Teade

Collapse
No announcement yet.

Sony Walkman WM-FX193 väike rike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sony Walkman WM-FX193 väike rike

    Seega tegemist mu põhikooli aegse Sony Walkman WM-FX193 analoograadioga, mille kasettimängija steppermootor (terve, kontrollisin, 3 faasi+common, sensoreid pole) käib aeglaselt või aeg ajalt sisse lülitates tagurpidi. Arvasin et mootori viga ja jootsin korra selle lahti, kuid mähised olid mõõtmisel ja visuaalsel kontrollimisel (pealmine osa hoiab paigal ainult magnetrõngas) korras. Alkaanelemendid uued (Duracell EXP:2017), raadio toimib, rihmad korralikud.
    Äkki kivi läbi?
    -Artificial_Intelligent-

    #2
    Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

    mis häda on tal 3V pealt läbi minna?
    mis mikroskeem mootorit keerutab?ma alustaks kõigepealt toitepinge kontrollist.
    kõige lihtsam on seda teha otse mootori otstelt

    Comment


      #3
      Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

      Vabandust hilinenud vastuse pärast, tegin CS 1.6 mängu mappe .
      Kiip LB8115 0LAA (QFP package) juhib harjadeta sammumootorit. Kolmel klemmil ~1V vahelduvvool väga madala sagedusega, analoogtestri AVM360 osuti võbeleb, neljas klemm 0V kõigi kolme klemmi suhtes. Nii peenikest kiipi ma küll joota ei oska . Vähemalt raadio töötab sellel jaapanlasel veel õnneks. Niisiis oskab keegi öelda, kuidas eestis seda kiipi saada on, palju maksab ja kes kui paljuga paika joodab.
      -Artificial_Intelligent-

      Comment


        #4
        Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

        kas sa kasseti panid ikka sisse?tal on kaane all lüliti mis selle ära tunneb.läbi selle läheb pinge maki poole peale

        Comment


          #5
          Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

          Sellel ei ole seda lülitit, ma vaatan praegu seda. Üks lüliti on, kuid see lülitub ka ilma kasettita sisse. Ma olen ka kasettiga proovinud, heli on küll nagu teisest planeedilt, paras ragin, kuid mootor käib ikka samamoodi. Ma pole näinud kusagil, et oleks mõni lüliti kasetti tuvastamiseks olnud, tavaliselt on see salvestama lubamiseks üks lüliti neil.
          -Artificial_Intelligent-

          Comment


            #6
            Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

            vaatasin kümmekond sarnase mootoriga skeemi üle.kõigil on ühine see,et algasendis peab jõudma toitepinge mootorile.
            nii et otsi lüliteid

            Comment


              #7
              Vs: Sony Walkman WM-FX193 väike rike

              "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

              Comment

              Working...
              X