Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

    Tere. Oleks vaja kiirelt teada saada mis võimul viga. Kui sisse lülitan, siis alguses nagu kõik oleks korras. Kuid umbes 5 seki pärast hakkab hall topsik võimu keskosas krrrrt-krrrrt-krrrrt tegema.. Milles viga võib olla?

    3 tundi uurisin otsingus ringi, aga ei saanud oma veale lahendust..

    Tänud

    #2
    Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

    See hall topsik on seal kõlarite kaitse.Või mingi relee.Mis on seotud kõlaritega.

    Ma täna lahkasin U-101 võimenidit.Sellel oli umbes sama probleem.Lõi lukku see hall topsik teatud helitugevuse juures.kõik nupud ka ragisesid ja pragisesid.

    Mina tegi nii - Rookisin kõik soolikad sealt seest välja.Alles jätsin lõppvõimendid,trafo ja toiteplokki.Ja ennnäe imet kõik probleemid oli lahendatud
    Vahetasin ka toite osas Lüüdid ära, ning Kondensaatorid lõppvõimendite pealt.Heli muutus nüüd päris palju mõnusamaks.

    Kui sul seda halli juplakat vaja on,siis võin neid sulle kaks tükki anda.On ka muid jubinaid.

    Comment


      #3
      Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

      Plaaster, selle kõlarikaitsme väljarookimisega riskid oma kõlaritest ilma jäämisega, aga ise tead, millega riskid.
      Viirusboy, vaheta algatuseks kõik suured elektrolüüdid ära, kui neid enne vahetatud ei ole, siis vaata, mis toimuma hakkab. Kui peaksid seal midagi ratsima hakkama, siis kõlarikaitse jäta alles.

      Comment


        #4
        Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
        Mina tegi nii - Rookisin kõik soolikad sealt seest välja.Alles jätsin lõppvõimendid,trafo ja toiteplokki.Ja ennnäe imet kõik probleemid oli lahendatud
        See on umbes sama soovitus, et kui autol kipuvad pidurid peale jääma, siis korda tegemise asemel soovitada piduri süsteem üldse demonteerida auto pealt, sest siis on ju mure lahendatud.

        Kindlasti jäta kaitseplaat alles, see on mõeldud kõlarite kaitsmiseks võimendi rikke korral, lisaks on seal termo kaitse funktsioon ja samas sisse/välja lülitamisel hoiab ära, ülemineku protsessidest tulenevat, impulsi kõlaritesse sattumist.

        Comment


          #5
          Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

          Igaljuhul mina tegin nii ja töötab vägevalt.Ennem see kõlarikaitse läks ka hirmus kuumaks.

          See on umbes sama soovitus, et kui autol kipuvad pidurid peale jääma, siis korda tegemise asemel soovitada piduri süsteem üldse demonteerida auto pealt, sest siis on ju mure lahendatud.
          Kui sa mõtlesid seda umbes nii-Kui enamus maha demonteerida,siis kaovad kõik nupud ära.Sellega ju lihtne.Panen uue Potensiomeetri sisendi otstele.Ega rohkem nuppe sellisel võimendil nagu nii ei kasutatta.
          Hiljem teen või lasen teha ilusa korpuse sellele.Panen kaasaegsed pistikud ka sellele.
          Kui see kõlarikaitse tõepoolest nii tähtis on.Võib ju mingi kaasaegse sinnna monteerida.

          Mina küll mingeis plõkse ei kuule kui sisse välja lülitan.
          viimati muutis kasutaja plaaster; 08 m 2010, 09:54.

          Comment


            #6
            Re: Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

            relee kõrval olevat väikest kondet cheki/vaheta
            mida sa lohh vahid

            Comment


              #7
              Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

              Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
              Igaljuhul mina tegin nii ja töötab vägevalt.Ennem see kõlarikaitse läks ka hirmus kuumaks. ....
              Kuumeneb sellel kõlarikaitse plaadil relee ja see tuleb lugeda antud juhul loomulikuks
              nähtuseks (kõlarid ongi alles siis võimendiga ühendatud kui relee on rakendunud).
              Eks ilma kõlarikaitseta töötab ju võimendi ka küll, kuid võib millalgi väga ootamatult
              "kooliraha" küsima hakata...

