Teade

Collapse
No announcement yet.

estonia 010 lõppvõim jamab

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    estonia 010 lõppvõim jamab

    Kuna ise pole veel eriliste oskustega elektroonik ja kogemused ka puuduvad, siis ei julgegi ise midagi peale hakate selle asjaga.

    Probleem selles, et kui jaba natukenegi lõppvõimu sisendisse minevat signaali "valjemaks keerata" viskab kaitsme peale (hakkab plõksima). Lõppvõim töötas mingi aeg arvuti taga ja võimendas kuni 80Hz madalsagedust ja seda ainult ühe kanaliga(neljast), kui see jama järsku majja tuli.

    Nimelt äkki leidub Tartus keegi asjahuviline, kes on võimeline mõistliku hinnaga selle seadme jälle normaalselt funktsioneerima panema?

    #2
    Minu arust peaks see võim kahe kanaliga olema
    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

    Comment


      #3
      Kah enne, kui kaitset peale viskab, on heli puhas ???
      Kas viskab kaitsme peale ka siis,kui koormust taga pole ???
      Mis juhtub,kui signaali lased teise kanalisse ???
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Kah enne, kui kaitset peale viskab, on heli puhas ???
        -> enne on heli korras, mingit moonutust pole ega midagi.

        Kas viskab kaitsme peale ka siis,kui koormust taga pole ???
        -> siis ka viskab kui koormust pole (kui kõlarid on lahti ühendatud)

        Mis juhtub,kui signaali lased teise kanalisse ???
        -> teine kanal töötab normaalselt

        Minu arust peaks see võim kahe kanaliga olema
        2 kanalit sisse ja 2x2 kanalit välja

        Comment


          #5
          aga ma saan siis aru, et siin ühtegi asjalikumat meest Tartust pole?

          Comment


            #6
            2 kanalit sisse ja 2x2 kanalit välja
            See ei tee temast nyyd kvadro vximu. Kanaleid on kaks ja seda kinnitab ka kiri 'stereo' esipaneelil olenemata kas valjundeid on neli, kuus vxi kymme.
            Kindlasti on tartus asjalikke mehi ja mitte yks. Meenub mulle, et hr Humax peaks ylikooli linnast olema, txsi ma ei oska tema eest raakida kas tal on hetkel vximalust ja aega sind aidata aga kysija suu pihta ei lyyda nii, et soovitan saata talle priva ja kysida jargi.
            Ise saaksin sind aidata, kuid ma pole tartust.
            Neti teel on raske asju parandada, vahemalt minule pole sellist annet antud.
            Probleem sinu vximendis on arvatavasti kaitse lylituses, muidugi pole valistatud ka, et kanal ise on symmetriast mingil pxhjusel valjas.
            Kui jootekolb kates pysib siis tee proovi ja vaheta lyydid C9 ja C26. Asenda need lyydid 220mF-ga.

            Comment


              #7
              ei teeks paha üle vaadata signaalijuhe, et kas pole juhuslikult lahtise sisendi peale ühendatud(kui ei kasutata oma eelvõimendit, tuleb signaal anda pistiku3. ja5. jalale)

              Comment


                #8
                Ma pakuks, et seal on võimendi ahelas mingi lekkiv lüüt, mis alaliskomponenti läbi laseb või siis selle ülekoormuskaitse ahelas olev lüüt on oma mahtuvuse kaotanud ja nüüd iga pisikese piigi peale rakendub kogu kaitse.

                Comment


                  #9
                  C36 on sellistel puhkudel jama teinud.(või oli siiskiC39-eit mäletas aga suri ära)

                  Comment


                    #10
                    oleneb sisendi signaali tugevusest need lüüdid võiksid ära vahetada küll ,kuid estania võimendil on tavalisest palju rohkem kaitsmeid ja ajapikku kipuvad nad jamama . kuna iseenesest kiidan seda võimu heli suhtes väga ,siis soovitaksin vahetada kõik need väikesed lüüdid seal plaadipeal ära.
                    Alati põleb midagi.(SUURE LEEGIGA)

                    Comment


                      #11
                      Loo lõpuks niipalju, et nüüd on asi korras. Süüdlane siis C26, mida Rom pakkus ning mille vahetamisel probleemid nagu võluväel kadusid.
                      Tänud kõigile kes asjast huvi tundsid.

                      Comment


                        #12
                        väike lisakysimus sama võimu kohta : kas lüüdid on tühjaks jooksnud , kui nende jalgade ümber on mingi enam-vähem läbipaistev ja kõva aine ? seda on ka mingi kahe taki ümber . mis see aine võib olla ?
                        võimust niipalju veel et kaitse (relee) ei tule maha .

                        Comment


                          #13
                          See läbipaistev peaks liim olema või midagi taolist. Enda praktikast võin ütelda, et lüüte mida kohe silmaga näha, et vajavad vahetust pole ma peaegu kohanud, tavaliselt näevad korralikud välja.

                          Comment

                          Working...
                          X