Teade

Collapse
No announcement yet.

DVD mängija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    DVD mängija

    Tervitus !

    Soovitage oma kogemuste põhjal DVD mängijad, vajalikud omadused oleks

    - HDMI liides
    - reverse telecine conversion (või kuidas iganes seda nimetatakse - et saaks LCD telekal 24fps korralikult kätte)
    - veel midagi elementaarset, olen suht loll DVD kohapealt
    - salvestamist ei pea olema

    Vaatasin just suure Samsungi LCD mölakaga Aliensi ja tundub et midagi ei klapi, pildi liikumine on veidi ebaloomulik. Rääkisin oma kaameraeksperdist sõbraga, ta arvas et ilmselt on probleem selles telecine konvertimises ja ilmselt ei ole Playstation 2 ka kõige mõistlikum DVD mängija.

    #2
    Vs: DVD mängija

    Inverse Telecine on selle eluka nimi Teeb reaalajas 30fps -> 24fps

    Kui oma mängijat valisin, sattus ette päris vinge edetabel, aga mitte ei leia praegu. Pioneer DV575/585 olid seal päris tipus. 585 endale soetasingi ja ei kahetse mitte. Nüüd on sellest ka uuemaid versioone.
    Mida teed HDMI liidesega, kui tavaline SD DVD mängija? Upconvert mingi, või tarvis, et mängiks ka HD materjali?
    Lihtsalt küsin, äkki on tõesti kuidagi hea..

    Kui viitsid, vaata sealt: http://www.videohelp.com/dvdplayers?...Top+User+Rated

    ...pole just kõige adekvaatsem reiting, aga mingi ülevaate ikka saab.

    Comment


      #3
      Vs: DVD mängija

      Nöus kas Yamaha vöi Pioneer Vöi Philips, teisi ei tasuks isegi kaaluda osta.
      Panasonicul, Sonyl...raskusi isegi regiooni vabaks tegemisel.
      WWW.DIVX.PRI.EE

      WWW.SOLOTE.EE

      Comment


        #4
        Vs: DVD mängija

        Ehk sobiks Pioneer DV-600AV - sellel oskus DvdAudiot ja SACD mängida,HDMI ver 1.3, Ogg, mpeg-4, WMA ja muud moodsad featuurid. Kuid mis mulle meeldib - saab teha eestikeelseks playeri softi.
        http://www.avland.co.uk/pioneer/dv600/dv600.htm
        Ka USBlt fat32 partitsioonidelt loeb nii pilte kui filme maha.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: DVD mängija

          Esmalt postitatud KaruTEC poolt
          Tervitus !

          - HDMI liides
          - reverse telecine conversion (või kuidas iganes seda nimetatakse - et saaks LCD telekal 24fps korralikult kätte)
          [...]
          Vaatasin just suure Samsungi LCD mölakaga Aliensi ja tundub et midagi ei klapi, pildi liikumine on veidi ebaloomulik. Rääkisin oma kaameraeksperdist sõbraga, ta arvas et ilmselt on probleem selles telecine konvertimises ja ilmselt ei ole Playstation 2 ka kõige mõistlikum DVD mängija.
          Jutt siis ilmselt NTSC DVD-dest. PAL DVD-d näidatakse alati 25fps ja nende puhul puudub vajadus 3:2 pulldown-i teha - 24fps film mängitakse lihtsalt 4% kiiremini maha.

          NTSC platede juurde tagasi tulles, neid tehakse kahte tüüpi: hard-telecine korral on materjal plaadil lõplikul mahamängimiskiirusel 30 (29.97) fps koos "sünteetiliste" pulldown vahekaadritega ning soft-telecine, kus film on plaadil originaalsel 24fps kujul ning mängijale öeldakse, et mõtle nüüd ise vahekaadrid vahele ning tee sellest 30fps NTSC.
          Räägitakse, et enamus plaate tehakse soft-telecinega, mis kõlab ka loogiliselt - 24fps progressive materjal võtab vähem ruumi.

          Ise väldin NTSC plaate nende madalama resolutsiooni tõttu ja nimetatud probleemile pole tähelepanu pööranud.

          Endale viimast mängijat otsides oli prioriteediks reklaamide edasikerimis- ja lukustatud keelevalikute muutmise võimalus ehk siis mängija, mis ignoreeriks UPO-d (Prohibited User Operations). Lõpuks jäin peatuma sellisel populaarsel mudelil, nagu Pioneer DV-575A. Vana mudel, aga talle on olemas häkkerite poolt ümberkirjutatud firmware, mis kõiki minu poolt soovitud trikke teeb. Loobusin küll HDMI-st, aga nii palju, kui mina erinevate inimeste kogemusi kuulnud olen, ei ole (vähemalt SD signaali korral) YPbPr komponentsignaali ja HDMI vahel mingit märgatavat kvaliteedivahet. Ainus eelis on see, et heli ja video saab ühe kaabliga mängijast välja tuua, aga kui just läbi teleka heli ei kuula, siis tuleb telku ja ressiiveri vahel ikka signaalid lahku lüüa.
          Uuemad Pioneeri mudelid on küll HDMI väljundiga, kuid neile pole AFAIK siiani häkitud firmwaret.
          GSM: 5039624

