Teade

Collapse
No announcement yet.

TV antennide ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TV antennide ühendamine

    Tere. Niisugune huvitav asi on mul TV leviga - kui on ilus ilm siis on ühe saatja pealt teleka pilt ilus (teise pealt ei näita midagi), kui aga hakkab lund või vihma sadama siis näitab ainult teise saatja pealt. Asi nimelt selles, et on 2 TV antenni (need restid mida turul ikka müüakse) ja oleks vaja panne need üks ühte suunda ja teine teise suunda. Mõlemal antennil on võimendi koos toitega. Kas neid kahe antenni signaale saab liita probleemideta? (mis jupp tuleks vahele panna). Kõik soovitused on teretulnud.

    #2
    Liitmisfiltrix nimetatakse vist sihukest tükki. Neid müüakse muu hulgas ka Tevalos, firma Rantelon tehtud. Neid on igasuguseid, paremates on iga antenni ees vastava sagedusriba filter ja siis signaalid summeeritakse. Kui signaal on tugev, saab hakkama ka suvalises poes müüdava (passiivse) karbikesega. 2 kablat sisse ja väljund telkusse.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Äkki soovitaksite mingeid konkreetseid liitmisfiltreid mida võiksin kasutada. Ja mis hinnaklassiga ma peaksin arvestama?

      Comment


        #4
        Vaatasin just Tevalo hinnakirja ja sain sealt mõtlema paneva numbri
        http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...er&pricelist=on
        Tõenäoliselt pole asi nii hull ja on ka odavamaid asju. Filter sõltub ilmselt sellest, milliste (mis kanalite) antenne on vaja kokku lasta.
        Ise kasutasin just odavat (nii paarkümmend krooni) juppi ja käis küll, sest signaal oli tugev. Vahest tasuks esiteks sellisega proovida ja kui pildile tekib lumesadu, tuleks mõelda mingi parema asja peale. Lihtsa liitja kasuks räägib ka asjaolu, et antennidel on võimendid ees (kui ma õigesti aru sain).
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Antennidel on võimendid olemas ja kokku on vaja lasta ainult eesti kanalite signaalid.

          Comment


            #6
            Palun soovitage mingisugust jubinat millega liita kokku ETV, Kanal2 ja TV3-me signaalid. Esialgu prooviks mingi odavamaga läbi ajada. Kas selline asi oleks abiks?

            Comment


              #7
              Ma arvan küll et võiks sobida. Kindlalt ei saa väita, sest mul tuleb kaablist juba kõik liidetuna ja seega katsetusi teha ei saa. Aga muidu tundub normaalne asi olevat.
              Kui on huvi katsetada, tasuks alul proovida odavat paarikümne kroonist karpi, mida leiab pea igast elektriseadmeid müüvast poest. Kui see osutub ebapiisavaks, tasub eelpool viidatuga proovida.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment

              Working...
              X