Teade

Collapse
No announcement yet.

Vanade antennide küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Vanade antennide küsimus

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Alles tasub jätta ülemine antenn ja sellel tuleb antennikaabel ära vahetada uue vastu. Kui seda mitte teha, ei ole üldse mõtet masti maja peal hoida.
    Kaabel on seina ja katuse soojustuse sees, seda ma enam vahetada ei saa. Samas on see ikkagi kaasaegne, kuigi tavaline, no mitte tutikas. Või milline on parem kaabel?
    Kui ilm läheb paremaks ronin üles, vaatab kaablid üle ja otsib vanad võimendid välja, need küll analoogajast

    Comment


      #32
      Vs: Vanade antennide küsimus

      Esmalt postitatud maiklnait poolt Vaata postitust
      otsib vanad võimendid välja, need küll analoogajast
      Analoogi aja võimendid, isegi detsimeetrile, sulle ei sobi. Need olid tehtud kindla sageduse võimendamiseks ja nüüdseks enamik vabu telekanaleid meil ja mujal on teistel sagedustel. Pigem vajad laiaribalist/universaalset antennivõimendit, mida ka viitasin eespool.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #33
        Vs: Vanade antennide küsimus

        Kuskil peab olema koht kus kolm antennist tulevat kaablit "üheks muutuvad", ehk kunagine võimendi/liitja asukoht. Seal tuleks ülemisest detsimeeter antennist tulev kaabel ühendada/jätkata telekani jõudva kaabliga.
        Kaabel teleka antenni pistikusse ja ja skaneerida. Mingid soome kanalid võiksid olla tulemuseks.

        Comment


          #34
          Vs: Vanade antennide küsimus

          Esmalt postitatud maiklnait poolt Vaata postitust
          Kaabel on seina ja katuse soojustuse sees, seda ma enam vahetada ei saa. Samas on see ikkagi kaasaegne, kuigi tavaline, no mitte tutikas.
          Need nn "tavalised", lääne valged, üldiselt vananevad ja nende parameetrid kukuvad oluliselt, nii et mina näiteks pean oma FM antennil kaabli vahetama, pärast 12 aastat. Lihtsalt signaal on nii maha vajunud, et meenutab juba toaantenni pakutavat. Tõenäoliselt on see Transmedia KH21D kaabel (või analoog sellele). Antennis on ühendused korras, rohkem midagi üle ei jää kui kaabel.

          Hea kaabel on neljakordse varjega, lisaks geeliga, nii säilib kaabel paremini ja ka juhuslik vigastus ei tapa veel kaablit. Transmedia KH120D näiteks.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #35
            Vs: Vanade antennide küsimus

            igatahes nüüd oluliselt targem ja teab mis on järgmised sammud, eks poes peab ka ära käima siis. Äitäh aitajatele

            Comment


              #36
              Vs: Vanade antennide küsimus

              Ma lisaks siia veel ääremärkusena, et lugupeetavatel on jäänud kahe silma vahele asjaolu, et täna tuleb peale antenni/enne võimendit paigaldada kindlasti ka LTE-filter, keerulisematel juhtudel rohkem kui üks.

              Comment


                #37
                Vs: Vanade antennide küsimus

                Normaalsetel võimenditel on viimane juba sees.

                Ma prooviks kõigepealt ülemise antenniga pildi kätte saada ja siis parandaks olukorda. +5V tuleb sama kaablit pidi TV või digiboxist.
                Enne võiks mõõta ka vana antennikaablit, et ei tekiks lühistamist, kui paigaldada masti otsa. Parem on muidugi uus kaabel.



                viimati muutis kasutaja Svago; 06 m 2019, 19:50.

                Comment


                  #38
                  Vs: Vanade antennide küsimus

                  ülemise "poolka" (vist Iskra) best before on ~5a.
                  ülevalt teine E8 >Kuusakoski
                  alimine logo oli vist mõeldud R12...E42 >Kuusakoski

                  korraliku tulemuse (soome digi) saab Alcad NEO-086 või Triax UNIX 100
                  võimendus on mõlemil enam vähem sama
                  NEO-086 on poole lühem kui UNIX 100, seega purjepind tunduvalt väiksem.
                  UNIX 100 ei pea vareste raskusele vastu.






                  Comment


                    #39
                    Vs: Vanade antennide küsimus

                    Esmalt postitatud Farad poolt Vaata postitust
                    ad NEO-086 või Triax UNIX 100
                    võimendus on mõlemil enam vähem sama
                    NEO-086 on poole lühem kui UNIX 100,
                    Lööd jalaga ukse lahti ja soovitad uut antenni kusjuures sinu pakutav neo-086 on tiba vähemvõimekam kui televes, mida teema alguses mainisin:
                    • televes - 45 > Passive mode gain: 19dBi
                    • Active mode gain: 47dBi
                    • Noise: 1.2dB (in active mode)
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Vanade antennide küsimus

                      Iskra yagi töötab ka rohkem kui 20 aastat probleemitult, NB ja kannatab ka varest välja. Mul on üks Iskra üleval aastast 1999, paar korda olen vaadanud mis seisus karbisisu on, olen kaitsnud niiskuskeemiaga ja 0 probleemi.
                      On ka üks Unix100, äkki mingi 2006 alates, ei ole sellega ka probleeme, samasuguse lähenemise puhul.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #41
                        Vs: Vanade antennide küsimus

                        OT
                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        Lööd jalaga ukse lahti
                        ???
                        Vastasin teemaalgataja küsimusele, st. avaldasin isiklikku arvamust, mis ei tähenda,
                        et oleks eelnevalt pidanud teiste arvamused läbi lugema ja nendest kuidagimoodi mõjutatud saama.

                        martk ehk soovitaks koha, kus saab osta Eestis soojalt soovitatud antenni,
                        Amazonist tuleks ~$160 mis mulle isiklikult tundub kallivõitu.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Vanade antennide küsimus

                          Esmalt postitatud Farad poolt Vaata postitust
                          ... kus saab osta Eestis soojalt soovitatud antenni,
                          Amazonist tuleks ~$160 mis mulle isiklikult tundub kallivõitu.
                          Vaatasin ülatusega, et Televesi antenne eestis ei pakuta, ju siis Triax ta väljapuksinud oma hinna tõttu.
                          120€ eest saab hispaaniast:
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment

                          Working...
                          X