Teade

Collapse
No announcement yet.

Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

    Tahaks talletada HD ja 4k filme. Kunagi hea vaadata. Pole aimugi kirjutajatest ja toorikutest. 10 a tagasi sai dvd-d küll kirjutatud ja sealtmaalt on olnud paus.


    #2
    Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

    On need filmid üldse 4k ja HD, äki on up-sampling?
    http://hparchive.com/
    https://worldradiohistory.com/index.htm

    Comment


      #3
      Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

      No tähendab, et tegelikult sõnastasin valesti. Tahaks salvestada plaadile videomaterjali 2160p resoga. Selleks ei ole teab mida vaja. Blu-ray kirjutaja mis kirjutaks plaate suurusega 50GB. Kas on ka olemas DL toorikuid, et mahuks rohkem? On faile mille suurus on 100GB näiteks.
      BD-xl on vist asja nimi. http://www.ebay.com/itm/Pioneer-BDR-...-/141295973849
      viimati muutis kasutaja insippo; 24 m 2017, 07:01.

      Comment


        #4
        Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

        Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
        Tahaks talletada HD ja 4k filme
        Kas see jamamine omab tänapäeval mõtet? Netflixis UHD filmid, Viaplays ja mujalgi HD.

        Comment


          #5
          Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

          kui soovid kirjutada kuni 50GB datafailina, siis sobib ka tavaline BD-kirjutaja ja kahekihiline toorik. Oma LG kirjutajaga ühekihilisi hulgim põletanud, kahekihilisi siiski ainult mõned. Kui kaua nüüd BD meedia (ja eriti mitmekihilised toorikud) ajas vastu peava, seda veel päristäpselt keegi ei tea... Kui nüüd mõtled päris BD-formaadis ja 4K asju, siis Pioneeril on küll mingi kirjutaja olemas ning sellelks otstarbeks ka kolme ja neljakihilised toorikud. Endale pole veel seda muretsend ja ilmselt pole sellel ka motet.

          Sinu asemel võtaksin ühe eraldi HDD ja kirjutaksin need filmid sinna - on odavam ja lollikindlam. Mitmekihilised toorikud on riskantne värk (isegi DVD puhul) ja lisaks pead omama alati ka mingit toimivat lugejat.
          ... siiski kogemustega spetsialist@71
          * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

          Comment


            #6
            Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

            Ise mõtlesin ka HHD-d. USB-ga arvuti külge. Kui see pista telekale sappa siis ma arvan, et telekas ei suuda sealt maha mängida. Pigem see blu-ray kirjutaja usb-ga sappa vaarikale kus jookseb OSMC ja see on telekal sabas nagunii. Mul on veel vanu dvd formaadis midagi. Kohutav pilt. HD on ikka teine ja arvan, et ka 10 a pärast kõlbab vaadata või isegi 20 a pärast.
            Ma mõtlen ikkagist rippe. Mahult väiksemad. 10GB tk või isegi vähem. Pensionipõlves ju hea vaadata. See 20 a läheb kiiresti.
            Milline osta ? USB peaks olema.
            viimati muutis kasutaja insippo; 24 m 2017, 09:42.

            Comment


              #7
              Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

              Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
              Ise mõtlesin ka HHD-d. USB-ga arvuti külge. Kui see pista telekale sappa siis ma arvan, et telekas ei suuda sealt maha mängida.
              Arvad?

              Ainsad asjad mida HDD ja teleka juures tuleb arvestada, on esiteks see et telekas oma USB pordist toidab ära vaid läpaka ketta, seejuures peab see juhe ka suht lühike olema. On mõistlikum kui HDD on välise toitega.
              Teiseks, ketta formaat peab telekale sobima. Ja ongi kõik.
              Võtad välise toitega ketta, lisad telekale igaks juhuks sobiva juhtmepikkusega USB hub'i (ei pea aga korralik telekas on suur ja selle taha kogu aeg pugeda on imelik, kõigil telekatel pole nn laienduskarpi ka), formaadid ketta sobivalt ja paned arvutist failid peale. Lisaks saad sinna ka otse telekast salvestada, kuid need reeglina jäävad vaatamiseks ainult selle telekaga, salvestised on krüptoga.

              Teleka graphic engine on optimeeritud nimelt video tarbeks, seetõttu võib see toimida parema kvaliteediga kui keskpärane arvuti.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                Mul on telekast salvestamiseks hdd pandud kahepoolse teibiga teleka taha. Ma tahaks ikkagist plaate.Trükiks ümbrised ja riiulis ilus vaadata. Pärnus ei olnud kirjutajat.

