Teade

Collapse
No announcement yet.

USB kaabel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

  • punkarsiil
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
    ma kardan et asi ei hakka selle 1.1 tööle
    kuna yhel arvuril oli mul usb 1.1 siis kaamera ise hakkas tööle aga juhtus selline asi et kui vaadata asja läbi neti siis ei suutnud ta pilti edastada
    et 1.1 jääb vist lahjaks!

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Päeval nägin kuskil ka paari km peale lahendust, raadiolinkidega lahendust jne. Kui vaja, otsin uuesti üles.

    Nutune on et isegi n.ö. spetsi piires ei pruugi toimida õiged juhtmed, saati siis isetehtud spetsi täidavad...võibolla täidaks isegi kuid alla10m pole enam pointi katsetada, üldjuhul saab tavalahendusega hakkama.
    Muidu tänud soovitamast, aga ma ei viitsi 500m kaugusele ikka seadet panna...

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    Nüüd proovi optilisega, kas saad kaugemale?

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Netkuller jah

    Proovisin. Esmalt 2 USB 2.0 juhet kokku (a 5m) ja hiir järgi - töötab 10m korral. Panin siis 12m cat5 kaabli - paneb tule põlema kuid hiireks ei pea. Ära ka ei kustu.

    Siis võtsin Apacheri 4 port hubi, panin esmalt 5+5m järele - vilgutas hiirt kolm korda ja jäi pimedaks. 12m ei vilgutanud üldse.
    Niisiis 5+5m lõpus polnud selfpowered hubist tolku. Aitab kui vahekohta panna.

    Nüüd võtan cati lühemaks, näis mis saab...

    Võtsin maha 9m peale. Hub järel, hiir üritab end juba hästi tunda, reageerib liigutamisele nagu ikka, kuid data kohale ei tule.
    Otse ilma hubita on tulemus sama kui eelnevalt.
    Otsingud sellega katkevad, lühemaks pole enam mõtet nüsida, 5+5 kaabel hubiga vahekohas toimetab. Iseasi kuidas suurema tarbega seadmed hakkama saavad, eks see paistab...

    Tuuner 5m+hub+5m skeemis ei toiminud. 5m+hub skeemis küll. Ainult 5m puhul ka mitte.
    viimati muutis kasutaja OSX; 29 m 2010, 16:39.

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Ka 100m on võimalik üle cat5 vedada
    Ja Netikuller on täitsa nõus kohale tooma, teeb kohe tuju heaks.

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
    Mida pikem kaabel, seda "raskemini loetav" on impulss teises kaabli otsas.
    Nagu selgub, siis seda tänu mitte sumbumisele, vaid peegeldustele. Pikkus piiratakse tõesti ajaaknaga 26ns peale, liigsete peegelduste vältimiseks. See võimaldab siis ka relatiivselt kesise kaabliga signaali liigutada. "Võimendiga" kaabel ongi ühe pordiga HUB, võimeline töötama 10m kaabliga. Kaabli lainetakistus peaks olema 90 oomi. Aksepteeritakse järjestikku kuni 5 hubi.

    Nojah, ma mõtsin juba välja kus mul kaablid on ja kus pesad/pistkud saan... Aga ühe ca 10meetrise kabla võin ikkagi teha, läheb just vaja ja hub kah olemas...

    Tuli selline mõte et esiti katsetan siiski 12 m cat5 'ga, asi seda siis lühemaks võtta kui on vaja

    Ka 100m on võimalik üle cat5 vedada - http://www.icron.com/products/usb_ne...-datasheet.pdf

    Saabuv USB 3.0 ei piira enam kaabli pikkust, küll aga eeldab kaablitelt spetsidele vastavust...
    viimati muutis kasutaja OSX; 29 m 2010, 14:32.

    Lisa kommentaar:


  • vasaraonu
    replied
    Vs: USB kaabel

    Kui lugeda seda, saame teada, et tegemist on digitaalse signaaliga ja pakettsidega.
    Kui lugeda seda, saame teada, kuidas mõjuvad kaabli parameetrid impulsside parameetritele.
    Mida pikem kaabel, seda "raskemini loetav" on impulss teises kaabli otsas.

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Äkki on siis tegu hoopis kontrolleriga võimendi asemel? Hub ühe pordiga... Siis suheldakse tõesti vaid 5m kaupa.
    Nii peaks vist olema jah, aga see suudab suhelda mõne omasugusega veidi pikema vahemaa pealt.

