võimendeid eelvõimendina.
    Kui suur on maksimaalne signaal pistikus mis ühendab eelvõimendit lõppvõimendiga?
    1000mV või midagi muud?
    Štirlitsit tabab kuul pähe.
    >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

    #2
    Eks see sõltub natuke ka sellest, millise nivooga signaali sa võimendisse saadad.
    Eelvõimendusastet toidetakse +/-32V-ga, service manualis on "input sensitivity" eelvõimendile 150mV ja võimusvõimendile 830mV. Kui ostsilloskoobiga vaadata või testriga mõõta ei ole võimalik, siis pead näppudel rehkendama kui palju seal sinu sisendsignaali puhul umbkaudu tekkida võib.

    Comment


      #3
      Mul hetkel ei ole Optonica seadet mille peal loomkatseid teha, on lihtsalt üks idee. Idee realiseerimiseks on vajalik eelvõimendi
      mis nominaalis 1000mV välja tõukaks.
      Ma ei ole ka skeemi Optonicale leidnud mis vabalt ligipääsetav on. Tõsi, olen niiütelda interneeduses diagonaalipidi ainult
      tuhninud ja idee ise on 2 päeva vana.
      Kas Optonica eelvõimendi väljundi nivoo on ka seest kuidagi reguleeritav või on tal võimendus paigas?
      Et 150mV sisendis annab 830mV väljundis ja vastavalt 250mV sisendis annab 1383mV väljundis?
      Kus tal piir ette tuleb? +/-32 voldise toitega on see vast kõvasti üle minu vajaduse.
      Štirlitsit tabab kuul pähe.
      >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

      Comment


        #4
        SM7100 service manuali leiad elektrotanyast või hifiengine-ist - kaks esimest vastet otsingule "optonica sm-7100 service manual".
        Ma kaldun arvama, et 1V väljundpinget on talle täiesti jõukohane, kuid kas need manuaalis kirjatud nominaalid otse üksteisele vastavad, ei julge pead anda.
        Võimenduse reguleerimistrimmereid ei ole ma üldiselt eelvõimendites kohanud - eks sa pead soovi korra tagasisideahelaga mängima.
        Piire ma sulle öelda ei oska - selle sad teada kui ükskord ossi otsad peale saad pandud.

        Comment


          #5
          Tänud, ma koperdasin kusagil sellises kohas kus oli vajalik registreeruda, et midagi saada.
          Hetkel tundub et see Optonica annab Pre-out-i 150mV.
          Võimendi ja indikaatori häälestuseks on vajalik 200mV/1kHz sisendsignaal mis 16 V väljundisse tekitab.
          Pissu värk. Aga see on jällegi diagonaalis lugedes.
          Õhtul pühendan täpsemateks uuringuteks natuke rohkem aega.
          Štirlitsit tabab kuul pähe.
          >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
            Mul hetkel ei ole Optonica seadet mille peal loomkatseid teha, on lihtsalt üks idee. Idee realiseerimiseks on vajalik eelvõimendi
            mis nominaalis 1000mV välja tõukaks....
            Kas Optonica eelvõimendi väljundi nivoo on ka seest kuidagi reguleeritav või on tal võimendus paigas?
            Et 150mV sisendis annab 830mV väljundis ja vastavalt 250mV sisendis annab 1383mV väljundis?
            Kus tal piir ette tuleb? +/-32 voldise toitega on see vast kõvasti üle minu vajaduse.
            Sinu soovideks sobib igati:
            Optonical on kaks moodulit:
            preamp - sisse 150mV, välja 830mV. Kuna preambi sisendis on kohe passiivne balance ja volume nupp, siis võib sellest 150mili voldist tunduvalt rohkem sisse lasta. Toitepinge+-32, suuresti selleks, et phono moodulit toita.
            power amp - sisse 830mV, välja 60W@8ohm. Toitepinge +-45V. Power ampi sa ju ei kasuta.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #7
              Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
              ... ma koperdasin kusagil sellises kohas kus oli vajalik registreeruda, et midagi saada.
              Hifiengine-is pead registreeruma, kuid see ei maksa midagi ja on kasulik infopank.
              Elektrotanya-st saab ka mees metsast info kätte.