          Comment


            #6
            Vs: DVD mängija

            Pioneeri DV 600AV on eestis ka täitsa olemas:

            Comment


              #7
              Vs: DVD mängija

              DV-600 on alles liiga uus nähtus et juba omada mõnda kolmanda partei softi. Ma pole veel softi lähemalt uurinud kuid kindlasti on ta keerukam kui DV-575 oma. Seda juba aktiveeritud USB ning lisatud HDMI pärast. Eestikeelseks õnnestub kindlasti ka originaalsoft teha.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: DVD mängija

                Esmalt postitatud OSX poolt
                DV-600 on alles liiga uus nähtus et juba omada mõnda kolmanda partei softi. Ma pole veel softi lähemalt uurinud kuid kindlasti on ta keerukam kui DV-575 oma. Seda juba aktiveeritud USB ning lisatud HDMI pärast. Eestikeelseks õnnestub kindlasti ka originaalsoft teha.
                Näiteks DV-696 on (vähemalt) aastapäevi turul olnud ning ka kolmanda partei softi tehtud, aga UPO keelamine on siiski poolikult tehtud.
                "UOP Messages disable, (User Operations Prohibitet), but only partially"


                Pikemalt datasheeti süvenemata ei näe ma DV-600-l ja DV-696-l muud vahet, kui USB liides. HDMI on olemas mõlemal. Huvitaval kombel maksab DV-600 A-kaablis vähem, kui DV-696.
                GSM: 5039624

                Comment


                  #9
                  Vs: DVD mängija

                  Vtl, kas parematel DVD mängijatel annab kaadritevahelist interpoleerimist välja ka lülitada ? Või on see ebanormaalne sujuv liikumine millestki kolmandast põhjustatud ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: DVD mängija

                    Vaevalt, see interpoleerimine on juba MPEG2 standardisse sisse kirjutatud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: DVD mängija

                      Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                      Vtl, kas parematel DVD mängijatel annab kaadritevahelist interpoleerimist välja ka lülitada ? Või on see ebanormaalne sujuv liikumine millestki kolmandast põhjustatud ?
                      Otsest "välja lülitamise kohta" pole ma ühelgil mängijal kohanud. Mitmeid kvaliteetsemaid mängijaid reklaamitakse küll omadustega "PureCinema" vms., mille kohta Pioneer ütleb oma FAQ-s nii "The Pure Cinema mode is perfect for typical film-sourced DVD-Video playback. Pure Cinema automatically detects film-based sources, originally encoded at 24 frames/second.
                      The digital image processing will detect if individual interlaced fields are coming from the same original film frame and restore the image frame exactly as created for projection in the movie theatre.


                      Mina saan sellest nii aru, et kui DVD-mängijal lülitada väljundisse progressive signaal JA DVD plaadil on materjal interlaced kujul, siis oskab PureCinema leida õiged poolkaadri-komplektid, et uuesti korrektsed progressive täiskaadrid kokku panna. Minuteada peaks aga kõik vähegi kvaliteetsed plaadid algusest peale progressives olema (lihtsam pakkida!) ning prog. scan korral lastakse need otse mängija väljundisse.
                      Et siis kui telekas ja DVD mängija toetavad progressive scan-i ja see sisse lülitada, siis ei tohiks mängija mingeid vahekaadreid interpoleerida.

                      Netist materjale uurides leidsin veel, et PAL DVD-de korral kasutatakse peale 4% kiiremini mängimise ka 2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:3 pulldowni, ehk iga 12.-t kaadrit näidatakse 3 poolkaadri pikkuselt (Wikipedia), mis mängib filmi küll õige kiirusega, aga tekitab samuti kaks korda sekundis jõnksatuse. Samas ei kujuta ma ette, kas interlaced signaali korral lähevad siis iga 12.5 poolkaadri järel fieldid vahetusse ning mis toimub progressive scani korral - täiskaadreid ei saa ju muutuva kestusega maha mängida. Segane värk igatahes.
                      GSM: 5039624

                      Comment


                        #12
                        Vs: DVD mängija

                        Minu teada NTSC DVD-del on kõik interlaced MPEG-2 kodeering, päris nö. true progressive varianti polegi. DVD autoriseerimistel ei ole otseselt filmi kui sellist võtta, vaid ainult hea kvaliteediga koopia (näiteks Digibetal) ja seal on ta juba 23,97fps.
                        Kui "30fps", siis poolkaadrid erinevad, kui "24fps" siis poolkaadrid ühesugused...ja viimast muidugi parem pakkida.
                        Erinevus selles, et 29,97fps kodeeringu videofaili header'sse lisatakse alati nn. interlaced flag, samas 23,97fps kodeeringus võib olla progressive flag, aga ei tarvitse. NTSC mängijal on sellest kama, aga kui PAL mängija peab NTSC materjali 25fps konvertima, tekib probleem kui 24fps on märgitud interlaced materjaliks, sest mängija hakkab vahekaadreid "tekitama" kui neid vaja pole.
                        Nii olen asjast aru saanud..

                        Comment

                        Working...
                        X