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
    Kui paneme hubi vahele, siis arvuti suhtleb ju 5m kaugusel oleva hubiga, mis omakorda suhtleb 5m kaugusel oleva hubiga, mis omakorda... ja nii kuni 30m.

    Aga ega mina ka ei tea ja tegelikult ei taha teada ka.
    Ok, suhtleb 5m kaugusel oleva...võimendiga? Kui ta on vaid võimendi siis kõige lõpus oleva seadme "response" pikeneb veelgi, ka võimendi sees signaal peab ju liikuma mingis materjalis ja teatava viivitusega ...
    Äkki on siis tegu hoopis kontrolleriga võimendi asemel? Hub ühe pordiga... Siis suheldakse tõesti vaid 5m kaupa.

    Kui kellegil oleks võimendiga juhe, siis peaks arvuti selles leidma mingi kontrolleri. Kas leiab? Kui on kett, siis peaks see olema nähtav arvutile. Mingi duplexvõimendi võibolla ei pea olema nähtav. Kuid siis pole ka response time nii kriitiline et 5m töötab ja 6m - never!
    Praegu usuksin rohkem sellesse et vastav kaabel on standardi kohaselt nii shit, et pikemas sumbub ära. Katseks kasutan nii Cat5 kaablit kui mingit satikaablit, toite võtan testimisel kõrvalt poole meetrise juhtmega - eesmärk on selgitada kuidas signaal läbi käib, sest toitekadu on selge niigi. Õhtupoole katsetan ära.

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    Kui paneme hubi vahele, siis arvuti suhtleb ju 5m kaugusel oleva hubiga, mis omakorda suhtleb 5m kaugusel oleva hubiga, mis omakorda... ja nii kuni 30m.

    Aga ega mina ka ei tea ja tegelikult ei taha teada ka.

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
    Üldiselt on nii, et kui arvuti "vilistab", siis seade teises otsas peab õigeaegselt vastu "vilistama" (max response time standardiga paika pandud). Kui kaabel on pikem kui 5m, siis lihtsalt vastata ei jõua, kuna elektri kiirus vaskjuhtmes on piiratud.
    Millega see piiratud on? Ja kas tõesti mingi USB kontra suudab arendada kiiruseid vaid kuni 480MB/s kuid response aega suudab mõõta poole meetri täpsusega, lähtudes elektrisignaali kiirusest vaskjuhtmes ja seda kaugustel ca 5m? Ja kui paneme hubi vahele siis ju "vilistab" ikka kuid vaske on 2x rohkem vahel... eeldusel et seade on hubist alates teise londi otsas - kuis siis nüüd kiirus vases ei tule arvesse?

    Ma olen suht kindel et sellise eelarvega seadmed ei tegele laboratoorsete mõõtmistega elektronide kiiruse vallas, siin on seletus kindlasti lihtsam.

    OSX läheb nüüd mõnd surnud USB junni otsima et saada otsad kuhu vahele siis "illegal staff'i tinutama" asuda

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    Üldiselt on nii, et kui arvuti "vilistab", siis seade teises otsas peab õigeaegselt vastu "vilistama" (max response time standardiga paika pandud). Kui kaabel on pikem kui 5m, siis lihtsalt vastata ei jõua, kuna elektri kiirus vaskjuhtmes on piiratud.

    Lisa kommentaar:


  • OSX
    replied
    Vs: USB kaabel

    Kui lugeda "seda" siis selgub et "ei saa", kuid segaseks jääb miks ei saa. Toitepinge langus kaablis on arusaadav ja ületatav. Kas aga signaal ise vajab mingeid eritingimusi? Lubatud sumbumine, vajalik sagedusala, lainetakistus? "Seda" lugedes on kõik mu küsimused "illegal", lisaks puudutab jutt vaid 1.0/1.1 kiiruseid.

    Meenuvad ajad kus kõik kooris kinnitasid et wifiseadmed ei toimi kaugemale kui 250m...ning esimene Ordist riiulist leitud junn hakkas sobiva lahendusega tööle 16 000m peal

    Lisa kommentaar:


  • vasaraonu
    replied
    Vs: USB kaabel

    Kui lugeda seda, siis selgub, et pikem kaabel ei aita. Seepärast neid poes polegi.

    Lisa kommentaar:


  • A.S.
    replied
    Vs: USB kaabel

    USB 1.1 äkki see webcam?

    Lisa kommentaar:

Working...
X