Teade

Collapse
No announcement yet.

Kantata-203 kiirusrullid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kantata-203 kiirusrullid?

    Tervist. Oleks vaja saada informatsiooni kantata-203 vinüüli mängia kiirus rullikute kummi rõngaste suuruste kohta, või siis oleks selline varjant ka hea kui saaks need kuskilt uued, äkki on kellegil pakuda või siis keegi teab kus kohast saab tellida.
    Olen igasuguse info eest tänulik.

    Rivo

    #2
    Vs: Kantata-203 kiirusrullid?

    Originaalseid kummirõngaid värske asendusena pole saada mitte kusagilt.
    Ei ole isegi näinud mingeid tagavaraosakomplekte, nagu näiteks grammofoninõeltele ja makirihmadele neid aegajalt kohtab.
    Võibolla ainult kasutatuna mõnes sarnases plaadiseadmes on juhuslikult paremini säilinud.

    Kiirusrullikud on kolm väikest, suurem on vaherullik.
    Kiirusrullikutest vasakpoolne on 33 kiirus, keskmine on 45 kiirus, seda pole eriti vaja; ja parempoolne on 78 kiirus.


    Asendusvariante olen otsinud mitmesuguste autovaruosade pidurimansettide ja rõngastihendite näol, aga siiani on need sobinud ainult vaherullikute, mitte kiirusrullikute jaoks. Kiirusrullikute puhul peab rulliku üldläbimõõt olema väga täpne, muidu on kiirus kohe paigast ära.
    Paraku on originaalrullikute ristlõige nelikantprofiiliga ca 2x3mm, ja kui sinna asemele panna rõngastihend ristlõikeläbimõõduga 2mm, siis jääb see üldläbimõõdu poolest väikeseks tervelt 1+1=2mm võrra, aga rõngastihend ristlõikeläbimõõduga 3mm ei pruugi mahtuda aluse soonde ära, siis läbimõõt suureneb ja kiirus jälle paigast ära.

    Seega mingit kindlat valemit asenduseks ei ole, aga võimalikke variante on mitu
    1)katsetada erinevate rõngastihenditega. Neid on saada väga laias valikus, nii üldläbimõõdu kui ristlõikeläbimõõdu osas.
    2)kui on sobivat kummilehtmaterjali ja korralikud augulöömisrauad, siis saab paraja kummirõnga minutiga välja lüüa
    3)asendada kogu plaadiseade mõne normaalsemaga, mis üldmõõtude poolest sobib, ja kus on sisemehhanismis ainult vaherullik, mida on vajadusel lihtne või suhteliselt lihtne asendada.
    4)treida uued aluspuksid/võllid rõngastihenditest rullikutele, nii et lõplik õige läbimõõt oleks tagatud.

    Comment


      #3
      Vs: Kantata-203 kiirusrullid?

      Sisusse ei ole õnnestunud mul pilku heita, aga kui see on sarnane enamike nõukaegsete friktsioonajamiga mängijatele, siis mul on üks pakendis rullik olemas.

      Comment


        #4
        Vs: Kantata-203 kiirusrullid?

        pilt konkreetsetest rullikutest, teema lõpupoole

        Comment

        Working...
        X