Teade

Collapse
No announcement yet.

Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik?

    Mure siis selline, et sooviks arvuti väljund heli saada kuidagi telekasse(sony KDL 46W4500) Hetkel kuulan muusikat nii, et arvutis on üks kaust jagatud ja telekaga olen seal kaustas. See võimalus on aga jube ebamugav ja laulude otsimine on küllaltki keerukas ja aeganõudev. Võimendi ja arvuti ühendamine juhtmega kah enam ei paku pinget, tahaks midagi uut. Audio saatjad läbi 3,5mm kõrvaklapipesa kah ei meeldiks, kuna soovin ikkagi sõltumatut süsteemi teha, mis oleks kogu aeg töökorras. Äkki oskate öelda, missuguseid faile see telekas on suuteline lugema ja äkki saaks kuidagi luua sellise faili,mis telekas üles leiaks ja samas arvuti kasutaks toda faili oma heli läbilaskmiseks vms. See on essa ja väga keeruline mõte. Võibolla keegi teab, saab telekal seda tarkvara kuidagi muuta või et ta saaks arvutist paremini aru vms
    Selline keeruline mõte siis, ehk on kellegil ideid kustotsast võiksin alustada.

    #2
    Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

    Milliseid failitüüpe Su teler oskab esitada, seda saab kõige paremini lugeda kasutusjuhendist, arvan.
    Looking for support on Sony Electronics products? Find comprehensive support information for Sony products.

    WiFi on oma olemuselt samuti arvutivõrk, raadiolainete kaudu leviv, ega see siis teleri ja arvuti vahelise suhtlemise olemust ei muuda, kiiremaks päris kindlasti kohe mitte, lisaks puudub teleril ilmselt igasugune traadita võrgu riistvara.
    Su teler peaks olema DLNA-võimeline, võid seda suunda uurida. Win7-s on juba DLNA-server sisse ehitatud, teistele op-süsteemidele peaks seda saama lisada lisatarkvaraga.
    Googel peaks sellealast lugemist hulga pakkuma:

    Comment


      #3
      Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

      See DLNA värk mul pmst töötab ju kuna ma saan läbi teleka esitada laule ja pilte arvutsit. Aga just nüüd tahaks juba midagi enamat... Usun, et see telekas on suuteline rohkemaks. Kusagil foorumites jäi silma, et juutuubi on võimalik lasta kuidagi kohe ekraanile. (vga ühendust tahaks jälle välja jätta) Praegu teleka menüüs on ainult piltide ja muusika koht. Lugesin aga, et pidavat saama videosid kah arvutist esitada kudiagi. Äkki on kellegil kogemusi, kogu teleka menüü olen läbi tuhlanud, ainult ma arvan et võimalus oleks kas arvutisse mõni moodsam tarkvara mis võimaldaks telekat juhtida kuidagi rohkem või siis telekale lasta uuemat või paremat tarkvara peale:P Rohkem mul nagu ideid ei ole :S

      Comment


        #4
        Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

        pmst
        arvutsit
        kudiagi
        Kuidas neid termineid tõlgendada?
        Enne, kui hakkad keerulisemaid probleeme purema, õpi korralikult kirjutama.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #5
          Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

          Sony telekad videot üle DLNA kahjuks ei näita.(Vähemalt need mudelid mida mina olen näppinud)
          Seda oskavad Samsungi (ver. >4) ja vist ka osad Philipsid.

          Comment


            #6
            Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

            Vabandan kiiresti kirjutades tekkivaid vigu.
            Eks siis videopilt jääda mängust välja. Aga kui kellelgi tekib mõni geniaalne idee kuidas saaks mingiks failiks muuta arvutis käiv muusika ("stream'iks" mida telekas ka ikka ära tunneks), siis võiks sõna sekka öelda:P Praegu aga proovin aretada midagi läbi kõige uuema windows media player'i kuna see oli esimene asi, et arvutit ja telekat saaks üldse koostööle.

            Comment


              #7
              Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

              Esmalt postitatud muad100 poolt Vaata postitust
              Vabandan kiiresti kirjutades tekkivaid vigu.
              Kasuta klahvi "Postituse eelvaade" enne, kui vajutad klahvile "Lisa vastus".
              Esmalt postitatud muad100 poolt Vaata postitust
              ("stream'iks" mida telekas ka ikka ära tunneks)
              Tuleb leida reaalne telekas, mis sellega hakkama saab. Nii raud- kui tarkvaraliselt.
              Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

              Comment


                #8
                Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

                Minu kogemus W seeriaga on selline, et see ongi maksimum, mida see raud oma tarkusega suudab.

