Teade

Collapse
No announcement yet.

Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika)

    Ehk siis eile sai katusele uus antenn paigaldatud, 2korrust + pööning maja Nõmmel, sinna otsa veel 5 meetrine mast. Ärge küsige milline täpselt, ma ei tea antennidest väga palju, kõige suurem ja uhkem ta oli (antennionu teab selle nime paremini). Olin tal abiks lihtsalt paigaldamisel.

    Antennist tuleb juhtmejupp pööningule, pööningul splitter jagab kaabli kolmeks.
    Ühes telekas on nüüd ainult Eesti kanalid.
    Teises telekas on Eesti + Soome YleTV kanalid.
    Kolmandas telekas on Eesti + kõik soome vabad kanalid (kokku 20 kanalit) ning need täitsa ideaalse pildiga.

    Võimendit sai proovitud, kuid siis see telekas, mis leidis enne soome yletv kanalid, neid enam ei leidnud, seega võtsime võimu vahelt ära jälle.

    Mõtlesin korraks, et äkki digibokside jama, tõstsin neid ringi, kuid sellega "viga" ringi ei tõstnud.

    Kas tõesti saab kaabli pikkus nii palju rolli mängida, pikkuste vahe ei ole kümneid meetreid, võibolla üks kaabel on teisest pikem mingi 5 - 10 meetrit.

    Mida huvitavat annaks teha, et teised kaks telkut saaks ka sama signaali kätte, nagu see esimene, mis kõiki soome kanaleid nii hästi näitab?

    Kusjuures kuulsin jutte, et Nõmmel üldse ei pidavat näitama eriti Soome kanaleid. Aga mul näitab ning tahan veel

    #2
    Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

    Esmalt postitatud Piipz poolt Vaata postitust
    .....
    Mõtlesin korraks, et äkki digibokside jama, tõstsin neid ringi, kuid sellega "viga" ringi ei tõstnud.
    Kas tõesti saab kaabli pikkus nii palju rolli mängida, pikkuste vahe ei ole kümneid meetreid, võibolla üks kaabel on teisest pikem mingi 5 - 10 meetrit.
    ....
    Aga kui proovida korraks täiskomplekti (digiboks + teler) ringi tõsta?
    Kas näiteks kõiki kanaleid näitav komplekt IGA harukaabli otsas ka kõiki neid näitab?

    Alles ükspäev oli mul juhus tegeleda kahes korteris, kuhu olid signaalid jagatud võrdselt läbi splitteri.
    Ühes korteris olid kõik pildid teleris olemas, vaid õhtuti pidavat vahel harva "ruudutama", teises korteris
    aga ei saanud ühtegi pilti kätte - sinna oli jäänud vanast ajast ühisantenni hõreda varjesukaga kaabel,
    pikkusega vast ainult 6..7m. Mõõtsin seda vana kaablit testriga, ei olnud sellel lühist ega ka katkestust.
    Vahetasin uue ja kaasaegse ("TESATEK AL113 DIGITAL READY CABLE") vastu selle "hõreda" kaabli ja mured murtud!
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

      telereid on raske ringi tõsta, kuid selle digiboksiga, mis KÕIKE näitab, käisin kõik kaabliotsad läbi ja kahe kaabli juures näitas ainult ruute ning seal, kus ta käima peabki, näitas ta kõiki kanaleid.

      võibolla tõesti mingi kaablijama, kaablid on pärit 2a vanast Viasati paigaldusest, mine tea, kui kvaliteetsed need siis sel ajal olid või mida see paigaldaja siis kasutas. Peab võibolla tõesti need kaks kaablit ära vahetama, kus soome valik poolik on või üldse puudub.

      kes oskab üldse kaableid testida/mõõta? või kuidas saaks nagu kaabli kvaliteeti kontrollida

      Comment


        #4
        Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

        Palun vabandust vahelesegamise pärast, mul lihtsalt 1 digiboksi ostmine ees - mis marki on see kõiki kanaleid näitav digiboks?
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

          Eks kaabli erinevatel sagedustel sumbuvuse mõõtmiseks on sobivat mõõteaparatuuri vaja,
          kaabli marki teades võib ainult küll mingid orientiirid/võrdlusandmed leida, millest ehk piisabki...
          Vanemad kaablid polnudki niiväga detsimeeterlainete (kus digilevi praegu on) ülekandmiseks
          mõeldud, hõreda varjestussuka (mingi ökonoomia/metalli kokkuhoid) tõttu sobisid enamvähem
          vaid meeterlainetel toimiva (vanad analoogvõrgud) TV signaalide ülekandeks.
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

            No nad nüüd väga vanad pole, 2 aastat. Need paigaldas üks antennifirma (mille nimi mul enam meelde ei tule), kui ta mu viasatti paigaldas. Viasati panni võtsin maha, kuid kaablid jätsin alles. Eks ma kodus leiutan siis edasi - nende 2 kaabliga, kus kehvem signaal on

            Digiboksidest kasutajale andreie - Tegelikult peaksid kõik MPEG4 digiboksid kõike (ka soomet) näitama.
            Palju keerulisem küsimus on, et kus sa asud ja mis antenn sul kui kõrgel on Ma püüdsin seda "kõige-kõigemat" paigaldada ja enamvähem hästi kukkus välja, kaabeldusega vaja lihtsalt veel leiutada.

            Mul on üks selline: http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=DVB-T%20MINI
            Ja kaks sellist: http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=R101DVB-TFTA
            viimati muutis kasutaja Piipz; 11 m 2010, 11:33. Põhjus: mpeg4>mpeg2

            Comment


              #7
              Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

              Sommide vahtimine tänapäeval on paras teadus ja müstika. Ühest head ja toimivat lahendust pole. Sada erinevat segajat. Tundub, et põhjanaabrid teevad kõike, et signaal võimalikult vähe siia leviks.
              Mine küsi nõu digi-tv foorumist, seal seda teemat jahutud aastaid. Nõmmel PEABu tulema.
              Arvan, et Sul on soome signaal nn piiri peal, ehk veidi pikem kaabel ja asi kaob.
              Sellisel juhul küsin, kas võimendi (ja kui on, siis missugune) on antenni ja splitteri vahel ?

              Ja hoiatus, isegi siis ei saa Sa 24/7 soomesid kätte.
              Räägi oma mure antennionule, kül ta korda teeb.
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: Soome kanalid Nõmmel (imelik kolme digiboksi müstika).

                Digi-tv.ee foorumis kasutaja Peeter3000, küsi temalt. Ta ka Nõmmel, näeb ise soomesid ja tegeleb antennindusega.

                Aga võimendi peab olema antennile võimalikult lähedal ENNE splitterit.
                Milline antenn? Foto, kui muid andmeid (antenni kasutusjuhendit) pole.
                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                ATiP1pN4XeM

                Comment

                Working...
                X