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                Hifiengine-is pead registreeruma, kuid see ei maksa midagi
                Võib maksta küll - hinge- ja unerahu. Hifiengine ja vinylengine saidile registreerunud huviline saab sagedasti affekti ja (ajutise) masenduse kui näeb seal skeemilahendusi reaalselt, mitte väliskirjelduste kaudu. Niiet nõrganärvilistel on parem mitte sinna regada
                viimati muutis kasutaja martk; 05 m 2021, 17:10.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #9
                  Vot-vot, oli vist Hifishark kus koperdasin.
                  Elektrotanyast tirisin nii 5100 kui 7100 skeemi ja 7100 on minuarust asisem tükk.
                  See võimsusvõimendi 830mV sisend jäi diagonaalis lugedes kahe silma vahele. Eelvõimendi sisendisse on 300mV piiriks.
                  Seega tuleb hakata jebaid monitoorima.
                  Ainult eelvõimendina kasutades ei toimeta indikaatorid millest on natuke kahju, aga on nigu on.
                  Iseenesest sobiks ka Radiotehnika UP-001 aga ei ole neid ka märkimisväärselt liikvel.
                  Üks oluline valikukriteerium on ka seadme laius 430mm.

                  P.S.
                  Optonica SO9100 on puhas eelvõimendi ja just nende parameetritega mis vaja.
                  Štirlitsit tabab kuul pähe.
                  >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

                  Comment


                    #10
                    Sa ikka veel ei avalda, mis projekti eesmärk on - et miks just Optonicad? Kas välimus peab mingite muude komponentidega kokku sobima või on mingid muud kaalutlused?

                    Ning asi see indikaatorploki sisend eelvõimendi lõppu ümber tõsta pole?

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
                      Elektrotanyast tirisin nii 5100 kui 7100 skeemi ja 7100 on minuarust asisem tükk.
                      Üks oluline valikukriteerium on ka seadme laius 430mm.

                      P.S.
                      Optonica SO9100 on puhas eelvõimendi ja just nende parameetritega mis vaja.
                      Kui vajad vaid kesta ja enam vähem söödavat sisu ilma lõppvõimendita, siis pole see 5100 sugugi kehv.
                      Saksas kohe olemas 145€ eest


                      Mikroskeemidega variant on 5200.
                      Saksas kohe saada 90€

                      viimati muutis kasutaja martk; 06 m 2021, 12:16.
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #12
                        See eelvõimendi peaks kokku sobima laiuselt Estonia LP-001 laseriga, Vega MP122 kassetikaga ja toitma Estonia 008 aktiivkaste.
                        Optonica ei ole otseselt kinnisidee, kirjutasin ju et sobib ka Radiotehnika UP-001
                        Aga Optonica on ju silmale ilus vaadata ja eks see nostalgia värk kah, on ju teine äravahetamiseni sarnane Estonia 010-ga. Mis kuradi
                        pärast nad pidid Estonia 010 tegema 460mm laia?
                        Optonica 5100 on eelvõimendi väljundis nivoo 650mV 7100 /830 vastu, 5200ei oma eelvõimendi väljundit üldse.
                        Jah, muidugi, kõik on võimalik teha.... aga see pole see.
                        Štirlitsit tabab kuul pähe.
                        >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

                        Comment


                          #13
                          Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
                          Optonica 5100 on eelvõimendi väljundis nivoo 650mV 7100 /830 vastu,
                          Need nivood on antud millistel sisendsignaalinivoodel ja milline on LP-001 väljundnivoo?
                          Ma pelgan, et esimese asjana tuleb sul tegelema hakata sisendite attenueerimisega...


                          Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
                          5200ei oma eelvõimendi väljundit üldse.
                          Puurid tagapaneelile kaks ava rca-pesade jaoks ja tood eelvõimendi väljundi paari juhtmega välja.

                          Comment


                            #14
                            LP-001 väljund on passis kirjas, 0dB juures 2V ruutkeskmist , mis vist on trükiviga.
                            Mul kolbe seisab peos ja akutrell ka aga ei hakka puurima ja otsi eraldi välja tooma, no ei taha.
                            Štirlitsit tabab kuul pähe.
                            >Lõhkekuul<, mõtleb Štirlits.

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud Sidorov poolt Vaata postitust
                              Aga Optonica on ju silmale ilus vaadata ja eks see nostalgia värk kah, on ju teine äravahetamiseni sarnane Estonia 010-ga. Mis kuradi
                              pärast nad pidid Estonia 010 tegema 460mm laia?.
                              Estonia tehti 3 cm laiem, kuna NLiidus olid surunupud trükkplaadil laiemad kui Sharbil Jaapanis

                              Kui ise sinu tulemit taotleks, võtaks 5100, sebiks või teeks indikatsiooni (mulle vilkuvad tuled meeldivad)

                              Ja vajadusel lisaks kõrvaklapimooduli.
                              Lõppvõimendi lülitaks lahti, mis ta niisama tuba soojendab.
                              viimati muutis kasutaja martk; 06 m 2021, 15:00.
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment

                              Working...
                              X