Teade

Collapse
No announcement yet.

lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

    Tere, plaan oleks osta teler, ja üsna kähku, aga igaksjuhuks küsin,et mida pean jälgima seal juures. Hindasid ja andmeid oskan isegi võrrelda, aga kustmaalt peaks olema see piir kust allapoole enam vaadata ei ole mõtet, mõtlen selliseid näitajaid, nagu kontrastsus jne, midagi oli nagu veel seal. Siis veel lisad, mis juures on: Full HD, HD Ready. Liideseid oskan isegi vaadata.

    Soov oleks siis just telerit alates 32" ja hinnaklass alates niipalju, kui odavalt saab parima pildiga teleri-kuni 15 000.-
    Kui keegi on läbi teinud sellise ostmise, siis äkki oskab mulle kõigeparemini kirjutada siia, või siis isegi kindlat mudelit soovitada

    Jään kiireid vastuseid ootama, sest laupäeval läheb kindlalt juba ostuks

    #2
    Vs: Palun abi 32" LCD teleri ostmisel

    Selle raha eest saad HD ready, ei enamat.
    Ehk Samsungi R seeria?

    Comment


      #3
      Vs: Palun abi 32" LCD teleri ostmisel

      Arvan, et teemat võiks laiendada üleüldise lcd teleka ostuabc peale .
      Nii endalgi kui ka arvatavasti teiselgi on plaanis.
      Poes neid aga nagu kirjuid koeri üks "ilusama" pildiga kui teine jne.

      Mida võtta- mida jätta. Ütleme, et hinnaklass on kah 10-15k (mis võib olla painduv mõlemale poole).

      Naiivne on muidugi loota, et telekas mpg4-st (DVB-T h264) jagu saab ? või mõned äkki juba saavad ?
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

        Üldiselt on nendega nii, et tuleb valida selline mis parasjagu/hetkel kõige parem tundub nii andmete/hinna/brändi/välimuse suhtena. Nagunii uuel aastal hinnad langevad + veel see et 3 kuu pärast saab sama raha eest juba kobedama asja.
        2 sõpra on ostnud LG LCD üks siis 32 ja teine 37 ei kurda nad kumbki, ise oman siin 2 aastat 20" Samsungit ostsin kuskil 8700.- ja ei näe põhjust kahetsemiseks.
        Tõenäoliselt tulevad kasuks sellised pisikesed lisad isegi nagu salvestamisvõimalus.

        Comment


          #5
          Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

          Endale tundub, et on mõtet osta telekas, mis juba läinud tootmisest maha, kuna uuem mudel peale tulnud. Nii võib saada LCD suhteliselt soodsa hinnaga.
          Enda Panasonic LX500-ga just nii oligi. Võeti tootmisse uuem LX600 mudel, mis aga oli veel nii uus, et mõttetult kallis, raskesti saadav ja ainult natukene parem eelmisest mudelist. Väljamaal läks vendadel raskeks, sest tootmise lõppedes oli LX500 kohe lettidelt kadunud. Teati, et tegemist üsna väärt asjaga oma hinnaklassis. Meil õnneks oli veel saadav ja kui ma ei eksi, siis praegugi.
          Teine asi, millest lähtusin, et telekat ostes ei tasu osta hinda vaid ikka pildikvaliteeti, funktsionaalsust jne. Ei teinud endale mingit barjääri, et vot üle 15000 ma ei maksa, tehke või tina
          Natuke loogiliselt mõelda, siis telekat vahime ju 10+ aastat, see pole (minu meelest) ost, kust tuleks mõned tuhanded säästa ainuüksi selle pärast, et momendil rohkem jaksu pole.
          Sama nõme on seada endale sihiks mingi überkallis isend ja koguda raha kuniks see "kõige-kõige" on juba ajale jalgu jäänud ja sama hinnaga paremad mudelid saadaval.
          Ja siis vastavad foorumid...isiklikult lugesin enne ostu sadu ja sadu postitusi, ülevaateid jne. Kelle jaoks on seegi aeg raha...siis nojah

          HD Ready...kes on näinud 1366x768 pilti ka reaalselt, siis võibolla sellele polegi nii oluline Full HD tagaajamine. Ma ei kujuta ette, kui lähedalt ma peaksin oma 32" isendit vahtima, et HD Ready jääks kuidagi nigelaks. Et äkki näen üksikuid pikseleid ja ongi jama majas?
          Normaalne vaatamise kaugus on niikuinii 3...5 meetrit, peaksin päris kotkasilm olema, et Full HD-st (mis olles hea, on kindlasti ka kallim) puudust tunneksin.
          viimati muutis kasutaja sebastian; 07 m 2007, 17:35.

