Teade

Collapse
No announcement yet.

Tv antenni balun

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tv antenni balun

    Tervitus.. Mõtlesin,et teeks digitv-le antenni nii tegevuse jätkuks.Leidsin netist sellise asjanduse,tundub asjalik,aga ehk teab keegi sellest balun nimelisest jublast seal lähemalt rääkida.Niipalju uurisin,et ferriidile vastavalt pool keritud,aga kas ilma selleta ei toimiks antenn üldse või kas saab ise kodus ka vabalt korralikult toimiva baluni aretada enam vähem suva ferriidist pulgale kerides.Niisiis Kui keegi teab midagi mainida selle kohta,oleks abiks.
    otsija

    #2
    Vs: Tv antenni balun

    Teemasse: http://oomipood.ee/?t=k_ki&i=931055

    Teemast väljas: see antenn on sama ehitusega mis "poola rest", seega suht jura. Seda über-super-hyper-juttu ei tasu tõsiselt võtta. Aga saatja lähedal saab pildi ikka ette.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #3
      Vs: Tv antenni balun

      Ma usun, et mul on selline balun isegi olemas, aga ühinen Scott-iga: kahtlane värk. Ma panin välja pildi ja mõõdud. oma antennist, äraproovitud värk, lihtne teha ja pole mingeid balune vaja.

      Comment


        #4
        Vs: Tv antenni balun

        Aa,no selge. Algselt lugesin Seal lehel olevaid kommentaare ja kergeusklik nagu ma olen läksin õnge.Proovin siis seda sinu varianti kokku keevitada ja vaatan,kuda kakub.
        otsija

        Comment


          #5
          Vs: Tv antenni balun

          Balun peaks olema sobitustrafo, tema eeliseid igasugu koaksiaalkaabliga tehtud U aasa ees ei tea kuigi loogika ütleb, et ta peaks andma sobituse laiemas sagedusribas.

          Neid Balun e kasutatakse palju sides sümmeetrilise ja ebasümmeetrilise süsteemi ühendamisel.

          Comment


            #6
            Vs: Tv antenni balun

            Sain kasutaja Shele antenni kohta infot,proovin seda peagi.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: Tv antenni balun

              Tere.Mul sai ka digi jaoks antenn kokku keeratud.Üks õhtu traadiväänamist ja asi valmis.Hetkel pilte pole teind aga kui huvitab teen.

              Comment


                #8
                Vs: Tv antenni balun

                Esmalt postitatud ppv poolt
                Balun peaks olema sobitustrafo, .... kasutatakse palju sides sümmeetrilise ja ebasümmeetrilise süsteemi ühendamisel.
                Eks ta ongi üks tuletissõna balanced-unbalanced. Kokkuvõtlikult lugemist:
                http://en.wikipedia.org/wiki/Balun
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Tv antenni balun

                  Ma võin kah oma kõlarikaablist ja fooliumist antennikatsetise pildi üles riputada, kui huvi on. Näitab etv, tv3, kanal 2. Teisi ei ole otsinud. Elan küll Tartus paneelmajade vahel teisel korrusel, aga pilt on selge. Võibolla aitab lihtsalt see, et aken lääne suunas.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tv antenni balun

                    Kui kaugel mastidest asute? Ise tahaks 40 km Tartust Tallinna poole(tln-trt maantee ääres)miskit pilti näha.Asun esimesel korrusel ja ei tea,kas rõdult saaks miskit signaali kätte(aken Tartu poole).Eks kui täna koju saan,proovin läbi jagaja ja osaliselt vene antennikaabliga olevat katuseantenni,et kas leiab miskit.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tv antenni balun

                      Espoo on minu juurest vähemalt poole kaugemal, kuigi ise olen suht kõrgel. Aga Puurmani peaks kah kõrgem koht olema. Eks proovimine näitab.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tv antenni balun

                        Tavalist analoogtv-d muidu eriti toas ei püüa traadijupiga,nagu siin Tartus on.Aga noh analoog ei pakugi huvi ja digitv vast levib paremini seal.
                        otsija

                        Comment

                        Working...
                        X