Teade

Collapse
No announcement yet.

lcd monitor rikkis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lcd monitor rikkis

    Vea kirjeldus:töötab ainult sisselülimise nupp ja ekraanil näha kast mingite hieroglüüfidega.Proovitud erinevate arvutitega ikka sama-mudeliks Hyndai L70 D+
    Kas saab seda viga ise parandada ja millest otsinguid alustada?Toited peaks ju korras olema...

    #2
    Vs: lcd monitor rikkis

    proovi mälukivi vahetada, st vana maha ja uus tühi asemele..

    Comment


      #3
      Vs: lcd monitor rikkis

      Milline neist on mälukivi?
      Mul skeemi ei ole

      Comment


        #4
        Vs: lcd monitor rikkis

        oskab ehk keegi aidata-oleksin väga tänulik!

        Comment


          #5
          Vs: lcd monitor rikkis

          Mälukivi peaks olema see mis on selle pruuniraamiga pesas L70D SS..

          Comment


            #6
            Vs: lcd monitor rikkis

            Jah üks kivi on ainult pesas.
            aga kuidas see mälukivi tühjakslaskmie käib kuna ei ole kogemusi ja kas neid üldse saada on kuskilt?Praegu ma ei ole kodus homme vaatan mis selle kivi mark oli,kui ma õieti mäletan siis oli sinna paber peale kleebitud- kas pean selle ära võtma et täpset marki näha?

            Comment


              #7
              Vs: lcd monitor rikkis

              eee.....sry olin eemal mõni aeg..mälukivi see 8 koivaga isend kvartsi kõrval

              Comment


                #8
                Vs: lcd monitor rikkis

                Esmalt postitatud Kaits poolt Vaata postitust
                eee.....sry olin eemal mõni aeg..mälukivi see 8 koivaga isend kvartsi kõrval
                Kui tähte norima hakata, siis mõlemad on mälud. Ühes võiks olla monitori eluks vajalik kood (suuremas), pisemas menüüde seadistused jne. Kõige odavamalt saab ehk selle "tühjaks laskmise" teha kivi vahetusega, vana maha ja uus poest asemele. Iseasi mida/(kas üldse) monitor tühja kivi peale kostab.

                Comment


                  #9
                  Vs: lcd monitor rikkis

                  See 8-jalaga on seal a81sc
                  c435 ja suur L70D SS ja kummagit Googlist ei leia .Kuidas testida kumb läbi on?Või on kellegil seda plaati pakkuda?

                  Comment


                    #10
                    Vs: lcd monitor rikkis

                    Tark tabel ütles, et A81SC = 24C08
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment


                      #11
                      Vs: lcd monitor rikkis

                      24c08 on poes saadaval aga L70D ss ei saa vist kuskilt ja see ilmselt eelprogrammeeritud,kuna peale liimitud paber kirjaga Ver 3.01
                      Nii et endiselt üleval küsimus-kuidas teha kindlaks kumb on läbi?

                      Comment


                        #12
                        Vs: lcd monitor rikkis

                        suht suure tõenäosusega kumbki pole läbi ja viga on kuskil mujal hoopis.

                        Comment


                          #13
                          Vs: lcd monitor rikkis

                          lüüdid takid dioodid korras,ka toiteplokk korras-sajajalgne,millele radiaator peale liimitud,selle marki ei saa tuvastada.
                          Tahaks asja siiski tööle saada-mida ja kuidas oleks vaja veel kontrollida?

                          Comment


                            #14
                            Vs: lcd monitor rikkis

                            kui selle monitori mark googlisse toksida,siis kõik otsivad ja kõik pakuvad talle draivereid.ehk on asi kuidagi sellega seotud?

                            Comment


                              #15
                              Vs: lcd monitor rikkis

                              Hyundai kohta on üldse vähe infi liikumas.
                              Täpselt sellist monitori pole torkinud. On käinud suuremaid ja väiksemaid aga ükski pole mälunõtruse üle kurtnud. Mul pole erilist usku, et EEPROM surnud on. See minu praktikas äärmiselt harvaesinev viga olnud. Enamasti tekitab selliseid jamasid toitest tulnud pulss, mille tagajärjel EEPROMis või Flashis mõned baidid jampsiks muutuvad. Ongi pillil juhtmed koos.
                              Mina joodan EEPROMi maha, võtan programmaatori ja salvestan kivis sisalduva kõvakettale. Turvakoopiaks, või nii. Siis kõrvetan kivisse FF FF. Siis uuesti kivist loetu. Nii mitu korda. Iga kord kontrollin tulemust. Selleks on vähegi asisematel programmaatoritarkvaradel nupp "Verify", "Compare" vms. On ka spetsiaalselt selleks loodud programme olemas. Kui vigu ei esine, on EEPROM suure tõenäosusega korras ja võib kivisse kõrvetada FF FF, kivi oma kohale tagasi joota ning loota, et ehk protsessor kirjutab olulisemad baidid ise kivisse. Kui ei kirjuta, tuleb netist sama pilli dumpi otsima hakata. See võib kõige raskem ülesanne olla, sest liigub ka vigaseid ja üllatustega versioone.
                              Maha joodan ma kivi sellepärast, et olen astunud rehale, kus plaadil lugemine/kirjutamine solkis EEPROMi ja pärast oli ilge jama selle taastamisega.
                              Kui pill ellu ärkab, alles siis proovin plaadil lugeda/kirjutada, ja kui läheb õnneks, siis tarka raamatusse vastav märge. See esimene aeganõudev edasi-tagasi kabetamine läheb koolirahaks, et edaspidiseid ämbreid vältida. Ma pean ju ise korda tegema, kui miskit nihu läheb.
                              Tundub hirmus keeruline aga tegelikult on täpselt vastupidi. Kord proovinuna kipub tee mälukivide poodi rohtuma...
                              Aitab kah - niigi liiga palju lobisenud.
                              viimati muutis kasutaja Padasonic; 12 m 2011, 23:18.
                              Harjutamine teeb harjutajaks.

                              Comment

                              Working...
                              X