                Comment


                  #9
                  Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                  Esmalt postitatud insippo poolt Vaata postitust
                  Mul on telekast salvestamiseks hdd pandud kahepoolse teibiga teleka taha. Ma tahaks ikkagist plaate.Trükiks ümbrised ja riiulis ilus vaadata. Pärnus ei olnud kirjutajat.
                  Sel juhul tulebki nii öelda - tahan plaate. Väide et telekas ei saaks USB HDD pealt mängimisega hakkama ei päde lihtsalt.

                  Kui UHD peab plaadil olema, kas selline UHD mängija mis plaadilt esitaks, on olemas?
                  viimati muutis kasutaja OSX; 24 m 2017, 12:59.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                    Kui tahad ikka plaate ja kirjutad rippe, siis piisab tavalisest BD-kirjutajast (ei pea olema 4K) ja kasuta kindlasti ühekihilisi plaate (25GB). Plaat kirjuta alati ühekorraga (ära lisa hiljem faile). Mina olen pikalt kautanud LG põletajat ning Verbatim ja Sony DVD ja BD toorikuid. Esimesed BD plaadid kirjutatud 2010 ja siiani on veel loetavad olnud (korra aastas huvipärast testin stand-alone mängijas). Aga arvesta, et 20. aasta pärast on neist kndlasti üsna suur hulk loetamatud LG toodangu valikuga saad tutvuda siin http://www.lg.com/de/brenner-laufwerke
                    ... siiski kogemustega spetsialist@71
                    * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

                    Comment


                      #11
                      Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                      Eks kui tuli dvd siis oli sama jutt, et 3 a ja plaat sureb ära ja muidugi kui tuli cd siis olid veel hullemad kommentaarid. Võiks osta hdd või mitu aga see pole kuidagi see. Välist mängijat ja kirjutajat seepärast, et Raspberry Pi-le sappa mängima ja kirjutades on ta nagunii arvutil sabas.
                      Ostukohaks jääb vist ikka ebay.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                        Noh eks ikka on mõni DVD ja CD ka metsa läinud, juhtub ka parematel tootjatel, aga see arv on jah minul vähemalt suht ühekohaliseks jäänud.

                        Ma proovisin enda jaoks kuidagi mõtestada seda et videot koguks ja esitaks optiliselt meedialt... no ei tulnud välja. Ma lihtsalt ei näe pointi et mingi kasvõi vaarikas sitsib lihtsalt ja loeb plaadilt UHD fail ja siis proovib seda telekale söödavaks teha. UHD tase täna alla 60FPS'i ei tohiks jääda, kas mingi vaarikas siis suudab UHD 60FPS'iga välja mängida? Neil ju justkui pole rauas sobivat kiirendust. Mõni kuu tagasi vandusid asjapulgad et ainult Inteli NUC saab jõnksutamata hakkama, kuid sealgi tuleb veel brauseritega mässata et kõik korras oleks.
                        Samas on kõigil UHD telekatel LAN port küljes. Ja viisakas wifi ka kaane all. Võta ühendus mis paremini sobib. Ja kuskil majavõrgus istuks nagunii mingi arvuti kus saab Kodi tiksuda - ei pea nina all või teibiga teleka taga tolknema. Las serveerib faile sealt, las kettad istuvad seal ja kõik see müra ja jama on silma alt ära. Ja see kusjuures täitsa töötab nii. Ja saab panna sellise raua mis võib jooksutada mida iganes OS süsteeme...

                        Vaarika Pi3 ei jaksa tegelikult 4K 10bit HEVC h.265 60FPSi maha mängida. Nii et vaarikaga on kogu see teema surnud. Aga OSMC Vero 4K raud suudab. Isegi HDR pole võõras, ainult Dolby Vision on listist maas(praegu). Nii et moodne tükk, aga kas see nüüd vaatamata Debian OS'ile veab välja 20 aastat... vat võta kinni.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                          OSMC jookseb vaarikas koos kõigi muu kolaga.Hetkel jah veel ta ei suuda mängida uhd-d aga uus vaarikas juba nagu on orienteeritud sellele. Vero-t olen ka mõelnud osta aga pole plaani telekat veel vahetada.3 a tagasi sai hangitud alles uus.
                          Vbl siis hankida ikkagi mingi NAS?

                          Comment


                            #14
                            Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                            Oled õigel teel - NAS on tugevalt parem lahendus kui plaadihunnik. Omal tiksub toanurkas WinndowsHomeServer ja tänu sellele võin vaadata ükskõik millisest arvutist või telekast filme ja fotosid üle LAN sisevõrgu. Loomulikult võimaldab server veel palju muid mugavusi, millega võib kähku ära harjuda Ehk siis, kas alguses eraldi 3,5´HDD, mille saad hiljen NAS-i lisada või ostad kohe NAS kasti ära... Mõtle see teema veel kord enda jaoks läbi.
                            ... siiski kogemustega spetsialist@71
                            * Videotööd Sony Pro XD kaameraga * videomontaaz Dual Xeon E5450/32GB RAM/M2.SSD/2xGPU*

                            Comment


                              #15
                              Vs: Milline Blu-Ray kirjutaja 4K videole?

