Teade

Collapse
No announcement yet.

Analoogvideo arvutisse VirtuaVCR-iga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Analoogvideo arvutisse VirtuaVCR-iga

    Sain lõpuks VirtualVCR tööle. Tegin ilusti 5 gb ruumi kõvakettale ja hakkasin analoogkaamerast tõmbama. compressiks kasutasin huhhyuv või midagi sarnast koodekit.
    Nüüd probleem: Alguses viskas kohe dropped frames 5. Siis kui 3,5 gb oli täis kirjutatud, hakkas järsku dropped frames viskama ikka sadadega. Kas see oli tingitud sellest, et mingi programm läks tööle või jäi lihtsalt kõvaketta mahtu väikseks?
    Pärast VirtualDUB is töötlemist(deinterlace ja divx koodekiga väiksemamahuliseks) oli hääl ja pilt veits sünkroonist väljas.
    Protsessor 1Gb
    kaart MSI geforce2 Ti 64 mb.

    #2
    Kõigepealt kahtlustan, et kõvaketas on liiga aeglane. Huffyuv koodek küll kvaliteetne, kuid pakib videot 2:1, mis tähendab, et kõvaketas peab kirjutama väga palju infot väikese aja jooksul. Seda näed ka videofailide suurusest...need on tohutud . Heli/pilt sünkroonist väljas just nende dropped frames tõttu.
    Otsi netist selline koodek nagu PIC Video MJPEG...vanemad versioonid peaks ka tasuta olema. Siis ürita videot võtta Quality Settings 18: nimelt saab sellel koodekil ise määrata, kui tihedaks pakid ehk kui suured failid tulevad / kui suur koormus kõvakettale langeb.
    Teiseks...proovi videot võtta sama VirtualDub-ga...võimalik, et parem.
    Kolmandaks...ketas peab olema defragmenditud, Huffyuv puhul eriti.

    See "huhhyuv" kõlab nagu HUHUUUU! :lol:

    Comment


      #3
      Virtualdubi ei saa kasutada, mingi kaardi mittesobivuse probleem. Ketas on küll defragmentimata. proovin seda koodekit, ehk aitab. Tänud.

      Comment


        #4
        Kõige parem on video grääbimiseks omaette partitsioon või veel parem, ketas. Lihtsalt andmemahud on väga suured ja kui ketas peab hakkama positsioneerima, siis on ka kohe kaadrid läinud. Ise oman masinas videotöötluseks kohe eraldi SATA ketast, kus on ainult üks partitsioon ja enne video tegema hakkamist organiseerin ka selle täitsa tühjaks. Ainult nii saab kindlasti ilma kaotatud kaadriteta...

        Comment


          #5
          Mul vedeleb tegelikult küll üks 15 GB tühi ketas. Mis see SATA tähendab?
          Ma ei kavatse mingit suuremat videotöötlust tegema hakata, varem olen MPEG formaadis arvutisse tõmmanud ja töödelnud, nüüd prooviks samad asjad kvaliteetsemalt teha.

          Comment


            #6
            Tõmbasin PIC Video MJPEG endale ära, sellega on täiesti võimatu salvestada, dropped frames-e on rohkem, kui alles jääb. Defragmentisin ketta ka ära. Nüüd proovin veel eraldiseisva kettaga.

            Comment


              #7
              Mh...350MHz pentiumiga õnnestus täistesolutsioonis 720x576 videot salvestada täiesti valutult...mitte ükski dropped frame. See oli ka ainuke koodek, mis seda suutis nii lahja arvutiga.
              Heli...kas salvestad ikka uncompressed PCM 44kHz ja 16bit stereo(mono)? Proovi ka ilma helita...kaart võib piduriks olla.

              Comment


                #8
                Kas oma kõvakettale kiirusetesti oled teinud? Kas kõvakettakontrolleri kõige uuemad ja õiged draiverid on peal? mis windows?

                Comment


                  #9
                  Originally posted by digital@Dec 3 2004, 23:06
                  Kas oma kõvakettale kiirusetesti oled teinud? Kas kõvakettakontrolleri kõige uuemad ja õiged draiverid on peal? mis windows?
                  Kiirustesiti järgi kirjutab kusagil 20 mb sekundis. Draiverid on kindlasti väga aegunud. Win xp on peal. Ma proovin selle eraldi kettaga variandi ka ära.

                  Comment


                    #10
                    20 MB/sek on suhteliselt vähe tänapäeva ketaste kohta. 5600rpm ketas peaks tõesti andma umbes 25MB/s average linear read speed, 7200rpm kettad peaksid kõik jääma kuskile 33MB/s - 37MB/s lähedusse. Seega tasuks omada kindlasti 7200rpm ketast eraldi kaabli otsas.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by digital@Dec 5 2004, 01:32
                      20 MB/sek on suhteliselt vähe tänapäeva ketaste kohta. 5600rpm ketas peaks tõesti andma umbes 25MB/s average linear read speed, 7200rpm kettad peaksid kõik jääma kuskile 33MB/s - 37MB/s lähedusse. Seega tasuks omada kindlasti 7200rpm ketast eraldi kaabli otsas.
                      kuule vanake,mis tv-kaart sul oli.ja kurat ma ei teagi mis mu seagate 60gb-se ketta kiirus on,mis programmiga muidu ära saab testida? endal prose athlon xp 2200? jääb vajaka ? :blink:

                      Comment


                        #12
                        Ega üldiselt vahet pole, mis kaart on... enamus toodangust on ikka bt878 kiviga ja btwincap draiveriga saad nende kõigiga samaväärselt suhelda.
                        Ketta kiiruse mõõtmiseks olen seda kasutanud: http://www.benchmarkhq.ru/english.html?/be_hdd.html
                        Kunagi sai poolel resolutsioonil grääbitud 1GHz pentiumiga ka... Täisresolutsiooni jaoks võiks midagi üle 2GHz olla aga ma üldse ei välista, et ka mõni nõrgem masin võib ära teha selle.
                        Nagu sai öeldud... Oluliselt kasuks tuleb, kui on grääbitava materjali jaoks ERALDI kiire ketas eraldi kaabli otsas... Windowsiga ketas fragmenteerub ja seal tahab windows vahepeal soperdada - tagajärg dropped frames...

                        Comment

                        Working...
                        X