Teade

Collapse
No announcement yet.

brig

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    brig

    mul siis võimendiks Brig 001. probleem selles et parem kanal laheb kord vaiksemaks ja siis valjemaks mingi aja pärast. milles võiks viga olla voi mida ma peaks seal kontrollima??

    #2
    Kas "rusikaga ravimine" mõjutab kah helitugevust ?
    Kas heli ise jääb puhtaks ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      martinj Postitatud Täna, 18:00
      Kas "rusikaga ravimine" mõjutab kah helitugevust ?
      Kas heli ise jääb puhtaks ?
      ei mõjuta. heli jääb puhtaks

      Comment


        #4
        Kas mono reziimis on sama jama ?

        ja kas ka siis, kui lasta heli otse lõppvõimu (ekvalaiseri pesast) .
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          jah, mono režiimis on sama jama
          aga kui otse loppvõimu lasta , siis ma kyll aru ei saanud, sest see heli ei lahe vaiksemaks koguaeg vaid mingil suvalisel ajahetkel ja siis mingi aja pärast tagasi. vahepeal on see heli pikalt vaikne ja siis peab volumi lisama panema ning mingil suvalisel hetkel tuleb tagasi. on ka juhtunud nii et see hakkab järjestiku muutuma :blink:
          mitte miski ei too seda heli tagasi. ei volumi lisamine ega ka palanntsi mutmine.

          Comment


            #6
            Ega äkki kaitseskeemi relee kontaktid ussitanud pole? Sümptomid tunduvad tuttavad. See BRIG'idel tüüpviga. Ei tea, kui kõva elektroonik oled. Võid proovida ka kõlareid enne releed võimu külge ühendada, et viga leida, aga seda tuleb teha ettevaatlikult. Relee otsi on suht ebamugav lühistada. Pealegi hakkab see relee vahel mudimise peale korralikult tööle ja siis võib mitu päeva ilma ühegi jamata töötada. Kui siis lõpuks ära tüdined ja kaane peale keerad, hakkab varsti kõik otsast peale. Vahel leiab vea ka relee korpuse pihta koputades aga sama oht, et viga kaob käest ära. Kõige parem ossiga uurida signaali enne ja pärast releed.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Vaata eelvõimu plaadil kõigepelat kondesid 25V200uf võis olla ka 100 uf, ega nood lahti pole, kui see konde(d) lahti on ei tule eelvõimust üldse heliläbi. Kindluse mõttes võid nad ära kõik vahetada. Seal plaadil ple rohkem suuri lüüte.
              Variant 2 see võim on üldse Brig U 001 sellel on pandud peale gromkosti potet relee- lõppvõimu oma on lõppvõimu plokis. Kui alaldi plaadil 50V100Uf konde otsad on and siis kipub too relee tuiklema - niinõrga voolu puhul peaks kasutama herkoneid - ma olen selle relee üldse välja visanud. IMO pole hea kui eelvõimu ja lõppvõimu vahel on oksüdeerunud kontaktidega relee. Ta ei kaite seal nagunii midagi, kuna see "punn" on peale releed.
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                elektroonik ma nyyd kindlat ei ole aga eks ma vaatan see nädalavahetus seda relee asja, sest paregu aega ei ole

                Comment


                  #9
                  vaatasin võimu yle aga ei leidnud kyll yhtegi kontakti või juhet mis oleks ussitanud või mdagi sellist :S
                  aga nyyd tekkis uus probleem. ennem jamas parem kanal nyyd aga andis vasak otsad. see teeb väga vaikset häält ainult siis kui keerata vlume pohja ja sättida balance vasaku kanali poole. ja vasak kanal ei tööta ka monoga ega siis kui panna see systeem 2 peale
                  vajaks abi!! mida tuleks teha :S
                  aitäh

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by hiiters@Nov 5 2004, 21:48
                    vaatasin võimu yle aga ei leidnud kyll yhtegi kontakti või juhet mis oleks ussitanud või mdagi sellist :S
                    Nojah. Ma mõtlesin loomulikult oksüdeerunud kontakte aga ütlesin ikka ümber nurga. Relee kontakte ei saagi näha, sest need ju relee alumiiniumist korpuses.
                    Seal sees peaks olema 4 kaitset. Kas need on terved? Äkki lühistasid kogemata midagi ära, kui võimendit uurisid? Kas ekvalaiseri pesast mängivad mõlemad kanalid?
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment


                      #11
                      nendest kaitsmetest oli ainult yks viga saanud ja vahetasin selle ara, aga see midagi ei muutnud. stereo kadus ikkagi ara eelvõimust. kui nyyd proovida läbi ekvalaiseri(otse loppvõimu)mvõi panna moni režiim siis töötavad molemad kanalid :S

                      Comment


                        #12
                        See tähendab siis, et parem kanal töötab korralikult ja monos mõlemad?
                        Kas skeem on olemas?

                        Eelvõimu on üpris huvitav remontida, sest insenerid on selle raskendamiseks kõvasti vaeva näinud. Jupp aega kruvimist, enne kui selle üldse kätte saad. Kõigepealt tuleks siis kontrollida külmjoodete puudumist, eriti C20, C21(0,68uF) jooteid. Edasi C27(20uF) korrasolekut. Siis pinged üle mõõta.
                        Kui see jutt nüüd keeruline tundus, siis vist mõttekam meistri juurde viia.
                        Harjutamine teeb harjutajaks.

                        Comment


                          #13
                          Võta kaas maha ja külmjoote avastamiseks toksi õrnalt näpuga eelvõimu plaati, töötava võimendi ajal (neid seal kaks, alusta sellest, mis vasakul asub, seal on veel sisendi selektor). Kui toksimisel tekivad kraginad või hakkab heli nivoo muutuma vastavalt toksimisele, siis hakka juba külmjoodet silmaga otsima.
                          Proovi see asi ära ja siis vaatame edasi.

                          Comment


                            #14
                            ei hakka uut teemat tegema aga on üks küsimus mul on brig 001 võimendi,kui balanci keeran siis läheb üks pool kõvemaks ja teine pool ei jää täitsa vait,milles viga või peabki nii olema

                            Comment


                              #15
                              ei hakka uut teemat tegema aga on üks küsimus mul on brig 001 võimendi,kui balanci keeran siis läheb üks pool kõvemaks ja teine pool ei jää täitsa vait,milles viga või peabki nii olema
                              Brig ongi niimodi tehtud.

                              Comment

                              Working...
                              X