Teade

Collapse
No announcement yet.

Y-101

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Y-101

    Ei saa üle ega ümber selle.
    Sain siis endale ühe katkise sama võimu veel, tõstsin tervelt katkisele peale lõppvõimu osa, aga ei pand tähele väsinuna, et seal +26 ja -26 volti on ümber tõstetud. Ehk siis polaarsused olid vastu pidi. Küsimus ongi on kellegil veel sama juhtund, takistid vahetasin ära mis olid läbi põlend, rohkem nagu küll ei ole näda, et miski oleks mustaks läind. joonise järgi ka ei oska pakkuda, mis läbi võis minna. Ok üks oletus, transistor peaks ka olema sama põhimõttega nagu diood, ehk vastu pidine vool ei lähe läbi? Pole juba aastaid midagi nokkind ja kohe vead tulevad

    Aitäh tähelepanu eest!

    Lauri

    #2
    Vs: Y-101

    Kui takistid läbi põlesid, siis ilmselt lõputransid võibolla ka pluss veel midagi. Pead neid kontrollima.
    Transistorid on nagu kaks dioodi pe.... pidi koos, aga eriti neile see valetpidi pinge ka alati ei meeldi.
    viimati muutis kasutaja Pläsku; 28 m 2011, 14:34.

    Comment


      #3
      Vs: Y-101

      Sain ühel võimendil 2 kanalit tööle, nii et seal VU meetris kanaleid põhja ei löö, ehk need kriipusd pole lõpuni joost ja midagi suitsema ei hakka, aga signaal tuleb väga nõrgalt läbi ja mõlema kanali puhul, ei tahaks uskuda,et eelnev osa läbi on mõlemal, kuna enne töötas üks kanal ilusti lõppu osal. Aga nüüd on see ka sama vaikne.
      viimati muutis kasutaja tolvan; 28 m 2011, 15:30.

      Comment


        #4
        Vs: Y-101

        Ehk täpsustaks, kas eelvõimu osa sai ka valet pinget. Kui algul üks kanal töötas, siis miski pidi matsu saama. Väheusutav, et lõputransid nii kõva paugu said, et katkestusse läksid ja eelastme omad terveks jäid ja need nüüd seda nõrka heli annavad.

        Comment


          #5
          Vs: Y-101

          Ei eelvõim ei saand valet pinget, lõppvõim sai. Kooras olnud võimul põletasin mõlemad kanalid läbi, kuna ma tõstsin selle katkise peale kus ainult üks kanal töötas. Sellel katkisel kus üks kanal töötas, leidsin uue lõpp osa. Panin külge ja nüüd mõlemad kanalid sellel katkisel on vaiksed. Aga töötavad
          Ja see mis enne oli täiesti terve seal vahetasin takisteid ja ei hakkand üldse tööle seega ta on kõrvale jäetud ja tegelen selle katkisega kus ainult vaikne heli välja tuleb.

          Comment


            #6
            Vs: Y-101

            Tähendab, vähemalt üks kanal peaks korralikult töötama, aga ei tööta. Mingit keemiat kokku ei keeranud ehk rohkem? Üks võimalus kontrollida, kas lõppvõimud korralikult töötavad, lasta signaal otse nende sisendisse, näiteks ajutine pote helitugevuse regulaatoriks. Vaata, et ikka lõppvõimu sisendkonde ikka vahele jääb, muidu pole pärast enam millestki rääkida. Kui lõpud enam vähem korralikku häält teevad, siis peab viga eespool olema. Muide, mis seisus igatsugu elektrolüütkonded on? Kui seal originaalid veel on, siis soovitav veidi ka nende reanimeerimisega tegeleda. Signaaliahelas mõni kuivanud teeb ka kohe heli olematuks.

            Comment


              #7
              Oh, suured tänud, ma proovin ära! Muidu rohkem ei ole ja midagi teind, selle korras raami peal ta ka ei töötand, signaal oli nõrk. Ja konded on endiselt originaalid. Ma panen need vahetusse. Ja veel kord tänud.

              Lõpp töötab kui otse sig sisse lasta, ei no tore, siis on mõlemal võimul eelvõim läbi ja uut seda pole kuskilt võtta, ja leia sealt see viga ..
              viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2011, 00:23. Põhjus: 2 kokku

              Comment


                #8
                Vs: Y-101

                Eelvõimendit pole üldse raske remontida, kui sul seal on k157ud2 kivid, siis mul neid on, kui peaks vaja minema.

                Comment


                  #9
                  Vs: Y-101

                  Ära panegi eelvõimu sisse. Saad muusikat moonutus vabamalt kuulata. Häälenupu paned ise eraldi külge.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Y-101

                    Eelvõimendis C9, C10, C23, C24 on kahtlased asjad, skeemi järgi tunduvad olema 5uF mittepolaarsed elektrolüüdid. Kontrollimiseks võib nende asemele isegi panna 0,1uF ja rohkem tavalised konded, kui mittepolaarseid elektrolüüte ei ole.

                    Comment


                      #11
                      Usu või mitte, aga erinevatel aasta käikudel on ka erinevad plaadid ja skeem on teine, ja mul on uuemad kus neid samuseid mitte polaarseid ja polaarseid lüüte pole üldse. Ja nende C9 jne konded ongi mingid väiksed tavalised. Mul on olemas sellest uuemast eel võimust joonis, kus ainult üks kivi on. Vanal on 3kivi. Ja see ei ole ühegi võimu peal ka, see oli mu ainus toonor kahele



                      Ma sooviks ikka ära parandada eelosa, saaks maha müüa ühe, niigi juba seda kola palju.

                      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                      Eelvõimendit pole üldse raske remontida, kui sul seal on k157ud2 kivid, siis mul neid on, kui peaks vaja minema.
                      Kas tõesti tuleks need vahetusse lasta?
                      viimati muutis kasutaja Scott; 30 m 2011, 03:34. Põhjus: 3 järjestikust posti kokku

                      Comment


                        #12
                        Vs: Y-101

                        Saad siit http://www.radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rtu101.htm skeemid kätte, piltide kohal kolm djvu-d.

                        Comment


                          #13
                          Panen siis kivid vahetusse?
                          viimati muutis kasutaja Scott; 30 m 2011, 03:35.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Y-101

                            Endal midagi sarnast hetkel...Väike erinevus on...

                            Ühe lõpu ühendan lahti, tuleb heli hästi vaikselt. Ühendan esimese lõpu uuesti ära, ühendan teise lõpu lahti. Heli samuti vaikselt.
                            Ühendan mõlemad lõpud ära, parem kanal töötab ilusti, vasak moonutab. Heli tuleb minuteada koguaeg paremast kõlarist

                            Pean ka otse lõppudel testima ja kui töötavad, kahtlustama eelvõimu?

                            Aa ja minu omal on kõik lüüdid v.a VU meetri omad vahetatud uute vastu.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Y-101

                              Selgus, et eelvõimul pole häda midagi, sisendkanali valiku nupp hoopis jupsib. Seega üks võim on töökorras! Vahetusse siis lähevad elektrolüüdid. Ja algab teise võimendi remont, millel on siis vist transid läbi.

                              Comment

                              Working...
                              X