Teade

Collapse
No announcement yet.

Lintmakk "Brjansk" põriseb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lintmakk "Brjansk" põriseb

    Nii sai lampidega lintmakil ära vahetatud kõik lüütkondensaatorid. Ja oh imet heli tuli tagasi, kuid kõlarites on koos heliga ka selline põrin. Kas midagi on halvasti massis või midagi on veel läbi? Kuidas saaks sellest põrinast lahti.

    #2
    Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

    Kas midagi on halvasti massis või midagi on veel läbi?
    Hea küsimus aga raske vastata ja pigem on see tegevus kus hambatohter üritab hambaid parandada läbi urru augu.Kindlasti on need el. lüüdid ikka kõige halvemad asjad üldse raadiotehnikas ja kõiges on just nemad süüdi. Vaata Sina mees kelle nimi on roosakummik, üritaks nüüd Sulle midagi selgitada ja nagu nii sa sellest aru ei saa! Minu jutt on nagu arsti abi nõuka ajal tasuta ja tagajärgeteta! Kõik need Brjanskid ja Dainad on küll mitte makid, vaid kujukad näited, millne ei tohiks makk olla ja neid ei saagi makis nimetada vaid pigem riist millega lihtsalt linti ühelt kettalt teisele kerida ja juba sellel ajal peale ostmist, mõne aja pärast tassitid nad kas komisjoni kauplusse või prügikasti. Nüüd et sul on huvi tehnika vastu on igati positiivne ja hea tegevus enese täiendamisel, kuid sellises vormis ja püüdlustes on see küsitav ja mis on eesmärk, kui jutt on kiirusest 38 ja selle saavutamisest ja mis eesmärgil? Enne kui midagi tahta siis ehk tuleks natuke lugeda ja õppida, õppida, õppida, nagu ütles onu Lenin! Tuleks selgeks teha põhitõed, eesmärk vajadus otstarve ja kõik mis sellega kaasneb ja mida selle kõigega teha, et oleks ka mingi eesmärk ja ratsionaalsus oma tegevuses ja mida saavutada tahetakse!? Et mida nagu teha mingi vene aegse käkiga mis on mono riist pealegi lampidel mis on juba piisavalt kulunud helipeaga ja pole ka kapis varu lampi, mida asendada vajaduse korral ja nüüd sa arvad et viga võib olla massis. Mis seal siis halvasti võib olla? Kunagi ju tehti ja kunagi oli ehk vagane kah ja ei urisenud. See, et uriseb võib öelda et asi on vigane! Arvatavasti on alalispinges sees liiga suur vahelduv komponent, aga seda peab mõõtma, et selgust saada. Viga võib olla ka esimese astme lambis, ei oska öelda ja seda hommikuse kohvipaksu pealt mis tassipõhja jäi. Asi nõuab teadmisi ja uurimist milles küsimus on, mitte spekuleerimist mis viga võib olla!? Ehk oleks mõtekam otsida mingi uuem maki moodi asi mis on juba stero riist ja tegelda sellega et saada selgust mis asi see makk üldse on ja mida sellega veel tänapäeval teha saab. Kui üldse lamptehnikast rääkida siis on see väga pikk ja komplitseeritud teema ja võid ju selle selgeks saada, selleks ajaks kui minu lapselapsed ja juba vanaisad ja kas on selle mõtet, eriti maki puhul. Lambid jah ja lambid küll, kui jutt oleks madalsagedus võimsusvõimendist ja sellega kaasnevatest küsimustest ja probleemidest, siis oleks teema ehk mõtekam ja otstarbekam, aga mitte mingist utiilist millest küll taheti makki teha, aga tahtmiseks see jäigi.

    Kuidas saaks sellest põrinast lahti.
    Väga lihtne, otsi viga üles ja parnda ära!
    viimati muutis kasutaja humax; 06 m 2014, 08:12.

    Comment


      #3
      Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

      Väga profesionaalne vastus igati. Lampe mul on vanaisast jäi järgi neid. see makk jäi ka vanaisast maha minu jaoks (emotsionaalne väärtus)
      Ega siis olid ka tegija mees kui sul Daina või Vilma kodus olid.
      38 cm/sek Kiiret mul pole. Pigem mu hallollus on aeglane.
      Lambid lappasin läbi ja proovisin ära. Testrit veel kätte ei võtnud. Aga on olemas. Skeem on ka.

