Teade

Collapse
No announcement yet.

B&O MCP 5500 küsimus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    B&O MCP 5500 küsimus

    tervist. küsimus siis Bang&Olufsen MCP 5500 kohta.
    nimelt tekkis puldiga jama, volüümi üks roheline osa jääb põlema ja number 2 jääb vilkuma koos "set clock" kirjaga.
    võimendit sisse lülitada ei lase (kuigi signaali annab edasi, ei lase ühelgi nupul toimetada).

    oskab keegi õelda, milles võib viga olla või kus selliseid asju remonditakse?


    #2
    Vs: B&O MCP 5500 küsimus

    nii, nüüd vahepeal targemaks saanud. probleem on optilises sensoris sfh900 (siemens pe1-sfh900), üks jalg on puruks.

    oskab keegi õelda, kust on võimalik selliseid tellida/osta?
    ise pool netti läbi tuulanud aga ei miskit.

    Comment


      #3
      Vs: B&O MCP 5500 küsimus

      Kui katki see jalg on?
      Äkki õnnestub sellele murdunud jalale traat külge joota.
      Kui ühendus olemas,siis tugevdad kuuma liimiga ära,et jootest lahti ei tule.

      Comment


        #4
        Vs: B&O MCP 5500 küsimus

        Traadi külgejootmise mõtet edasi arendades - isegi kui jalg on täiesti korpuse piirilt murdunud, siis millimeetri jagu kannatab pea kõigile pooljuhtseadistele mehhaaniliselt "sisse sõita", et jalajupike jälle päevavalgele tuua ja jootmiskõlblikuks muuta. Minidrelli õhuke lõikeketas või peenike puur oleks seejuures ilmselt kõige tõhusam abiline. Eks ta parajalt peen kellassepatöö muidugi oleks.

        Asenduse leidmine mõne teise diood-transistor optopaari näol on arvatavasti keeruline spetsiifilise kuju tõttu.

        Originaalse sfh900 hind ebay's ei ole muidugi ka üle mõistuse kõrge, 23€, ja viiekaupa ostes võid saada lausa ainult 7€/tk .
        Aga teoreetiline küsimus on, kas Sound=Volume nupu optilise asendianduri viga on ilmnenud probleemi tegelik ja ainuke põhjus.

        Ja praktiline küsimus on, et kas mitte kindlam ja mugavam ei oleks juba osta terve paneel. Ebays liigub neid päris sageli ja ka ilma hinnapiirita ning 50€ piires saaks kätte küll. Või siis üldse kaaluda normaalse puldi Beolink1000 ostu.
        viimati muutis kasutaja TeeTL; 30 m 2014, 23:55.

        Comment


          #5
          Vs: B&O MCP 5500 küsimus

          jalg on koos plastik osaga ära murdunud, nii et teda tagasi tinutada ei saa. ülejäänult andurilt jookseb ka millegi pärast pragu üle, mis eelmine omanik sellega tegi ei tea, arvatavasti kokkupanemisel jäi 2 silma vahele.

          ebay-st leidsin 2tk ca 7€ + post, seega pole see eriline probleem, aga sisemine tunne ütleb, et see ei ole selle puldi ainuke probleem.

          mis puutub aga beolink 1000-ndesse, siis olen uurinud siit sealt kas ühildub jne. ebay-s just palju ei maksa aga nagu kuulnud olen, tuleb pult beomaster 5500-le nn "selgeks õpetada".

          Comment


            #6
            Vs: B&O MCP 5500 küsimus

            Esmalt postitatud mrdevil15 poolt Vaata postitust

            mis puutub aga beolink 1000-ndesse, siis olen uurinud siit sealt kas ühildub jne. ebay-s just palju ei maksa aga nagu kuulnud olen, tuleb pult beomaster 5500-le nn "selgeks õpetada".
            Beolink1000 on selle komplekti originaalpult ja õpetamist ei peaks vaja olema.
            Antud juhul tõenäoliselt kõige mõistlikum, mugavam ja kuluefektiivsem alternatiiv MCP remondile. Vajalikest asjadest on vist vaid raadio jaamamälu seadistamine selline funktsioon, mida Beolink ei oska ja ainult MCP suudab.

            Eestist Beolink1000 puldi leidmine on õnneasi, aga aegajalt ikka on müügil olnud. Saksast ostes on tüüpiline olukord, et pea kõik pakkumised on Saksamaale keskendunud, välismaale ei taheta saata, peab eraldi küsima. Aga see on vaid väike ajakulu.

            Ja siis on üks variant veel, et ma kontrollin oma MCP üle, kas seda saab veel tööle (patareidest voolanud hape on plaadi osaliselt ära söövitanud ja mingeid detaile ära oksüdeerinud) või kõlbab vaid varuosadeks. Aga ma ei luba midagi, et millal see juhtuma saab.

            Comment


              #7
              Vs: B&O MCP 5500 küsimus

              Esmalt postitatud TeeTL poolt Vaata postitust
              Beolink1000 on selle komplekti originaalpult ja õpetamist ei peaks vaja olema.
              Antud juhul tõenäoliselt kõige mõistlikum, mugavam ja kuluefektiivsem alternatiiv MCP remondile. Vajalikest asjadest on vist vaid raadio jaamamälu seadistamine selline funktsioon, mida Beolink ei oska ja ainult MCP suudab.

              Eestist Beolink1000 puldi leidmine on õnneasi, aga aegajalt ikka on müügil olnud. Saksast ostes on tüüpiline olukord, et pea kõik pakkumised on Saksamaale keskendunud, välismaale ei taheta saata, peab eraldi küsima. Aga see on vaid väike ajakulu.

              Ja siis on üks variant veel, et ma kontrollin oma MCP üle, kas seda saab veel tööle (patareidest voolanud hape on plaadi osaliselt ära söövitanud ja mingeid detaile ära oksüdeerinud) või kõlbab vaid varuosadeks. Aga ma ei luba midagi, et millal see juhtuma saab.
              hetkeseisuga sain niipalju targemaks et, asjal on läbi ka mingi "microswitch" (anti ka number: 95 S1). plaanis on pult viia lähipäevil remondi töökotta, mis on taoliseid pulte paar korda parandanud. eks näis, mis asjast saab.

              mis puutub aga Beolink1000 pulti, siis hakkan toda asjandust pilksalt otsima, sest jama kui antud komplekt niisama seisma jääb.

              aga kui oma MCP üle vaatad, võid märku anda. kui sisu ei kõlba, võtaks korpuse esipaneeli oma külje alla.

              Comment


                #8
                Vs: B&O MCP 5500 küsimus

                vahepeal asjad niipalju liikunud et soetatud teine pult (beolink 1000). mis aga 5500-sse puutub, siis antud puldil suutis eelmine omanik mälu sassi ajada ja kuidas asja korda saab, ei oska õelda, aga kindlasti saab tegu olema kalli protsessiga.

                siiski suured tänud kõigile, kes mingitki infot jagasid.

                Comment

                Working...
                X