          Comment


            #6
            Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

            Kui on viitsimist läbi lapata, võid seda vaadata
            Hinnavaatlus on Eesti suurim tehnikaalast hinnainfot ja nõuandeid edastav internetikeskkond.

            Seal ilmselt kõik Eestis saada olevad mudelid miskitpidi ära mainitud ja osaliselt ka mitte saada olevad. Juttu on muidugi hulgi ja väga palju kindlasti ka möla
            Lk 10-st algab selle aasta sisse jääv jutt, teema algatus jääb vist 2006 suvesse.

            Comment


              #7
              Vs: Palun abi 32" LCD teleri ostmisel

              Esmalt postitatud martinj poolt
              Naiivne on muidugi loota, et telekas mpg4-st (DVB-T h264) jagu saab ? või mõned äkki juba saavad ?
              Sony on mingid mudelid juba olemas, aga hinnaskaala kallimas otsas paraku.
              X3000,X3500,W3000 seeriad.
              viimati muutis kasutaja a1; 07 m 2007, 19:03.

              Comment


                #8
                Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                Endale valisin telekat ka ikka pikka aega. Selle hinnavaatluse teema lugesin ka läbi aga jah, seal on igasugu sõnavõtte. Põhilise info hankisin näiteks siit:http://www.hdtvorg.co.uk/
                Hinnaklass oli ka 15K ja valikut teha oli ikka pagana raske. Peale kuuajalist ootamist sain omale kätte siis sellise pilli:http://www.e-market.ee/?p=2&tp=528&r=16694
                Nüüd olen vaadanad seda telekat pea poolteist kuud ja olen rahul. Pilt on ikka sigakena kui on kustkohahast signaali anda. Kasutada on hetkel meediaplayer Buffalo LinkTheatre koos kövakettaga. Korralikult annab välja 720p ja pilt on väga ok. Ehk saab jõuluks kätte "popkorni tunni" ja siis saab üle hdmi ka .mkv sisse lasta .
                Ok. Paar miinust on ka . Kuna Eesti tv operaatorid ei suuda eetrisse anda normaalset kaasaegset pildiformaati (16:9), siis peab leppima formaadi kemiseerimisega, ehk vaatama saateid 14:9 formaadis. Pana ei suuda manada oma "just" reziimis normaalset pilti. Selles osas on Sony parem.
                100 Hz reziimi ei saa manuaalselt välja lülitada. PIP vöiks olla. Rohkem ei oska miinuseid välja tuua.
                Teistelt brändidelt soovitan vaadata: Samsa M seeria, Sony D seeria , Philips 9 seeria, ja ERITI Sharp X20 mida ma ei jöudnud ära oodata.
                Ei viitsi hakata kallimatest ja 1080p telekatest ja möttekusest jahuma kuna eelarve oli vist 15K.
                See oli minu arvamus ja ei pretendeeri absoluutsele töele

                Comment


                  #9
                  Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                  Esmalt postitatud rehi poolt
                  Ok. Paar miinust on ka . Kuna Eesti tv operaatorid ei suuda eetrisse anda normaalset kaasaegset pildiformaati (16:9), siis peab leppima formaadi kemiseerimisega, ehk vaatama saateid 14:9 formaadis. Pana ei suuda manada oma "just" reziimis normaalset pilti. Selles osas on Sony parem.
                  Loomulikult nad suudavad, aga ei pea seda õigeks millegipärast.
                  Üks põhjus ilmselt see, et kui anamorphic signaalile lisada "16:9 signaal" (nagu MTV3, Nelonen jt. tihti teevad), siis 4:3 ekraaniformaadiga telekas tekib letterbox pilt ehk siis alla ja üles mustad triibud. Visuaalselt muutub pilt üsna väikeseks.
                  See ei tarvitse meeldida 4:3 teleka omanikele.
                  Kui aga telekas ei saa aru sellest "16:9 signaalist", on 4:3 telekal pilt püstsuunas välja venitatud, ehkki kogu ekraan täidetud.
                  Seni näidatakse Eesti kanalitel laiekraan filme enamasti pan&scan rezhiimis, kus lõigatakse pilt vasakult-paremalt ära ja nii täidetakse kogu 4:3 ekraan pilti moonutamata. Samas, 16:9 ekraanil on see ikka horisontaalis välja venitatud.
                  See oli nüüd natuke OT..