                              Vero 4K on 140€ umbes, tasuta saatmine. Normaalne Synology NAS on ilmselt kallim. Mõlemaga tuleb storage juurde lisada.

                              Kas telekas on UHD, HDR võimeline?
                              3 aastat tagasi võis olla niisugune murdepunkti aeg, kus alles hakkasid ilmuma UHD pillid, nii et isegi kui on, ei pruugi see tänasega väga konkureerida. Teadmata TV mudelit, ma arvan et aasta või max kahe pärast võiks konkreetne TV minna väärikale pensionipõlvele, näiteks teisele korrusel või magamistuppa vms. Praegused telekad on nii head juba, et kohati soft ei jõua järele. Nende meediabrauserid on päris mõnusad, mul näiteks pole muud vaja kui mäkis Kodi backroundis sisse lülitada ühe linnukesega ja pääsen oma ketastele majavõrgus ligi. Samas ma ei näe mõtet ka kettaid pidevalt kedrata, meediakettad võivad seega olla USB karpides ja need saab panna otse TV külge või siis arvutisse ja sealt striimiga telekasse - kui tuleb tahtmine vaadata. NAS tavaliselt tirirseb 24/7, ilmselt mõnelgi juhul suurema osa ajast tühja. USB hub on selles mõttes hea et (välise toite korral) saab panna TV taha niipalju kettaid kui hub'i mahub. Mul teleka manual ütleb et hub'i ei saa kasutada, kuid see on puhas pullikaka - saab ja väga edukalt. Mul on kaks ketast ja klaver/hiir läbi 4p hub'i kasutusel ja kõik on perfecto.

                              Üks meie foorumlane on mujal kirjutanud nii:
                              "Ostan kohe Inteli NUCi kui see:
                              1. Mängib sujuvalt Youtube 4K 60P videot brauseriga.
                              2. Mängib seda videot sujuvalt. (I7-6700 hakib näiteks, 100% CPU)
                              3. Hind <250€ (Ilma SSD ja mäluta)"

                              Ma proovisin "selle" video linki ja toodud video mängib lihtsalt suurepäraselt otse telekasse pandud USB2.0 kettaga.
                              http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=155

                              Faili andmed: Published : 12 January 2017

                              Demo from LG. HDR (HDR10) & BT.2020
                              INFOS VIDEO
                              • Resolution : 3840x2160
                              • File size : 709 Mo
                              • Duration : 02min 22sec
                              • Format : MP4
                              • Codec : HEVC
                              • Overall bit rate : 41,5 Mb/s
                              • Bit depth : 10 bits
                              • Frame rate : 59.940 fps

                              Kommenteerin lisaks erx33 jutule, aga teisest vaatenurgast. Kui tõesti mõelda n.ö. pensionipõlves vaatamisele ütleme ca 20 aasta jooksul või ka pärast, siis ei tasu end siduda ühegi OS põhise lahendusega, näiteks macOS muutub suht varsti pärast tema suppordi lõppu peaaegu kasutuks (kui brauseri peale mõelda). Sama juhtub ka windowsiga varem või hiljem, mida uuem OS seda varem (nende praktilist eluiga pidevalt lühendatakse). Niisiis, ainus enamvähem kindel variant on väline ketas, failid õiges formaadis ja kõik. Kui muutub kettaformaat, vahetad ketta(formaadi) failide all ja elad edasi. Või kui tundub et ketas on minekul - sama asi. Kui OS on vananenud, saab ka selle vahetada, aga see kettamajandust ei muuda.
                              Eraldi asi on TV enda OS areng. Kui lähtuda Sony kogemusest, siis neile meeldib panna sisse n.ö. kill-timer - kui teatud aja jooksul pole uuendust masin teinud, siis teatud funktsioonid lõpevad, Sony BR playeri puhul oli selleks võrgusõlme sulgemine. Nii et kui mingil põhjusel ei taha/saa uuendada, kaob lisaks brauseri teenustele ka sisevõrgu ligipääs. Plaat ja USB muidugi toimivad õnneks veel. Aga tendents on selline kahtlane. Seepärast arvan et ei kasutaks plaate, kasutaks kettaid ja prooviks hakkama saada nendega otse.
                              viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2017, 09:43.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X