Teade

Collapse
No announcement yet.

autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

    Tere Sai siis tuttava käest remonti antud autovõimendi.Nimetuseks siis "Boshmann JA-948ATX".Peal jutu järgi 1200W.Probleem siis isegi naljakavõitu,aga selle transistor,mis lühises on ,seda ei saa kuigi lihtsalt kätte:S.Need kinnitused on nagu mingid plekkliistakud,mis on pinge all seal ja hoiavad transse suht tugevalt kinni.Ühe sain sedasi kätte,et libistasin nagu kiilu haamri ja kruvikaga vastu yhte äärt tagudes välja.Kui selle ühe kinnituse kätte sain,siis oli näha,et see oli transistore kriipinud ja pealt kahjustanud ning ka alumiiniumi lõikanud nagu võid.Kui proovisin seda tagasi panna(klambrit siis) ,siis oli see veelgi võimatum.Ehk keegi on nende kinnitustega kokku puutunud ja teab lahendust või nippi,kuidas neid kätte saada???Jama on ka veel see,et saaks siis sedasigi,et eemaldan läbi läinud transipaari klambri ja saaksin ainult ühe klambri eemaldamisega asjale ligi aga ei.Nimelt on võimul põhi ühes tykis ja nn emaplaat peaks libisema nagu kiri ümbrikust välja ja selleks tuleks kõik klambrid eemaldada,mis kindlasti kriimustaks ja näriks seal palju.tagasipanekust ma ei mõtlekski.Niisiis ehk teab keegi asjale lahendust?? ma ei tea,kas te kujutate sellist transikinnitust ette,aga vast tõsisemad remondimehe don kohanud sellist võimu ja sealset olukorda ning oskaksid hea nõu anda,kuidas kinnitusi ohutult avada ja ka tagasi panna..
    otsija

    #2
    Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

    kui võimalik,siis anna pildimaterjali.

    Comment


      #3
      Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

      Sai siis oma dikigarondile hääled sisse aetud. Pildid http://beta.album.ee/node/9914597/50047850 Ehk saate aidata.Proovisin sedasi,et surusin sellest avast kruvika sisse ja siis sai ilusti klamber transistoritest eemale painutatud,aga ära see klamber ikkagi kuidagi ei tulnud.ühte klambrit,mille ma ära kakkusin tagasi ikkagi saanud pole.Kas peaks siis augud sisse puurima ja sedasi asja jonksu ajama või??Kuigi see oleks megamõttetu aja raiskamine ja lisatöö,mida ma elusees ei viitsiks tegelikult teha.ennem annan selle võimu tagasi ja ytlen,et ei saanud transse kätte sry
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

        lähene loominguliselt,kui need plekid sinna pandud on ju nad sinna tagasi ka lähevad

        Comment


          #5
          Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

          Esmalt postitatud evar poolt
          lähene loominguliselt,kui need plekid sinna pandud on ju nad sinna tagasi ka lähevad
          Jajah,aga mis nipiga ja kas võimalik,et spets abivahendiga(mingi võti vms)
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

            see auk aitab sind pärast klambri tagasipanekul.mahavõtmisel tuleb klamber sirgelt üles tõmmata.kui tõmbamiseks sobivat riista pole,siis toksi klambri ja radiaatori ülemise serva vahele kiil,siis kerkib ka klamber üles

            Comment


              #7
              Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

              Esmalt postitatud kreeklane poolt
              see auk aitab sind pärast klambri tagasipanekul.mahavõtmisel tuleb klamber sirgelt üles tõmmata.kui tõmbamiseks sobivat riista pole,siis toksi klambri ja radiaatori ülemise serva vahele kiil,siis kerkib ka klamber üles
              Sai siis taas soovitatud nippe proovitud.Proovisin ülesse tõmmata sedasi,et toksisin radiaatori ja klambri vahele kruvikaotsa ja togisin haamriga seda sissepoole. Tulemusena sain küll klambrit ylessepoole,aga päris välja ei saanud ning radikas sai muljuda selle koha pealt üksjagu.Kruvika väänamisel läks see vastu transsi ja painutas juba plaati hoolega.proovisin ka sedasi,et panin sealt vahedest läbi tugeva nn nööri(tegelikult mingi juhtme varjestus) ja asetasin siis jala võimu radikale ning tirisin kätega toore jõuga,aga ei midagi.Tulemuseks aint sain soonitud käed(nöör suht jäme niiet sain suht kõvasti tirida). Tagasipanekuks see auk selle abil saab minu arusaama mööda ainult klambri eemale venitada,kui kruvikas august sisse panna ja väänata.Sedamoodi väänangi klambri eemale ning topin tagasi ja jätan asja vist katki..No peaaegu katki.Tegelikult üritan lõpukatega jadas olevad takid(selle kanali oma,mis läbi on) pealtpoolt kuumutades lahti joota ning sedasi ülejäänud 3 kanalit tööle saada. Selle klambri kohta ütlen vaid seda,et lollakamat ja idiootsemat kinnitust vist olla ei saa.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

                Ma olen vist pime ja kujutlusvõimevaene, aga kas paremaid pilte ei saaks? Just ka võimu küljes olevatest klambritest. Ääre poolt näiteks. Ma ei saa hetkel pihta, mis takistab..

                Comment


                  #9
                  Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

                  Paremaid pilte vist selle digikaga,mis mul on välja ei vea.klamber läheb sedasi ilusti sisse,kui kujutad ette,et transistore seal all pole ning siis surud selle klambri osa,mis muidu peaks transistore pealt suruma hoopis vastu radikat,siis on klamber kohe ilusti sees.Seal ülevalpool transse on radikas üks selline soon,kuhu selle klambri ülemine osa sisse läheb(klamber pingeta olekus siis nagu eelpool mainisin vastu radikat).kui transid küljes,siis aga ei õnnestunud kuidagi seda klambrit sinna soonte saada..Ühesõnaga vast said aru....Muidu jootsin pealypoolt takid lahti,aga võim oli ikka nagu lyhises ja viskas protectioni ette.Eks homme õhtul vaatan jälle asja tunnikese.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

                    Kui transid lühises on ja neid kuidagi kätte ei saa siis...lõika jalad läbi :|

                    Comment


                      #11
                      Vs: autovõimendi transistorite jms kinnituse avamine.

                      Esmalt postitatud Eggy poolt
                      Kui transid lühises on ja neid kuidagi kätte ei saa siis...lõika jalad läbi :|
                      Jootsin takid lahti.Ei hakanud lõikuma seal ja poleks vist õnnestunud ka ,sest transsidel megalühikesed jalad seal.Kui takid maha olin jootnud,siis viskas ikka võim välja end.Vaatasin,et impulsstoite kivilt jooksevad rajad ka lõppvõimenditesse.Proovisin siis eraldi toitega ning kaks kanalit olid ok ja kaks läbi(üks lühises teine moonutas).Ühelt küpselt kanalilt(lühises) tõmbasin selle impulsstoite kivi nn tagasiside maha ja asi voila.Võttis nüüd hääle sisse ja need kaks kanalit mingu kus kurat.

                      E: rajad olid trükkplaadile pealepoole välja joonistatud
                      otsija

                      Comment

                      Working...
                      X