Teade

Collapse
No announcement yet.

Sharp teleri remont Tartus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sharp teleri remont Tartus

    teleri mark Sharp Aquos 37DH65E
    asukoht: Tartu
    probleem: ei võta pilti ette, annab veateate.
    manuaali järgi tähendab veateade "Power PWB failure (Power failure, etc.)", täpsemalt "UR+13.5V error"
    vaatasin nii emaplaadi kui ka toiteplaadi üle, ühtki silmanähtavalt vigast juppi silma ei hakanud.
    küsimused:
    - kuhu/kellele remonti viia?
    - kas kellelgi on kogemusi sedalaadi veaga, kui tõsine see on, kui kalliks läheb?

    Proovisin veel mitu korda käima panna. Nagu lubas, võttis korraks pildi ette, aga siis hakkas jälle punast vilgutama. Ja nüüd on tulemus selline, et annab teistsugust veateadet: "Inverter/Lamp system failure"
    viimati muutis kasutaja Scott; 25 m 2013, 06:00. Põhjus: kokku

    #2
    Vs: Sharp teleri remont Tartus

    Sellel mudelil peaks piisama http://www.upload.ee/image/3663114/Sharp37.jpg punasega märgitud plaadi kruvide ja teleri kontaktpindade puhastamisest ja siis kruvid kenasti tugevalt kinni ja serv-menüüst lamp errori 0-mine. Proovi

    Comment


      #3
      Vs: Sharp teleri remont Tartus

      Sellega tegelesin, jah, sest leidsin selle info siin ühest teisest jutulõimest. Muide minu 37DH65E-l on see alumine klemm hoopistükkis puudu (koht on), kogu inverterplaadi ühendus kerega püsib ainult ülemisel klemmil. Ei tea kas on ainult minu teleri eripära või üleüldine ratsionaliseerimine. Kasu polnud. Service menüüd ette ei saa, sest noh, üldse pilti ette ei saa. Korraks tuleb, nii sekundiks-kaheks, ja siis kaob ja tuleb veateade.

      Comment


        #4
        Vs: Sharp teleri remont Tartus

        aga plaadi trükiradade poolne osa, seal ometi peaks olema trükirajad mis jooksevad kruviaukude alla, vot need kruviaukude all olevad rajad puhastagi kenasti läikima.

        Comment


          #5
          Vs: Sharp teleri remont Tartus

          Esmalt postitatud Kaits poolt Vaata postitust
          aga plaadi trükiradade poolne osa, seal ometi peaks olema trükirajad mis jooksevad kruviaukude alla, vot need kruviaukude all olevad rajad puhastagi kenasti läikima.
          jah, see on tehtud. tulemus ikka sama - kaks punast blinki ehk "Power PWB failure (Power failure, etc.)" ja OTC kaks rohelist blinki "UR+13.5V error"

          See "inverter failure" vahepeal oli valehäire, ma unustasin kokkupanemisel poweri ja inverteri vahelise silla ühendada.

          Comment


            #6
            Vs: Sharp teleri remont Tartus

            peale kontaktide puhastamist proovi minna serv menüüsse 1. Unplug the AC power cord of running TV set to force off the power.
            2. While holding down the “VOL (-)” and “INPUT” keys on the set at once, plug in the AC power cord to turn on the power.

            peaks pilt ette jääma ja siis sealt nulli ära lamp errorid
            ja siis et K tähest lahti saada tuleb. 3. Next, hold down the “VOL (-)” and “P (-)” keys on the set at once. protseduur läbi viia. proovi ehk toimib.

            Comment


              #7
              Vs: Sharp teleri remont Tartus

              jah, proovisin, ei toiminud, sest pilt ei jää ette. on ainult 1-1,5 sekundit, liiga lühike aeg et service menüüs midagi teha.

              mul on vaikselt selgeks saanud et oma jõuga ma seda probleemi ei lahenda, ammu pole elektroonikaga tegelenud ja puuduvad ka igasugused töövahendid, v.a kolb, kruvikeeraja ja tester.

              sestap on mu küsimused endiselt aktuaalsed:
              - kuhu/kellele remonti viia? Tartus? Kas keegi siit viitsiks tegeleda, või osatakse kedagi soovitada? Ma ise ei tunne Tartu remontijaid üldse.
              - kas kellelgi on kogemusi sedalaadi veaga (+13.5 voldi ahela prob), kui tõsine see on, kui kalliks läheb?
              viimati muutis kasutaja Hallvatt; 25 m 2013, 14:53.

              Comment


                #8
                Vs: Sharp teleri remont Tartus

                Aga seda 13,5 V ahelat mõõtsid seal on 0 V ?

