Teade

Collapse
No announcement yet.

IR puldi taastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    IR puldi taastamine

    Minuni on jõudnud IR pultide probleem, millega pole varem mingitki vajadust olnud kokku puutuda. Nimelt, majapidamises on Onkyo ressiiver, millel universaalpult ja mille teatud nupud enam ei tekita käsklusi. Valdavalt on nendeks nuppudeks sellised kus on LED nende all, nii on silikoonis valgusallikale tekitatud kanal ja üks nupp seega moodustub kahest väiksemast, mitte ühest suurest padjast. Kuid on ka nn terviknuppe mis ei taha reageerida. Ilmselt on tegemist reaktsiooniga niiskusele, sest ajaliselt hakkasid tõrkeid näitama esmalt just kõige välimised nupud. On soovitatud osta uued padjad, kuid see soovitus ei arvesta LEDide olemasolu - neile ei jää siis kohta, kuid universaalpuldil on nad vajalikud näitamaks puldi reziime. Kuna ress ei ole aktiivses kasutuses, siis olen saanud hakkama. Kõrval on igasugu teisi pulte, ükski neist ei vaevle niisuguse probleemi käes.
    Lahti võetuna ja kontakte ühendades käitub elektroonika veatult, niisiis tuleb kuidagi neid patju järele aidata. Mis oleks sobiv keemia ja töötlusviis?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    #2
    Vs: IR puldi taastamine

    Ei ole miski järele aidanud, nühkimine on ainult hullemaks teinud, isegi kui peale puldi kokkupanekut nagu töötaks. Olen alati uued* padjad liiminud.

    * - padjad olen lõiganud vanadest romupultidest, enne testriga mõõtes patjade takistuse. On leidunud ka U-kujulisi patju, mida saaks sellise üritus juures kasutada.
    73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
    ATiP1pN4XeM

    Comment


      #3
      Vs: IR puldi taastamine

      Jah, tõesti, ma nühkisin värske kustukummiga ja alul nagu aitas, pärast uuesti proovides oli hullem. Kustukumm on siiani aidanud moblade puhul kui SIM on kuskil sees peidus, kui on küljepealt slotiga siis enam mitte, vaid keemia päästab.
      27 valgustusega nuppu, kokku 65 nuppu. Sounds like project...
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: IR puldi taastamine

        Comment


          #5
          Vs: IR puldi taastamine

          Netiavarustel müüakse ka purgi sees musta möksi, määrid kummimummu sellega kokku, lased kuivada ja veidi aja pärast juhib jälle.
          Aga igasugu kontakte olen mina alustuseks üritanud puhastada https://www.stokker.ee/piduripuhasti...ne/-1072551948 abil.

          Comment


            #6
            Vs: IR puldi taastamine

            Svago, täpselt seda mulle ka soovitati. Ilmselt tuleb prooviks võtta ja katsetada kuis toimib, ehk saab ka augu sisse et valgus paistaks.

            Ma ei usu et plaadi kontaktväljad kuidagi raisus oleks, kui kontrollisin siis probleemsed nupukohad reageerisid väga kergesti elektrijuhile. Seda musta möksi võiks ka proovida, kui leiaks viite mille järgi otsida. Just valgusega nuppude pärast.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: IR puldi taastamine

              Ma ükskord kirjutasin, et vanasti sai remondiks kasutatud 3M pehmet konstruktoripliiatsit.See sisaldab palju grafiidipuru ja pult töötas ca aasta.
              Need kummijupid kattuvad inimese higiga. Pulti ei tohi kaua käes hoida ja palju õudukaid vaadata

              Comment


                #8
                Vs: IR puldi taastamine

                Selle puldiga on pigem sedapidi, et ta sai väga vähe kasutust. Ma olen rohkem nagu stereovõimu austaja, ress on selline asi mis vahel taustaks räägib, nüüd seoses mõnede muusikasündmustega mis nädalavahetustel eetrisse tulevad ja on juhtumisi Dolby Digital heliga, on ressi vaja dekoodriks. Ja nii oligi möödnud pühapäeval probleem, kus ressi seadetele enam ligi ei saanud sest ei ole võimalik nuppu muljudes ressi reziimile minna. Eelmine kasutus ressil oli vist oktoobri alguses, nii et kui töötunde saaks arvestada, tuleks need aasta lõikes võibolla isegi ööpäeva või paari kanti, seni vähemalt. Hea et programmi esitav seade suudab läbi HDMI ressi Volume't reguleerida, muidu oleks nagu ikka päris niru lugu. Sisendi valin küll käsitsi paneelilt, see ei võta veel tükki küljest, aga Vol peaks ikka saadaval olema ilma käimiseta .
                Enim kasutust leiab puldil nooleratas, see aga töötab seni korralikult. Listening Mode nupud mis valivad EQ olekuid, ma üldse ei kasuta, aga need ei tööta ka kui praegu vajutan. Mingil ajal olid sinna mapitud Elioni digiboxi värvinupud, aga praegu teeb seda tööd S5 pult.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: IR puldi taastamine

                  Kunagi oli Amino digiboksil pult, millel olid 2 nuppu tulukesega. Vaja läks neid nuppe heal juhul kord aasta-paari jooksul ja siis muidugi ei töötanud. Trükkplaadil olid metallist kontaktid, mitte voolujuhtiv värvi (või mis joonistatud jura seal täpsemalt on), nagu ülejäänud nuppudel. Võtsid lahti, nühkisid plaadi kontaktidelt lahusti sisse kastetud vatitikuga oksiidi maha ja töötas jälle probleemideta. Aasta hiljem loomulikult jälle ei töötanud. Õliga kontakte katta ei üritanud. Oleks nuppe igapäevaselt kasutanud, oleks jooksvalt oksiid maha nühitud. Kummil polnud selle konkreetse koha peal häda midagi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: IR puldi taastamine

                    Sai õhtul remondikuur tehtud puldile, selle oomipoe silikooni ja padjakestega. Täitsa toimib, nupud jäid valgust näitama nagu uuenagi, sest neid patju on kerge pärast paigaldamist trimmida alusega parajaks. Osad nupud on alusest natuke kaldu, ilmselt mingi vajutuse dünaamika vms tekitamise mõttes, need nupud on nüüd nati liiga tundlikud, kuid õnneks mitte väga hullusti. Kõik need nupud mis on n.ö. sirge alusega, töötavad suht samamoodi nagu originaalis. Eks saab näha kaua peavad need padjad. See tähelepanek oli veel et originaalis kippusid ära minema just need nupud mis kuskiltpidi valgust läbi pidid laskma, need mis aga on mustad, ja seda ka alussilikoonilt, need töötasid normaalselt. Jätsin need nupud üle tegemata, küll jõuab kui vajalkuks osutub.

                    Tänud kõigile soovitajatele.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment

                    Working...
                    X