                  Kuidas mõista, et Sony'l on parem "just" pilt?
                  Mingit osa pildist peab ju moonutama ja ma ei näe siin muud võimalust, kui pildi servi kokku suruda.

                  Panasonicul võiks olla vabalt valitav "zoom", et vaataja saaks ise pildi formaati sujuvalt muuta vastavalt subtiitrite kõrgusele või lihtsalt vastavalt maitsele. Praegu on (minu telekal) valikud 4:3 - 14:9 - 16:9 - Automatic - Just - Zoom1 - Zoom2 - Zoom3
                  Neist kolm viimast varianti on täiesti mõttetud.
                  viimati muutis kasutaja sebastian; 07 m 2007, 22:54.

                  Comment


                    #10
                    Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                    ma olen juba 2 kuud ilma telekatta, sest ei suuda otsustada kindla isendi kasuks. hinnaklass on 1,5kEUR natuke siia sinna ja alla 42" ma enam isegi ei kaalu. suure valimise käigus olen pigem hakanud plasmade poole vaatama, sest nende kontrast on suurem ja reeglina tunduvad värvid loomulikumad. kõrgemas hinnaklassis vb on asi teisiti, aga ma päris auto hinda ei taha teleka eest maksta. Full HD võib küll hea olla, aga paraku ei ole kuskilt sellist signaali saada ja see HD Ready on ka päris ilus 50" ekraanilt 1,5m pealt vaadates. hinna ja pildi kvaliteedi suhtelt on hetkel silma jäänud 2 50" LG plasmat ja siis veel üks Vestel 47" LCD(Full HD). paraku pildivõrdlus ei ole päris objektiivne, sest suurtes poodides on tihtipeale telekates erinev pilt erinevatest allikatest ja see rikub korraliku võrdlusmomendi ära. Eestis on tiba lihtsam: valik väiksem ja siis on vähem sõelale jäävaid mudeleid
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                      Kontrastsus ongi just see, mis tihti segadusse ajab. LCD puhul räägitakse kas suurest heledusest või siis dünaamilisest kontrastsusest. Esimene on hea siis, kui telekat vaadatakse enamasti valgustatud keskkonnas. Igavesti tore telekat vaadata, kui päike tuppa paistab
                      Kas seda pildi üli-heledust on ikka nii väga vaja? Väga kahtlen. Tähtsam on kontrastsus ja see on point, kus LCD paneelide tootjad (neid on minu teada maailmas 3-4) enam ei suuda. Eri telekatootjatel jääb üle dünaamiliselt asja parandada, ehk siis maakeeli öelduna pilti "vilgutada" (muuta LCD taustavalgustust), et vaatajale näiks see nigel LCD kontrastsus vastuvõetavam.

                      Ja mis toimub: hämaras vaadates on ühel juhul must toon tumehall (või sügavsinine) ja siis stseeni vahetudes ühtäkki helehall. Ühesõnaga telekas arvab (õigemini siis tootja), et vaataja on parajalt tola ja lepib heleduse-kontrastuse muutmisega, ilma, et saade/film seda üldse ette näeks.
                      See oleks umbes samaväärne, kui kinos pannakse tuled vahepeal põlema, kuna stseen ekraanil on liiga hele
                      Kui teleka andmed väidavad LCD kontrastsuseks paremat, kui 1300:1, tuleks sellesse suhtuda teatud eelarvamusega. Ma ei väida, et pole paremaid paneele, aga ei tasu kohe pimesi uskuda suuremaid numbreid.

                      See, missugune elektroonika neid (väheste tootjate) paneele juhib, on üsna tähtis. Siin tasuks kriitiliselt vaadata vähemtuntud telekavalmistajate üllitisi. Pildiparanduse metoodika võib olla küll kõlavate nimedega ja igasugu "kolmetäheliste" lühenditega vürtsitatud, aga mõnikord on pilt ikkagi viletsam, kui parema firma nö. parandamata pilt.

