Teade

Collapse
No announcement yet.

8K telekad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    8K telekad

    Avastage parimad kodumasinad, köögitehnika, nutitelefonid & muud! Nautige suurepäraseid hindu, kiiret kohaletoimetamist ja meie pikaajalist kogemust!


    Mõttetu võidujooks ? Alles hakkab satitaevas vaikselt 4K peale minema.
    No netfliksis on osad filmid 4K
    Milleks 8K ?

    #2
    Vs: 8K telekad

    Kiiresti kasvanud teleka turg on praeguseks küllastunud. Kõigil on olemas rahuldava pildiga aparaadid juba.
    Kuidagi peab ju veel suruma aga karta on et teleka bisnessis tekib paigalseis või väike langus isegi nagu on arvutustehnika turul sest tavakasutuse rahuldav tase on juba saavutatud.

    Comment


      #3
      Vs: 8K telekad

      No see oleks kena maasikas arvuti taha. Nt fototöötluses ei mahu dslr pilt 4k peale ära.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: 8K telekad

        Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
        Milleks 8K ?

        Eks ikka selleks, et mõni saaks kisada "how dare you"
        Milleks ikka - eks ikka selleks, et saaks rohkem tarbida ja vaadata üle naabrimehe ja mõtelda, "...kui hea, et mul on suurem kui sul"

        (iroonia)
        -superradical-

        Comment


          #5
          Re: Vs: 8K telekad

          Isegi mitte iroonia. Reaalsus.
          Ise istun oma FHD teleka taga, 10+ aastat vana, kus vaatan ainult arvuti kuvatavat pilti ja isegi eetripilti või netflixti vms ei vahi. Aga eks 8K jaoks turgu leiab. Rikkad ja ilusad

          Comment


            #6
            Vs: 8K telekad

            Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
            No see oleks kena maasikas arvuti taha. Nt fototöötluses ei mahu dslr pilt 4k peale ära.
            Ei mahu ju enamsti ka 8K ekraanile ära.

            Comment


              #7
              Vs: Re: Vs: 8K telekad

              Esmalt postitatud jannozz50 poolt Vaata postitust
              Ise istun oma FHD teleka taga
              Mina istun ikka teleka ees üldiselt.

              Comment


                #8
                Re: Vs: Re: Vs: 8K telekad

                Sama teema, et kas sa hoiad öösiti kardinad akende ees?

                Comment


                  #9
                  Vs: Re: Vs: Re: Vs: 8K telekad

                  Teema alustajana julgen kah sõna sekka ütelda :
                  Ma rohkem küll audiofoorumites.
                  Aga kas pole mitte kena kui pilt on LOOMULIK
                  Kui vaatan oma 4K telekas satilt tulevat pilti ja viin korra pilgu kõrvale tegelikkusele, lillele, kõlaritele, telekaalusele jne...
                  Siis tegelikud asjad EI ole nii teravad.
                  Juba on keeratud ülevindi
                  Ja eespoolmainitud fototöötlus ...
                  No ma ei tea, loomulik ilu nii pildis kui helis on tore, hea, kaunis jne.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Re: Vs: Re: Vs: 8K telekad

                    Kui pilt on "liiga terav" siis on kuskil liigne töötlus vahel. Kui see on telekas siis õnnestub ehk maha keerata. Liigne kontrast näiteks, hallskaala otsad ei tohiks ära põleda. Igast sharpeningud nulli ja saturation sinna 20-25% juurde. Praegu jooksevad XX sajandi alguse dokid kus värvid peale joonistatud ja eriliselt võlts näeb välja nii et keerasin mustvalgeks ja vaatasin paar päeva tavalist sisu samamoodi. Oli parem küll.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 8K telekad

                      Võibolla ei leidnud aga esimene asi mis selle 8K üldse seostub oleks bluray - otsisin ja mida ma ei leidnud on 8K võimekusega meediamängija. Mingid klipid 8K vs. 4K bluray näiteks Alienist.
                      FullHD (1920x1080) mina ei tea, minumeelest on bluray küll visuaalis sama nagu see 4K aga kuna mul seda 4K ei ole siis reaalselt võrrelda ei saa, et paneks kõrvuti.
                      Või peaks võrdlema näiteks DVD versiooniga.
                      Igaljuhul mis selle asja mõte on, tavaline FullHD on täiesti piisav, 4K juba rohkem mingi ülevõlli asi. Teoorias andmehulk 4x suurem kui FullHD aga no silmaga niisugust vahet küll ei taju. ehk 8K oleks juba 16x samasugune andmehulk mis Full HD.

                      Mida siis üldse on vaadata 8K telekast?
                      Telerist ei tule nagunii midagi, va. mõni üksik teaduskanal aga ka nendes kordub kõik mingi 4-6 kuuse intervalli tagant.
                      Kaheldav kas näiteks üldse isegi 4K pilt kuskile väljaspoole pealinna eriti eestis üldse levibki. Netikiirusi vaadates siis ilmselt oleks asi pidevalt koomas kui kõik 4K andmemahtu tarbivad
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: 8K telekad

                        Mis täna tundub mõttetu või perspektiivitu on lähemas tulevikus juba igapäevane reaalsus.
                        10a tagasi polnud Eestis HD pilti veel kuskil, nüüd on peaaegu vist kõik kanalid HD peale kolinud ja alla selle nagu ei tahakski pilti näha. Ma ei näe ühtegi takistust, miks näiteks Telia ei peaks lähemas tulevikus 4k ja 8k pilti edastama hakkama. Andmemahu mõttes pole näiteks valguskaabli otsas istuvates kodudes mingit takistust 8k pildi vaatamiseks.
                        viimati muutis kasutaja ats; 12 m 2019, 09:35. Põhjus: Kasutaja Scott solgib postitusi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 8K telekad

                          Vaatamise puhul on sisu oluline - dokfilmid suure lahutusega tore.
                          Mängufilmid - "filmimaagia" on saanud juba kannatada.
                          Kuna suur osa stseenide keskkonnast on kunstlikult tekitatud siis igasugu ebakõlad torkavad rohkem silma.
                          Samuti näitleja paistab rohkem silma, mitte tema rolli tegelane.
                          Paraleele tõmmates, miks raamatud tunduvad tihti paremad kui filmid - kujutlusvõimele on ruumi jäetud.
                          Samas telekad on liikunud 32" pealt 65" peale - seega FHD pealt minek 4k peale on pigem elementaarne areng, kuna punktitihedus on samaks jäänud.
                          -

                          Comment


                            #14
                            Vs: 8K telekad

                            Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                            igasugu ebakõlad torkavad rohkem silma ... näitleja paistab rohkem silma, mitte tema rolli tegelane
                            Nende väidetega ei saa küll nõustuda - ülihea on näiteks Netflixist 4K filmi vaadata võrreldes SD udukogudega, kus fantaasiale jääb palju ruumi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: 8K telekad

                              Ausaltöeldes ei mäleta enam täpselt SD pilti tema "autentsest" edastajast (CRT telekast).
                              Küll mäletan seda kontrastset üleminekut CRT pealt ja saastpilti, mis tuli algsest LCD telekast, mis üritas SD-st midagi moodustada. Seda ei igatse kindlasti taga.
                              -

                              Comment

                              Working...
                              X