                Comment


                  #9
                  Vs: Sharp teleri remont Tartus

                  Algul kui sisse lülitan on toiteplokist emaplaati mineval 13,5 V otsal 13,4V. Siis lööb korraks pildi ette, aga u 2-3 sekundi pärast läheb pilt ära ja pinge kukub otsal ka kiirelt nulli.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Sharp teleri remont Tartus

                    no siis nähtavasti siiski mingi tausta lamp otsad andnud...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Sharp teleri remont Tartus

                      Niih, aasta möödas, telekas ikka ei tööta. Pole eriti pingutanud ka, rohkem selline säästuprojekt - et üritan võimalikult vähese rahaga korda saada. Et asjad seetõttu venivad.

                      Vahetasin ära taustalambid ja hankisin Inglismaalt kasutatuna teise emaplaadi (mis pole täpselt õige, vaid peaaegu). Emaplaat erineb sellepoolest et dekooder tundub olevat erinev, muidu kõik sama.

                      Tulemus on, et inglise emaplaadiga läheb ilusti käima, aga kanaleid ei näita, ütleb et kodeering on vale.
                      Originaalemaplaadiga käima ei lähe, annab endiselt toite errorit (st vilgutab punast tuld 2 x).

                      Originaalemaplaadiga ei saa service menüüsse, sest pilt ei tulegi ette; inglise omaga saab.

                      Olen nüüd lugenud vene foorumeid ka, ja mul on selline teooria:
                      - viga oligi taustalampides
                      - et aga originaalemaplaadiga oli seda viga liiga palju ja ta peaks korjama veakoodid endale järjest mingisse puhvrisse ja kui see puhver täis, tuleb nullida, ja nüüd ongi puhver täis lihtsalt
                      - selle puhvri täisoleku vastu peaks aitama see kui ma EEPROMi emaplaadil kustutan ehk nullidega üle kirjutan

                      Võib sel teoorial olla mingit sisu või on see mingi jama?

                      - Kui on sisu, siis kuidas ma EEPROMi kustutan? Programmaatorit mul ei ole. Emaplaadilt ma teda rikkumata maha ei saa, liig peenike vidin. Kas mingite jalgade lühistamine äkki aitab? Kivi on BR24S64FVM, kaheksa jalga: VCC, SDA, SCL, WP, A0, A1, A2, GND.

                      - Kui see teooria on jama, mis ideid oleks kahest emaplaadist ühe töötava kokkupanemisel? Dekooderit inglise emaplaadilt originaalile üle tõsta ei anna. Seega peaks põhi olema ikkagi originaalplaat, eksole. Kas tõsta näiteks EEPROM inglise plaadilt originaalile, võiks sest tolku olla?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Sharp teleri remont Tartus

                        vana emaplaat tagasi, siis vajutad ja hoiad all korraga teleri VOL - ja INPUT nuppe...voolujuhe seina hoides ikka neid nuppe all...10-15 seki pärast peaks ekraan sisse lülima, kui ei õnnestu esimese korraga siis kordad seda kuniks õnnestub...ingliskeelne jutt kahh copy/paste service manualist.
                        1. Unplug the AC power cord of running TV set to force off the power.
                        2. While holding down the “VOL (-)” and “INPUT” keys on the set at once, plug in the AC power cord to turn on the power.
                        The letter “K” appears on the screen.
                        3. Next, hold down the “VOL (-)” and “P ( )” keys on the set at once.
                        Multiple lines of blue characters appearing on the screen indicate that the set is now in the adjustment Process mode.
                        If you fail to enter the adjustment process mode (the display is the same as normal startup), retry the procedure.
                        4. To exit the adjustment process mode after the adjustment is done, unplug the AC power cord to force off the power. (When the power is turned off
                        with the remote controller, once unplug the AC power cord and plug it in again. In this case, wait 10 seconds or so before plugging.)

                        menüüs olles nullid lamp error lugeja, mingit programmaatorit selleks pole vaja.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Sharp teleri remont Tartus

                          Ma ei saa service menüüsse, sest pilti ei tule vana emaplaadiga ette. tean et sealt saab nullida, aga ei saa ligi. Selles see jama ongi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Sharp teleri remont Tartus

                            selleks et pilti ette saada peadki seda eelpool nimetatud operatsiooni tegema...vajutad ja hoiad all korraga teleri VOL - ja INPUT nuppe...voolujuhe seina hoides ikka neid nuppe all...10-15 seki pärast peaks ekraan sisse lülima, kui ei õnnestu esimese korraga siis kordad seda kuniks õnnestub..kui seda operatsiooni ei tee siis ei süttigi taustavalgustus

                            Comment


                              #15
                              Vs: Sharp teleri remont Tartus

                              ma olen seda proovinud, korduvalt ja korduvalt, pilti ei tule. sellepärast küsingi kuidas EEPROMile muid ligi saada

                              Comment

                              Working...
                              X