Teade

Collapse
No announcement yet.

Kitarripedaal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kitarripedaal

    selline vene junn sattus minu kätte. sõbra kitarristi oma, kes selle kuskilt koidula eest omandas. lubasin õlle eest tal siis din5 sisend/väljundpesad ära vahetada korralike pulkpesade vastu. nii, sisendiga on korras, aga kuna ma olen elektroonika alal suht võhik tekkis väljundpesaga küsimus. kõik on ok ja arusaadav kuni selleni, et pesasse jookseb patarei miinusklemmilt juhe pesa nr5 klemmile. tekitab segadust veidi, kas peaksin kohtlema teda kui tavalist massijuhet, või on tal seal mingi teine ülesanne. ja kui ta on tavaline massijuhe, siis miks panna ta pesa klemmile, mitte aga üldisesse maanduskohta? tänud vastuste eest juba ette

    Toomas

    #2
    5.kontaktiga on ta seepärast üendatud et väljundjuhtme varjestus oleks samuti üldjuhtmega ühendatud.

    Comment


      #3
      ehk siis joodan selle patarei klemmilt tuleva juhtme üldmassijuhtme külge ja midagi ei juhtu?

      Comment


        #4
        Üldiselt peaksid omavahel koos olema sisendi maa, väljundi maa ja toite üks pool (oletame et miinus?). Kontrolli igaks juhuks testriga.

        See 5 klemm asub 2 ja 3 vahel, mis on varje jaoks veidi ebatavaline koht.
        joodan selle patarei klemmilt tuleva juhtme üldmassijuhtme külge ja midagi ei juhtu?
        Kas sellelt patarei klemmilt mõni juhe ikka elektroonika poole ka läheb?

        Comment


          #5
          mingi eriti anomaalne isend on vist. patarei miinusklemm üldise "massitraadiga" ühenduses ei ole. küll aga saab kätte mingi hiiglasuure takistuse plussklemmi ja massi vahelt.
          selgitan lühidalt kuidas see toitevärk seal tehtud on, kuna on võimalus toita pedaali ka adapteriga, mille jaoks on oma din5 pesa. alustades siis toite pesast näeb asi välja nii: 5. klemm on sellel pesal see, kust tuleb vool sisse. sellelt klemmilt jagunevad omakorda kaks juhet, üks läheb plaadile, teine patarei plussklemmile. klemmid 2 ja 4 on kasutuses maanduse jaoks, mis on ilusti ühendatud traadiga, mis käib pesade varjeklemmide külge, ning klemmidelt jooksevad edasi ka juhtmed plaadile ja ühte lülitisse. igati normaalne justkui. aga see paganama patareipesa miinusklemm jookseb ainult üksiku juhtmena väljundi viiendale klemmile ja üldise maandusega ühenduses EI ole. loodan, et tekst oli arusaadav. minu mõistus on otsas :P

          Comment


            #6
            Kas selle pedaali originaaljuhe on ka alles? Mitmel vene pedaalil olen kohanud toite lülitamist pistikuga. Et siis toitelülitit polegi ja pistiku väljatõmbamisel kaob ka pedaali toide. Seega on siis väljundi pistikus ilmselt otsad 2 ja 5 omavahel koos.
            Pulga puhul on kasutatud lülitiga pesa. Muidu unustad välja lülitamata ja järgmine kord avastad, et patarei tühi.
            Selline siis minu arvamus.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Ühinen Padasonic´u arvamusega - ilmselt tõesti patarei miinus lülitatakse üldise maaga kokku läbi väljundipistiku.

              Comment


                #8
                et siis pmst joodan ta pulkpesa varjekontakti ja asi moos?

                ja lisaks veel, et originaaljuhtmeid ei ole.

                Comment


                  #9
                  kedagi ei oska vastata?

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Zen@Jan 15 2005, 21:38
                    et siis pmst joodan ta pulkpesa varjekontakti ja asi moos?
                    Jah.
                    Ainult toide jääb ilmselt pidevalt sisselülitatuks
                    Ehk siis kisud patarei välja kui parasjagu ei kasuta, kultuurne oleks panna lisakontaktidega pulkpistiku pesa.

                    Comment


                      #11
                      selge, ning tänud
                      sinna juhtme vahele lüliti kompunnida ei ole ületamatu raskus

                      Comment

                      Working...
                      X