Teade

Collapse
No announcement yet.

estoonia kõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    estoonia kõlar

    on mure... on paar kõlle millel yks kõll krabiseb. kas keegi teab milles probleem võib olla. passi element krõbiseb kui keerata valjemaks ja kui see hakkab vibreerima siis hakkab ka krõbin pihta.

    #2
    Kontrolli vuntsid üle -2 tinasukka, mis lähevad membraanile- arvatavasti need ära murdunud. Kui need korras, sis liiguta membraani ja kuula,et kas midagi pihta ei käi.

    Comment


      #3
      vuntsid peaksid korras olema aga kui membraani liigutada siis teeb kyll nyhkimis häält.

      Comment


        #4
        passi element krõbiseb kui keerata valjemaks ja kui see hakkab vibreerima siis hakkab ka krõbin pihta.
        Ytle mulle vxhikule mis asi see passi element on?

        Comment


          #5
          Mis estoniaga täpsemalt tegu?

          Comment


            #6
            On see siis oluline, mis estonia taga see kõlar on? Kui membraani liigutades asi krabiseb, siis membraan on kas tsentrist väljas või siis on pooli ära küpsetanud.
            Kui tsentrist väljas, siis vene ajal lihtsalt keerati element teist pidi (alumine pool üles, pool ringi edasi) ja asi hakkas jälle teisele poole vajuma
            Kui pool on ära kõrbenud, siis on pahasti. See pool mähitakse papist aluse peale ja kui natu liiga üle koormata, siis traat läheb soojaks. Sellega põletatakse traadilt lakk maha, traati pooli küljes hoidev liim maha ja ka pooli paber läbi. Sellega siis see traat läheb parajaks pusaks seal sees ja ongi jama käes, asi käib vastu. Mõnikord võib veel lühisesse ka minna. Parandada ei saa kui sa just ei taha hakata uut pooli tegema. Kuigi pool tundub nii lihtne asi, ainult traat paberi peale keritud, siiski on seda ülimalt keeruline teha täpselt nii, et õiget traati õige hulk seal peal oleks ja mis veel keerulisem - see pool kleepida paberist täpselt õige jämedusega. Liiga peenike jääb magneti peale kinni, liiga jäme jääb jälle soone välimisse serva kinni.

            Comment


              #7
              Originally posted by digital@Jun 8 2004, 21:11
              On see siis oluline, mis estonia taga see kõlar on? Kui membraani liigutades asi krabiseb, siis membraan on kas tsentrist väljas või siis on pooli ära küpsetanud.
              Kui tsentrist väljas, siis vene ajal lihtsalt keerati element teist pidi (alumine pool üles, pool ringi edasi) ja asi hakkas jälle teisele poole vajuma
              Kui pool on ära kõrbenud, siis on pahasti. See pool mähitakse papist aluse peale ja kui natu liiga üle koormata, siis traat läheb soojaks. Sellega põletatakse traadilt lakk maha, traati pooli küljes hoidev liim maha ja ka pooli paber läbi. Sellega siis see traat läheb parajaks pusaks seal sees ja ongi jama käes, asi käib vastu. Mõnikord võib veel lühisesse ka minna. Parandada ei saa kui sa just ei taha hakata uut pooli tegema. Kuigi pool tundub nii lihtne asi, ainult traat paberi peale keritud, siiski on seda ülimalt keeruline teha täpselt nii, et õiget traati õige hulk seal peal oleks ja mis veel keerulisem - see pool kleepida paberist täpselt õige jämedusega. Liiga peenike jääb magneti peale kinni, liiga jäme jääb jälle soone välimisse serva kinni.
              Oluline on asi sellepärast, et mul plaanis talt estonia kõlarid osta aga tal neid kaks erinevat paari: 35ac-021 ja 30ac-003 ja vene valjukatel ju sagedane ka see, et sukad läbi. Ostaks talt 30ac-003 ära aga asi seisab transpordi taga ehk kuidas need tallinnast tartusse saada ja kui asi peaks sukkades olema nendel 30 ac-003 kõlaritel siis pole vaja, et ta ise mökerdama hakkaks kui pole varem sellist asja teinud(mina pidin mitu korda ikka proovima, et asi üle nädala vastu peaks ja lõpuks sai ise natuke leiutatud ja foorumit uuritud ja pool aastat püsinud juba täielikult korras asjad). Aga tundub, et ta ei taha eriti vastata mu eelnevale küsimusele.

              Comment


                #8
                Originally posted by mtts@Jun 8 2004, 23:09
                vene valjukatel ju sagedane ka see, et sukad läbi.
                Mina olen küll oma kogemustes näinud kordades rohkem kasutaja lollusest üle piinatud poolidega valjukaid kui nende juhtmetega jamasid (tegelt ainult kahel valjukal olen neid parandanud, teisel tuli välja, et ka mähis oli õhtal ja polnud temast enam elulooma)

                Comment


                  #9
                  Originally posted by digital+Jun 11 2004, 23:08--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (digital @ Jun 11 2004, 23:08)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-mtts@Jun 8 2004, 23:09
                  vene valjukatel ju sagedane ka see, et sukad läbi.
                  Mina olen küll oma kogemustes näinud kordades rohkem kasutaja lollusest üle piinatud poolidega valjukaid kui nende juhtmetega jamasid (tegelt ainult kahel valjukal olen neid parandanud, teisel tuli välja, et ka mähis oli õhtal ja polnud temast enam elulooma) [/b][/quote]
                  Mul just pole poolidega ega mähistega mingeid jamasid olnud aga kõigil neljal praegusel kõlaril on peale natuke valjemini kuulamist sukad läinud ja uued isetehtud kannatavad niikaua kui vaja ehk katki nad mitte kuidagi enam ei lähe.

                  Comment


                    #10
                    Mina olen näinud mõlemaid probleeme. Üldiselt on ikkagi lastud juhtmed lahti, see kergesti parandatav, aga põhiliselt jääb see probleem korduma, sest ikka mingile kõrvavärdjale ei tee selgeks,et nuppu tuleb ka osata keerata. Mõnda aega tagasi tõi sõber ühe 15" kontsertbassi, millel oli juba kunagi uus pool keritud ning seegi oli lastud 10 jupiks.. Aga kahjuks ei ole vahendeid ja oskusi,et uut pooli kerida...

                    Comment


                      #11
                      Ikka kiputakse kõlarist viimast välja võtma . Reeglina Kõlari poolt tekitatav heli moondub tugevasti enne ,kui kõlar ära laguneb ( on ka erandeid) Kõlareid lõhub ka näitex vale sageduse kuulamine (bassi) mingi suvalise kõlariga. Normaalselt kasutatud kõlaril võib pika eluea korral tõesti minna sukad ,mis on ühendatud kõlari pooliga ,kuid mähis peaks ikka vastu pidama mitmed mitmed aastad . Tegelikult on ju tegelikult meelivam kuulata kvalikteetset heli ,kuivõrd valjut moonutunud ?
                      Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Lauri.L@Jun 17 2004, 07:39
                        Tegelikult on ju tegelikult meelivam kuulata kvalikteetset heli ,kuivõrd valjut moonutunud ?
                        oleneb inimesest ja muusika tüübist ..
                        ntx tranci ja muud sellist meeldib kyll kuulata valjult ja moonutatult , aga rohkem sellist meloodilist muusikat mitte ..

                        Comment

                        Working...
                        X