      Comment


        #4
        Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

        Esmalt postitatud roosakummik poolt Vaata postitust
        ... see makk jäi ka vanaisast maha ...
        Tohoh! Selle sa ostsid ju paar päeva tagasi Osta.ee-st. Kas vanaisa pani selle müüki ja sina ostsid ära? Huvitav tehing!
        Emotsionaalne komponent asjaga tegeledes on kindlasti edasiviiv jõud, kuid ilma tarku raamatuid lugemata ikka läbi ei saa.

        Comment


          #5
          Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

          to:humax. See Briansk on ikka hea makk (mul oli Velikije luki ) Ma olin 12 aastane. Isa tõi mulle kaks lampidega samasugust makki. Sisuliselt ära rüüstatud. Ja mida ma siis tegin.
          Kakest kokku üks mehaanika, mootorile juhuslikult leitud suurem otsik, hiljem selgus, et kiirusest vähe, et 19 olla, isoleeri vahele, Jupiteri rihmad vedama ja..kiirus 19 olemas.
          Umbes samal ajal jõudis minuni radio ajakirja artikkel K548UN1A - usilitel vosprovizdenija dlja kassettnogo magnitofona. Aga seal olid mainitud ka mida muuta kiiruste 9 ja 19 jaoks. Tegin ära, peaks läks Majaki pea ja toiteplokiks mingi vana 24V plokk, mille primaari 127V otstelt sai siis KD3,5A mootorit käiatud.
          Lõpuks ostsin veel konstruktorlõppvõimu K174UN7 baasil ja mul oli makk olemas !

          Edit: ma panin makile uue pea. Ja ma suutsin seda pead isegi 1x kasutusajal vahetada.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

            Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust
            Tohoh! Selle sa ostsid ju paar päeva tagasi Osta.ee-st. Kas vanaisa pani selle müüki ja sina ostsid ära? Huvitav tehing!
            Emotsionaalne komponent asjaga tegeledes on kindlasti edasiviiv jõud, kuid ilma tarku raamatuid lugemata ikka läbi ei saa.
            Sai ostetud varuosadeks, kuna vanaisa makil ikka mootor ja muu mehaanika läbi.

            Comment


              #7
              Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

              Ma leidsin oma vea ülesse, igatahes enam ei põrise. Tänud igatahes kriitikutele (Eriti kasutaja Humax- le). Nüüd tuleks mootor vahetada ja siis saaks vanaisa linte kuulata.

              Comment


                #8
                Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                Esmalt postitatud roosakummik poolt Vaata postitust
                Ma leidsin oma vea ülesse, igatahes enam ei põrise. Tänud igatahes kriitikutele (Eriti kasutaja Humax- le). Nüüd tuleks mootor vahetada ja siis saaks vanaisa linte kuulata.
                Seda oleks Sa Astra 207ga kah saanud teha .
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                  Ma küll ei oska samuti seda aparaati makiks nimetada, aga mistahes pulpulaatori kordategemine on hariv ja kogemusi andev tegevus. Eks tee "püha tõe" poole peabki olema pikk ja okkaline.....

                  Comment


                    #10
                    Lintmakk "Brjansk" põriseb

                    Esmalt postitatud Arvi poolt Vaata postitust
                    Ma küll ei oska samuti seda aparaati makiks nimetada, aga mistahes pulpulaatori kordategemine on hariv ja kogemusi andev tegevus. Eks tee "püha tõe" poole peabki olema pikk ja okkaline.....
                    Õige- okkalin tee püha tõeni, ning õppida, õppida, õppida. Selleks, et õppida korralikult on vaja ka kannatlikku mõistvat õpetajat. Kirurgiks kodus žiletiga praktiseerides ei saa.

                    Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                    Seda oleks Sa Astra 207ga kah saanud teha .
                    Selle Astra 207- ga olid teised lood.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 08 m 2014, 03:22. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      #11
                      Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                      Üldiselt nõustun humax kirjutatuga, v.a. „pigem riist millega lihtsalt linti ühelt kettalt teisele kerida“.

                      Hea magnetofoni tunneb ära heast mehhaanikast. Kui lindi pingsust ei kontrollita töötamisel, kerimisel, seiskamisel – siis võib lint venida, hakata lokkima või kulub kiirelt liigse koormuse all. Rääkimata heast kontaktist helipeadega või nende kulumisest.