              Lisaks üks soovitus, kuidas postitus oleks korrektsem ja teistele mugavam lugeda:
              Lausete vahele püüaks jätta tühikud (selle klaviatuuri pika klahviga). Seega punktide,
              aga ka komade järele tuleb lauses alati tühik. Sakslased kirjutavad lause sees küll
              nimisõnu suurtähega, aga eesti keeles pole see kombeks. Inimene õpib kuni elab,
              eks ole üks õige ütlemine...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                Kas selle kõlarikaitsme võib ka ilma selle muu elektroonikatta vahele panna mis seal plaadil on.
                Mul on neid kaitsmei 3 tk täiesti uued olemas.Paneksin igaks juhuks 1 vahele , kui arvate , et midagist võib juhtuda.(Vot ei tea tõesti mida need vene imed teha võivad) .

                Comment


                  #9
                  Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                  Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                  Kas selle kõlarikaitsme võib ka ilma selle muu elektroonikatta vahele panna mis seal plaadil on.
                  Mul on neid kaitsmei 3 tk täiesti uued olemas.Paneksin igaks juhuks 1 vahele , kui arvate , et midagist võib juhtuda.(Vot ei tea tõesti mida need vene imed teha võivad) .
                  Ega relee üksi polegi mingi kaitse, ta on ainult oma kontaktidega kõlari sisselülitamiseks kui võimendi väljundis liiga suurt alaliskomponenti (pidevat alalispinget) ei ole, mis kõlaril(te)le liiga teeks.
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                    Selge.
                    Ma juba jõutsin kõik soolikad minema visata.
                    Kas midagi uut on võimalik sinna ehitada. Lihtsat ja odavat.
                    Kuidas selliseid plokke nimetatakse ?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                      Oleneb kui "ehitaja mees oled" ma võin sulle Layout 5.0 formaadis korralikult töötava kaitse plaadi anda, koos skeemiga ja kui hätta jääd võin abistada. Skeem on võetud vene foorumist, plaat on mu enda joonistatud ja olen selliseid juba mitu tükki kokku pannud ja ära katsetanud.
                      Teine võimalus - mul peaks olema U-101 kaitse plaate, kui ise järgi tuled, siis võin niisama anda. Pead ainult lüüdid ära vahetama ja hakkab toimima kui kella värk.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                        Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                        Kas midagi uut on võimalik sinna ehitada. Lihtsat ja odavat.
                        Geniaalselt lihtsale ja minumeelest heale skeemile sattusin vanemaid
                        ajakirju vaadates. Artikkel skeemiga on ajakirjas "Радио" 8/1987, lk. 30.

                        Artikli (üksikuna) saab näiteks siit (.djvu vaatamise võimalus peaks olema):


                        Minumeelest väärib tähelepanu, aga mida teadjamad sellest skeemist arvavad?
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                          Oleneb kui "ehitaja mees oled" ma võin sulle Layout 5.0 formaadis korralikult töötava kaitse plaadi anda, koos skeemiga ja kui hätta jääd võin abistada
                          Võiksid anda küll.
                          Proovimine ja tegemine ei pidavat mööda külge maha jooksma

                          Comment


                            #14
                            Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                            Siin skeem ja plaat: http://www.upload.ee/files/923010/Kaitseplaat.rar.html

                            Skeemis märgitud dioodisilla asemel kasutan mina dioode 1N4148 (trükkplaat vastav). Toimib nagu peab juba korduvalt kontrollitud.
                            Mul on ettenähtud lisaks safe režiimi indikatsioon, seda skeemil pole, aga kui oled asja nii kaugele saanud, et hakkad kokku panema, siis küsi, juhendan selle indikatsiooni osas.
                            Siin üks pilt valmis kaitseplaadist: http://album.ee/node/24113533/50252657
                            Kuna mul polnud piisavate kontakt arvuga releed, siis pildil on kahe releega. ülal antud lingil on ühe releega variant.
                            viimati muutis kasutaja Rom; 14 m 2010, 14:04.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Radiotehnika Y-101 põriseb (KIIRE)

                              Kas see on nüüd stereo võimendile mõeldud või peab 2 eraldi plokki kokku panema.
                              Mis programmiga seda faili kõige parem avada on "LAY" faili.
                              Kas seda kaitset võib igale võimendile külge panna?

                              Tänan!

                              Comment

                              Working...
                              X