                Comment


                  #9
                  Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

                  Läbi WiFi sellist toimingut nüüd telekaga teha ei ole võimalik, puhtalt selle pärast et telekal puudub integreeritud WiFi adapter. Kui mõnel kobedamal teleril juba peaks selline seade sisse olema ehitatud, siis muidugi oleks see võimalik. DLNA peaks vist töötama siis tavalise võrgukaabli abil, kui ei eksi ja selline funktsioon peaks mu enda Sony Bravia mudelil ka olemas olema, kuigi pole kunagi testinud kuna puhtalt pole vajadust olnud. Kõige esimesena vajus endale pähe küsimus, et milleks sa sellist süsteemi üldse rajada soovid? - Telerile sisseehitatud kõlarid pole ju suuremad asjad, pigem uuriksin ise teisi seadeldisi mis toetaksid WiFit ning mille läbi saaks heli signaali edasi lasta võimendisse ja kõlaritesse või siis lihtsalt telerisse.

                  Näiteks selline seadeldis : http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=735

                  Selle produkti abil saad vaadata kenasti filme (korralik tugi koodekite näol) + saad muidugi ka muusikat kuulata. Samuti toetab seadeldis DLNA funktsiooni ja mis peamine seade on ka WiFi-Ready, see tähendab seda et ostad talle eraldi wifi adapteri ja ühendad selle USB porti ning saadki striimida faile arvutist meediamängijasse läbi traadita võrgu. Samuti saad internetis YouTube jne videosid vaadata. Arvatavasti pole see ainuke toode, mis kõige sellega hakkama saab, aga hetkel tuli WD firma pähe.

                  Isiklikult kasutan üldse 32" LCD telerit arvutimonitorina, mis on ühendatud läbi HDMI kaabli videokaardiga. Videokaart omakorda omab integreeritud helikaarti, mille abil on võimalik heli ja samuti pilt lasta läbi kaabli otse telerisse. Päeval kuulan muusikat tavakõlaritest ja öösel näiteks, kui vaatan filmi ja üritan hoida madalat profiili siis lülitan telerikõlarite peale üle (kuna arvutikõlaritel ei anna bassikõlarist heli päris vait keerata).

                  Uuematel teleritel on taga olemas ka USB port, kuhu siis saab USB pulga ühendada ja selle pealt pilte/muusikat/filme vaadata, seega kui omad ühte sellist siis topi ta ääreni oma lemmikmuusikat täis ja jäta teleri külge - ongi alati muusika nupu vajutuse kaugusel.

                  Alati ei pea ju kaableid ka pelgama, et kõik peaks toimima juhtmevabalt - soorita korralik kaabeldus ja ei jää sulle midagi jalgu ja toimib ideaalselt.

                  Jõudu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

                    Sellised Wifi seadmed on täiesti olemas mis telekaga suhtlevad, eelpostitaja toodud WD toode, siis Philipsil on Streamium seeria ja mitmeid teisi tootjaid on veel. Mugavim kooslus on minu arvates NAS võrguketas + Wifi seade telerile, lisaks arvutis programm nimega TVersity. Kindlasti peaks ostes vaatama et wifi seade väljutaks PCM heli ressiiverisse, muidu pool soundi kaotsis.
                    Ja TVersity teeb seda mida just küsija soovis: 'streamib' pea kõik netis leiduva vajalikku formaati otse ilma vahepeal salvestamata või alla tõmbamata ning saadab selle teleka wifi boksi. See nõuab ka muidugi piisavalt võimsat arvutit, muidu on tulemuseks hakkiv pilt.
                    Olen ise analoogse süsteemi kasutaja ja väga rahul. Soovitan.
                    viimati muutis kasutaja Cartman; 02 m 2010, 23:36.
                    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                    Comment


                      #11
                      Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

                      Oh! Lõpuks mingi huvipakkuv lahendus. Inimene sai vähemalt aru, mis ma teha tahan, see on juba positiivne:P Ega minu selgitamisoskus ei ole kah just kõige parem

                      Comment


                        #12
                        Vs: Heli arvutist telekasse läbi wifi? On see võimalik..

                        Endal sama telekas, paraku mängib vaid mp3 ja jpeg faile. Videot teleka raud ei tunnista. Mul on asi lahendatud nii: videod läpparist üle wifi Popcorn Hour meediamängijasse, mis on ressiiveri ja teleriga HDMI kaudu ühendatud. Popcorn ja teler on sillatud wifiga üle D-Link bridge. Fotod üle wifi PC-st otse telerisse.
                        Lihtsaim lahendus sulle olekski eelpoolmainitud WD TV Live meediamängija + mingi wifi vastuvõtja.

                        Comment

                        Working...
                        X