                      Arvan, et ei kõlba sellekski

                      Comment


                        #12
                        Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                        Aga miks ei või ühte uunikumi restaureerida nii, et ta töötab? Iseasi, kuidas lõpptulemus välja kukub.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                          Kindlasti võib taastada, kui on nn. emotsionaalne side eelmise omaniku või ka kollektsioneerimise eesmärgil. Või kasvõi selle mõttega, et mõni teine teeb samal ajal pimedas pätti.
                          Antud magnetofon oli mõeldud kasutamiseks lintidega tüüp2 ja hilisemad ka tüüp 6. Need kannatssid tugevamat jõudu kui õhemad ja kaasaegsemad lindid. Samas olid need vanemad suhteliselt liivapaberi nägu. Ka liimipott pidi igaks juhuks olema ligi

                          Comment


                            #14
                            Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                            Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                            Kindlasti võib taastada, kui on nn. emotsionaalne side eelmise omaniku või ka kollektsioneerimise eesmärgil. Või kasvõi selle mõttega, et mõni teine teeb samal ajal pimedas pätti.
                            Antud magnetofon oli mõeldud kasutamiseks lintidega tüüp2 ja hilisemad ka tüüp 6. Need kannatssid tugevamat jõudu kui õhemad ja kaasaegsemad lindid. Samas olid need vanemad suhteliselt liivapaberi nägu. Ka liimipott pidi igaks juhuks olema ligi
                            no vanaisa lintte kuulakski sellega tüüp 2, 6.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Lintmakk "Brjansk" põriseb

                              Esmalt postitatud roosakummik poolt Vaata postitust
                              no vanaisa lintte kuulakski sellega tüüp 2, 6.
                              Siis on küll kahju, et see äädikalõhnaline lindiliim sai juba 70-ndate alguses minema visatud Nüüd liigub ehk kleepse ka.
                              Mulle meenus kohe lapsepõlv, kui sain 10..20 korda ümbersalvestatud riigivastaste lauludega lindistuse, kust kostis vaid mõmin ja sõnu pidi paberilt juurde lugema

                              Magnetlinton taastamiseks üldiselt tänuväärne materjal. Kui lint ei ole vahepeal sattunud tugevasse magnetvälja, ei ole pidanud taluma sagedasi temperatuurikõikumisi ja suurt suhtelist õhuniiskust, kui seda pole säilitatud metallriiulil, kui linti on aeg-ajalt läbi keritud ja hoitud vertikaalasendis, on taastetööde õnnestumise tõenäosus suur. 20 aasta jooksul tekkida võivad helikvaliteedi kaod on heade säilitustingimuste puhul minimaalsed. Ka 30-40 aastat seisnud lindilt võib sinna kirjutatu korralikult kätte saada.

                              Makilintide tüütu omapära on see, et vanemad lindid võivad mahamängimisel katkeda, kuid vastava remondikomplekti ja spetsiaalteibi abil saab need kokku lappida. Tekkinud helidefekti saab hiljem digitaalsete tööriistadega märkamatuks kohendada.

                              Magnetlint koosneb tavaliselt kolmest kihist: polümeersest põhimikust, sellele kantud magneetuvast kihist ja viimase vastaspoolele kantud tagakihist, mis vanematel lintidel võib ka puududa. Tavaliselt määrab lindi vananemise kiiruse magneetuva kihi sideaine vananemine. Mida suurem on suhteline õhuniiskus, seda kiirem on sideaine hüdrolüüs, mille tulemusena väheneb lindi mehaaniline vastupidavus. Magneetuv kiht võib põhimiku küljest eralduda või muutuda kleepuvaks. Selline lint võib välja venida, määrida lugemispead ja muid magnetofoni osasid.

                              Taastamist tasub alustada kõige probleemsematest, milleks tavaliselt on 70-ndatel või varem toodetud lindid. Kui vastu valgust vaadates on näha lindirulli taha jäävate sõrmede varjud, on tegemist atsetaatpõhimikul lindiga, mis on keemiliselt ebastabiilsem (vt ka näide galeriis). Äädikalõhna levitavate lintidega tuleb tegeleda esimeses järjekorras. Äädikasündroom on autokatalüütiline (laguproduktid kiirendavad reaktsiooni), sellised lindid tuleb kilekottidest-plastkarpidest kohe välja võtta ja hoida kahjustamata lintidest eraldi.


                              http://www.hot.ee/audioabi/helitaaste.htm


                              viimati muutis kasutaja Svago; 10 m 2014, 15:49.

                              Comment

                              Working...
                              X