Teade

Collapse
No announcement yet.

Akai CTg140D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akai CTg140D

    Lugu siis selline. Telekas aastast 93

    [offtopic]
    Antud telekal oli selline häda, pilt tume. Noh toodi siis minu kätte, keerasin ,kust peab pildi heledaks ja olin natuke aega õnnelik. Just niikaua kui maksimalismi nõudev omanik tuli järgi ja avastas et rohelist värvi on veidikene vähe. Kakkusin siis rahva juuresolekul lahti ja keerasin nati "rohelisemaks".

    Kokku pannes avastasin, et puudub vastuvõtt ja lähemal uurimisel selgus et olin tagumise korpuseosaga takisti lahti muljund(häälestuspinge) . Selle uuesti külgetinutamisel aga...
    [/offtopic]
    ... tulevad etv ja tv3 ilusti ja kanal2 läbi suure lumesaju,puudusi ka soomed (6 ja 8 kanal.
    Skeemi netist ei leia.
    Sees tuuneri peal on "Samsung tbd1hypv15a",mille kohta guugel isegi leidis ühe lehe,kus loomulikult mitte midagi kasulikku polnud.
    Arvan, et tuuneris on vhf3 osas transs õhtal (kuidas ma selle läbi lasin ei tea). Tuuneri enda juhtpinged paistavad olema õiged. Sees läeb üks 4 jalaga transs tuliseks (pinged küll näitavad, et peaks korras olema. Selle marki ei tea, sest see sisu on nagu kirbusitt.
    Ja kohas,kus seda telekat vahitakse on eriti kehva signaaliga starmanni võrk ja enamus kanaled istub vhf3 peal.

    Niiet küsimus. mis ma selle tuuneri asemele võin panna (uuemad sinna ei sobi) .Kust saab ja mis maksab ???

    Vabandust, et nii pikalt. Jagatud mure on pool muret.
    Martin@sossepp
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    milline takisti katki läks?tuuner peaks olema tavaline, laia sammuga. sõltuvalt poest, maksab 200-300 krooni.ostmisel peab jälgima antennipesa asetust ja kas kattab sobivat laineala(hyperband)

    Comment


      #3
      Katki läks see takisti läbi mille antakse häälestuspinget.
      (vaatasin teiste sama ajastu telekate skeeme ja veendusin ka testriga mõõtes)
      Seepärast ma kahtlengi,kas sellist tuunerit saada, seal ei ole tehtud i2C siiniga
      Põhimõtteliselt saaks sinna asemele aretada venelaste skm24ja

      Muide, ma juba leidsin (ajutise ?) lahenduse. Lühistasin selle neljajalgse transi kondekaga ja pilt olemas küll hästi veidi lumesajune,kuid vaadatav. Teistele sagedusaladele mõju ei avaldanud.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        skm24 on liiga suur, et teda sisse panna.kui plokki vahetada ei taha, siis on lihtsam võtta trans 1.diap. võimendist. seda laineala võrkudes ei kasutata.ise olen sellistel juhtudel alati tüüneri vahetanud, vaeva vähem ja tulemus parem.

        Comment


          #5
          Eks ma vahetan ploki ära (lähen vaatan ret tehnikust, kas neil ikka need videomaki romud hunnikus,äkki saab sealt)
          Transsi vahetada tegelt eriti ei taha, see nagu kirbu rautamine (peale smd-de ole selles pisikeses karbis ju midagi).
          Isegi sai tinutuse jaoks kolvile 2.5 mm traadist lisaots tehtud (seal oli antennipea ka niguinii lahti, olevat old juba teleka ostmise päevast niiet see neid ei häirind aga "veidi vähese rohelisega" pilt küll)

          Pealegi ei suuda ma sellel neljajalgsel vahet teha, mis pidi sisse panna, ühtgi kirja peal pole



          P.S kui palju erinevad inimeste silmade gammad keskmiselt ???
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            arvesta sellega, et videomakkidel on see plokk vähe teistsugune-antennipesa on puudu.nii et pead ikkagi teleka oma otsima.

            Comment


              #7
              KUI VÕTTA SUUREM KOLB SAAB TELEKA ANTENNIOTSA MAHA TINUTADA JA SELLE SIIS VIDEOMAKI TÜÜNERI KÜLGE POOKIDA ISE OLEN SEDA MITU KORDA TEINUD TULEB ODAVAM!
              sorri et suured tähed ei viitsi enam ümber ka kirjutada!

              Comment


                #8
                selle võisid läbi lennutada kui kaant maha võttsid ja seda käimise ajal tagumine kaan mõnel üle pritsitud mingi elektrit juhtiva ainega sai koobipealt staatilist ja lennutas antenniotsast sisse!
                isegi olen samasse ämbrisse astunud!!
                ja veel kui joodad midagi plaadipeal mõnesse toitelüüti jääb pinge sisse ja uups ongi läbi!
                ise olen prose maha põletanud!

                Comment


                  #9
                  Eks ma selle staatikaga siis läbi lasin
                  Ühesõnaga teleka omanikule ei rääkinud sellest kondega transi sildamisest sõnagi ja asu töötab. Juu see staarmanni signaal on ikka tugev ja järelikult see lumesadu tuleb juba enne sisse, teisel telekal sealkandis samamoodi.
                  Samas, miks ma peakski ühe jäätise eest rohkem pingutama (kuigi jah oli seekord ka oma viga) . Seepärast minupoolest oleks teema läbi.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment

                  Working...
                  X