Teade

Collapse
No announcement yet.

Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine

    Probleem siis järgmine. Võimendi sai natukene põrutada ja näitab pidevalt ülepinget.
    Kookisin siis lahti ja avastasin, et kaks 5000uf 25V kondensaatorit lekivad - alustaks nende asendamisega.
    Kuid millega ma neid asendada võin? Skeemilt vaatan, et on jadaühendusse lükatud...
    Sain alumiinium-elektrolüütkondensaatorid 2tki 4700uF 25V kuid ma pole kindel, et need sobivad.


    Click image for larger version

Name:	Vega-10U-120S.jpg
Views:	1
Size:	68,0 KB
ID:	874232

    #2
    Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

    Sellest oli vist juba kusagil juttu.
    Tänastel lüütidel on peal max pinge, venkude omadel oli märgitud nominaalne. S.t. ma isiklikult võtaks 35v. Ja mahtuvusega ka nii, et venkude lüütide mahtuvus oli tavaliselt kõvasti üle kirja pandu. Ettepanek: 6800x35.
    Aga ega nende 4700x25 ei pruugi ka mitte midagi juhtuda. Võib-olla millalgi tulevikus, kui nad "väsima" hakkavad.

    Comment


      #3
      Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

      Ses suhtes, et täpselt ise asja ei jaga ka .. kuid kas nendel 4700uf omadel "mahutavus" liiga väike pole. Need vene lüütide suurust vaadates on need 4700uf omad suht väikesed.
      Mul on võimalus veel kaks 3300uF 100V rööpühendusse sinna lükata, kuidas see sobiks?

      Comment


        #4
        Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

        Võid julgesti asendada nende 25V 4700uF kondedega, tuleb jälgida ainult, et polaarsus õigesti saab pandud.

        Comment


          #5
          Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

          Suuruse vahe tuleb sellest, et aeg on edasi läinud ja tehnoloogia arenenud. Mahtuvusest (mahutavus on akudel) annab aimu ikka see, mis kirjas.
          2tk 3300 rööbiti annaks mahtuvuse 6600 uF ja see pole ilmselt hea idee: dioodsild ei kanna välja ma kardan (eeldusel et need konded üldse silufiltris on). Mõni, kes skeemi lugeda suudab ehk kommenteerib.
          Originaalis on sul mahtuvus 5000/2=2500 ( valemist C/n, sest mahtuvused on võrdsed)

          Comment


            #6
            Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

            Asjal ikkagi kahepolaarne toide, ühes õlas 5000uF. Dioodid olid kuskil 2-3A.

            Comment


              #7
              Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

              Kogumahtuvus 2X5000uf korral on ikkagi 2500uf (toite +/- suhtes).
              35V 6800uf on arukam lahendus.
              Kaks 3300uf võiks küll rööbiti panna, ruumi peaks küllaga olema. Rööbiti on ka induktiivsuse poolest parem lahendus kuigi induktiivsus pole siin arvestatav teema...
              viimati muutis kasutaja Starfish; 07 m 2011, 22:56. Põhjus: ...ma ei oska kirjutada enam
              http://hparchive.com/
              https://worldradiohistory.com/index.htm

              Comment


                #8
                Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

                Dioodid on 5 amprised.
                Kui kardad, et mahtuvust napib, pane 4700 ja 3300 paralleeli, nii:
                Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg
Views:	1
Size:	45,7 KB
ID:	865801

                Comment


                  #9
                  Vs: Vega y-120 võimendi kondensaatorite asendamine.

                  Aitäh vastuste eest...

                  Panin esialgu ühe 3300uF'i sisse - anomaaliad ainult kõrgsagedus paistab läbi tulevat.
                  Vähemalt ei näita ülekoormust enam. Teen mingi teise lahenduse.

                  edit:
                  Sain korda. Nimelt skeemilt jäi hetkel märkamata, et see kus nö oli jadasse lükatud (7) oli tegelikult kondensaatorid maandatud. Esialgu mõtlesin, et see ei vii kuhugi. Seega ühe 3300uF'iga ei saanudki asi normaalselt töötada.
                  Proovisin nii nagu Jeekim viimase skeemi tegi (4700 ja 3300 paraleelis) kuid siis jäi jälle mul see 7.ndasse ühendamata - võimendus hakkas kohe suhteliselt kiiresti ülepinget näitama. Kookisin siis kõik lahti ja panin 2x 4700uF ja ikka polnud asi OK - heli krõbises. Vahtisin siis uuesti skeemi ja panin juhtme ka 7.ndasse ühendusse ja voilaa - asi korras.

                  Tänud veel kord abi eest.
                  viimati muutis kasutaja kaspa; 08 m 2011, 20:12.

                  Comment

                  Working...
                  X