Teade

Collapse
No announcement yet.

arvuti videokaardi-projektori vaheline kaabel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    arvuti videokaardi-projektori vaheline kaabel

    tere!

    kahe seadme vaheline kaugus on ca 15 meetrit. millist juhet, milliste ühendustega eelistada :unsure: ?
    põhimõttelised võimalused on kas panna läbi tavaliste vga pistikute, svideo või dvi.
    olen kuulnud, et kuigi läbi dvi kaabli liigub digisignaal on tema tööraadius max 6 jalga st ca alla kahe meetri... oskab keegi kommenteerida :huh:
    ________
    Kus häda kõige suurem, seal kaevud härgi täis

    #2
    DVI ei salli jah eriti pikka kaablit. Soovitaks S-Video väljundit ja sealt 2 koaksiaalkaablit kõrvuti. Tavaline varjestatud kaablipaar võib sellise pikkuse korral viletsaks jääda.

    Comment


      #3
      Originally posted by sebastian@Feb 23 2005, 18:28
      Soovitaks S-Video väljundit
      miks just s-video väljundist ja mitte tavalisest vga väljundist? teadjamad mehed väitsid täna elektroonikapoes, et oleks parem kasutada just vga väljundit... on see tõsi või mitte? ja miks?
      ________
      Kus häda kõige suurem, seal kaevud härgi täis

      Comment


        #4
        Proovimise värk...ise olen adukalt max. 5m VGA juhet arvuti>projektor kasutanud, pikema kohta ei oska öelda. Sõltub juhtme kvaliteedist ja videokaardi väljundist. Häired pildis just need, mis kipuvad kergesti tulema.

        Comment


          #5
          Originally posted by sebastian@Feb 23 2005, 23:21
          Proovimise värk...ise olen adukalt max. 5m VGA juhet arvuti>projektor kasutanud, pikema kohta ei oska öelda. Sõltub juhtme kvaliteedist ja videokaardi väljundist. Häired pildis just need, mis kipuvad kergesti tulema.
          Aga kummast august (svideo või vga) kvaliteetsemat signaali põhimõtteliselt tuleb? olen kuulnud, et ühed väidavad ühte, teised teist. ise asjatundja ei ole
          (võib olla loll küsimus... aga lolle küsimusi ju ei ole on ainult lollid vastused )
          ________
          Kus häda kõige suurem, seal kaevud härgi täis

          Comment


            #6
            s-video on telepildi jaoks. sealt saad ainult teleka resolutsiooni (768x576 oli vist) ja 50Hz interpoleeritud laotust. Kui tahad arvuti pilti näidata, siis hangi pikk vga kaabel. Neid müüakse kuni 20m pikkuseid, mina olen neid a-kaablist ostnud. Kui väga vaja, siis tuleks panna juba mingi videovõimendi vahele ja teine pikk kaabel otsa. Et monitori ka kasutada saaks, siis võid veel vahele panna vga splitteri. 1->4 ja 1->8 splittereid saab a-kaablist, 1->2 pidavat datelist saama.

            Comment


              #7
              Originally posted by digital@Feb 24 2005, 19:14
              Kui väga vaja, siis tuleks panna juba mingi videovõimendi vahele ja teine pikk kaabel otsa.
              Kas siis on mõtekas panna juba dvi ühendusega kui võimendi vahele panna? Pole enne kuulnudki arvuti videokaardi signaali võimendamisest. Kas saaks selle kohta rohkem infot? Ja kui ka panna VGA ühendustega kaabel siis millist juhet eelistada, et võimalikult vähe kvaliteedikadu oleks 15m peale. A kaabli juhtmed võibolla sellised konverentsisaali sladide näitamiseks... või mis? :huh:
              ________
              Kus häda kõige suurem, seal kaevud härgi täis

              Comment


                #8
                no igatahes selliseid kasutatakse igal pool. tavaline multikoaksiaalkaabel, ega seal midagi teistsugust ei kasutatagi eriti. Tavaliselt on igal pool auditooriumites ja mujal sellistes kohtades sellised kaablid kasutuses, mõnes väheses olen ka näinud ise tehtud kaableid. Ma pole küll proovinud kõrvuti pikka ja lühikest kaablit, kuid pika kaabliga pole siiani nagu tundnud küll, et midagi puudu jääks. Palju rohkem mõjutab projektorite erinevus asja... näiteks philips bCool seeria projedel on eriti vastik kollane värv olenemata kaablist jne. Kui väga vaja, siis võin ju tööl katseid teha, kuid väga kahtlen, et sealt mingeid erinevusi tuleb.

                Comment

                Working...
                X