                      Plasmatelekatel õnneks kontrastsuse häda ei ole, see on neil niigi üsna hea, kui väidetavalt 10000:1, siis üldiselt nii ka on.
                      Pildi "sissepõlemine" toimub vaid juhtudel, kui ekraanil näiteks pidev logo kusagil nurgas. Kodus kellelgi vaevalt seda juhtub, küll aga olen näinud seda firmades, kus plasmal enamuse ajast ees staatiline pilt või muutuv pilt mingi kindla logoga nurgas.

                      Ja lõpuks, mispärast valisin ise LCD, kui ise justkui kiidan plasmaekraane. 32" oli mulle piiriks ja kahjuks plasmasid alla 37" ei toodeta...ka sellist mõõtu on küllaltki raske leida e. valik ääretult väike.
                      Minu järgmiseks valikuks (määramatus tulevikus :-) ei saa olema LCD, kui selle staatiline kontrastsus on alla 10000:1.

                      to martinj: Pana LX500 salvestab SD kaardile .asf formaadis (mpeg4). Kaardipesa on teleka esipaneelil. Kahjuks üsna nigela kvaliteediga, nö. superfine tähendab ainult 320x240 pilti monoheliga. 1GB kaart mahutab umbes 1,5 tundi.
                      Samas ka üsna mugav, pildikvaliteet olematu, aga asi seegi :-)
                      Hilisematel mudelitel see salvestamise option miskipärast eemaldati.
                      viimati muutis kasutaja sebastian; 09 m 2007, 02:25.

                      Comment


                        #12
                        Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                        A kust kohast saaks teada telekate tegelikke kontrastsusi.
                        Vaatan hetkel samsungi lehte ja seal need puha dünaamilised. Kasutusjuhendid vaikivad parameetritest üldse.
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #13
                          Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                          Esmalt postitatud sebastian poolt
                          Ja lõpuks, mispärast valisin ise LCD,...
                          Lisan siia juurde veel ühe asjaolu.
                          Enamus saateid on endiselt 4:3 suhtega.
                          Seega on 3 valikut, selle ekraanile paigaldamisel:
                          venitada ekraan täis (moonutuste arvelt)
                          suurendada ekraan täis (osa pilti läheb kaduma)
                          originaalmõõdud (servadesse jäävad mustad ribad).

                          Kuna ise eelistan viimast varianti, siis plasma ja sissepõlemisoht tundub üsna kahtlane valik.

                          Comment


                            #14
                            Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                            äärtesse mustade ribade jätmisel pole eriti suurt mõtet, aga seda minu arvates. ma vanematele andsin oma endise 27" samsungi ja panin sellele pildi kogu ekraani peale. mõlemad arvasid, et natuke moonutab, aga mustade triipudega nägi mõlema arvates vee hullem välja. pealegi meil saadetakse vist ikka tiba laiemat pilti, kui 3:4, seega ei ole see moonuus liiga suur ja sellega harjub ajapikku.
                            pole vaja barbiekultuuri süvendada: las inimesed olla veidi lühemad ja kogukamad

                            kas mulle ainult tundub või on LCD piksel teravam ja plasma oma rohkem hajuv, nagu kineskoobil. mulle tundub, et just sellest tulenevalt on plasmat kergem vaadata pika aja jooksul. nt Aganistaanis sai vaadatud divX filme 63" Samsungi plasma ja 366 Celeron läpaka(minu IBM 390E) koostöös. hoolimatta divX olematust resolutsioonist oli pilt alates 2,5 meetrisest vaatamiskaugusest suhteliselt talutav. ei saa kuidagi väita, et minu IBM ekraanilt see pilt 0,5m pealt ilusam oleks olnud
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: lcd teleri ostmine (oli:Palun abi 32" LCD teleri ostmisel)

                              Võtan ka ikka hoogu et hakata samuti 32''LCD-d hankima (ja teen seda juba pikalt) Eesmärgid seatud sellised et asi peab olema Samsung (säiliks hea koostöö olemasoleva DVD salvestajaga) ja kätte tahaks asja saada 4 kohalise summa eest. Hetkel asjaga siiski et tegele sest ülearuseid vahendeid ple aga mõte on pidevalt aktiivne ikkagi.

                              Comment

                              Working...
                              X