Teade

Collapse
No announcement yet.

m-201 mehhaanika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    m-201 mehhaanika

    Tere!
    Sain sõbra käest "uue" raadiotehnika m-201.
    Probleem seisneb nuppude mitte sisse lülitavuses, relee litsub nad kohe tagasi välja.
    Mootori pingeregulaatorist ilma koormuseta(mootorita) oli 3,15v, koormusega 1,5v :blink: . Kui play või kerimist vajutada, siis teoreetiliselt peab pinge minema kõrgemaks, ilma koormuseta aga alla 3v, koormusega siiski pinge eriti ei langenud.
    Alguses lootsin, et viga on pingeregulaatoris ning ühendasin sinna mootorile uue, ometigi hakkas mootor normaalselt ringi käima aga play ja teised nuppud sisse ei jää.

    Kogu see maki jama ei lase magada ka :unsure: , juba üleeilsest saati pusin, aga pidin siiski Teie abi paluma.

    Maiko.
    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

    #2
    Viga on arvatavasti autostopi ahelas. elektromagnet lööb mingil põhjusel välja. Ühenda see lahti ja vaata, mis teeb.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Kui elektromagneti lahti ühendasin, siis hakkas kõik peale autostopi tööle. orginaal pingeregulator(mootori oma) sellest loomulikult ei muutunud.
      Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

      Comment


        #4
        Kle mul siin vedeleb korras mehaanikaga sahtel(ainult sahtliosa, salvestus-taasesitus vigane).Kui vaja, anna teada...
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #5
          Oleks vaid selle maki skeem inimlikumalt joonistatud.

          Ühel juhul on olnud magnetit tüüriv transs lühises.
          Kindlasti kontrolli ka autostopi andurit (et oleks terve)

          Muide, kui juhtme tagasi ühendad ja pausi nupu sisse vajutad, kas siis lööb kah välja ?
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            enne kui elektroonikasse ronite tuleb kontrollida kas parempoolne poolialus üldsegi ringi käib.selle all on autostopi andur ja kui see ringi ei käi,siis rakendubki autostop.

            Comment


              #7
              Nota 220l oli lindilugeja all mingi silm või asi, kui lindilugeja ei tööta viskab ka kohe autostopi peale.
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                .
                Kle mul siin vedeleb korras mehaanikaga sahtel(ainult sahtliosa, salvestus-taasesitus vigane).Kui vaja, anna teada...
                Suur tänu pakkumast, proovin ennem vana käima saada, sest viga on tõenäoliselt relee toiteahelas.

                Anduris ei tohiks viga olla, sest displei peal numbrid jooksevad kui playd või kerimise nuppu vajautada. Korra kakkusin sealt tolle ketta ka maha, aga seal tundus kõik korras olevat.

                Pingeregulaatori plaadil olevad transistorid olen ka ära kontrollinud, kõik olid täiesti terved.

                Kermise nupud jäävad siis alla, kui makk välja lülitada, nupp alla vajutada ning uuesti toide sisse lülitada. Play nupu litsub relee kohe tagasi alla.

                Mind häirib siiski mootori liiga madal pinge, aga ma ei tea, mis võib seda põhjustada, sest regulaatori plokis olid kõik jupid korras.


                Edit: Tinutasin relee juhtme tagasi lüliti külge ning nüüd läks asi hoopis veidraks, kerimise nupud jäävad ilusti sisse--->mõlemad, kuigi ilma kasetita ei tohiks vasakpoolse pooli kerija käima hakata. Sammuti ei lülitu välja ka paremale poole kerimise nupp, kui käivat "võlli" kinni hoida. Äkki on viga tolles samas lülitis, sest jootmise käigus sai ta "natuke sooja" ning natuke ka füüsilist mõju.

                Martinj---> play nupp jääb siis alla, kui paus peal on, kui paus ära võtta, siis lülitub ka play nupp tagasi.
                Proovisin kõik üksikasjaliselt ära kirjeldada, loodan et midagi ei jäänud segaseks.
                Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                Comment


                  #9
                  läbi selle lüliti saab relee toite.küllap on nüüd katkestus sees ja seepärast ei lüli välja.
                  ära puudu seda lülitit(see on nüüd küll juba hiline soovitus)ta pole mitte kunagi ise katki läinud.
                  otsi üles plokk U7 ja kontrolli transistorid VT5-VT8.
                  kui need on korras,siis vaheta samas C2

                  Comment


                    #10
                    Kas plokk u7 on see kus 0n need 3 led-i ?. Minu skeemil on see u asemel a.
                    mina sain skeemid
                    http://www.cqham.ru/mg/dw.php?mg51_1.djvu
                    http://www.cqham.ru/mg/dw.php?mg51_2.djvu .
                    Ise ma ei julge uskuda, et seda plokki põtled, aga kes teab.
                    .

                    edit:http://radi0tehnika.narod.ru/go/opisanie/zip/mp01-1.jpg
                    see on parem skeem, Sa mõtlesid tõesti seda 3-e led-ga plokki.
                    Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                    Comment


                      #11
                      need on kõige esimeste mudelite skeemid.vaevalt et sul selline on.
                      vaata viimast skeemi.seal on plokk U7.hilisemates mudelites ei kasutatud seal mikroskeeme.kontrolli,kumb variant sul on,et edaspidi saaks ühe skeemi järgi rääkida.

                      Comment


                        #12
                        Minul on uuemad variandid, u7 plokis kivi pole, kuigi mõlemad minu käes olevad kasetikad on seest pisierinevustega.

                        u7 plokis oligi üks kt315, millel e-k lekkisid 250 oomi ringis. Vahetasin tolle välja ning saingi mehhaanika käima(lülitit oli ka nati kabistada vaja ).

                        Kui võimendi järgi lükkasin, siis tekkis uus jama , Mõlemad kanalid moonutavad, kõrgen sagedused on enam-vähem, aga kui bassi koht tuled siis on küll kole--->nagu lõppvõimendis oleks üks trants katkestuses vms.
                        Paremaid tulemusi ei andnud teise lõppvõimendi kasutamine(kolme võimuga proovisin), mitteühegi ploki vahetamine( displei ja u7), täiesti alguses vahetasin kõik lüüdid ka ära.
                        Kõige lõpuks vahetasin suure usu peale helipea ka ära, aga ei mingit tolku...

                        Müstika minu jaoks veel otsa ei saa(või pole ma eriti targemaks saanud)....

                        Suured tänud kõigile, kes viitsisid minu murede peale vähegi mõelda.

                        Maiko.
                        Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                        Comment


                          #13
                          Kontrolli , kas toited olemas +-15 ja enamvähem võrdsed.
                          Samuti kontrolli toiteploki katismete headust. Selle +-15V vahelduvahelas on kaks kaitset. Üks neist eemaldada, siis "asi veel töötab".
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Pinged on korras (+-15), huvitav on aga see, et üks kõik kumma Sinu öeldud kaitsmetest välja võtan, heli ei muutu. Kui mõlemad kaitsmed välja võtta, siis kaob displeilt pilt ära ning mootor seiskub ja mehaanika lülitub välja.
                            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                            Comment


                              #15
                              Kle tuttav jama.Minu makil kadusid madalad sootuks ära :huh: enne kui hingusele saatsin(nüüd pesitseb seal CD-romist tehtud pleier :lol: ).Mingi jama ilmnes mul sisend-väljud plaadi peal(olid vist K547KP1 kivid, läbi läksid täitsa lambist klapivõimendi kivid :blink: ).
                              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                              Projektide pildid
                              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                              Comment

                              Working...
                              X