Teade

Collapse
No announcement yet.

Aktiivkõlar Pioneer S-DJ60X andis saba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aktiivkõlar Pioneer S-DJ60X andis saba

    Juhtus nii, et pea iga päev korralikult töötanud kõlar hakkas tegema kaootilist müra mis kõlas kui äikesetorm vanast AM raadiost. muutuva amplituudiga praksatused ja raginad.

    Selline müra tekib kui signaal siseneb balanseeritud sisendist. Kui lasta tal ca 24 tundi väljalülitatuna vedeleda ja lasta signaal sisse RCA sisendist mängib korralikult.

    Seega peab viga olema enne RCA sisendit. Enne RCA sisendit on ühest / kahest kivist koosnev lülitus, mis balanseetitud signaali teeb mitte balanseerituks.

    Kividena kasutatakse kive numbriga 4580. Terve eelvõim on nende peal kõik ühesugused. Kõik on pindjootega.

    Niisis peaks ära vahetama kivi U1A, U1B.

    Missuguse staffiga ma võiks üritada neid vahetada, kui ma peaks seda tegema ise? Saatsin küsimuse ühte elektroonikafirmasse kuid pole sealt veel vastust saanud.

    Teenindusmanuaali panin sinna: https://n6ges.eu/pioneer_s-dj80x_s-d...dj50x-w_sm.pdf

    //kunagi ma ütlesin, et ma ei taha selle inimese nahas olla ke sellise asja seest riket otsib aga näe ma pean selle inimese nahas olema.





    #2
    Proovi ikka enne mingi mõõteriistaga (spektraalanalüüsi oskav digioss või helikaart) kogu mürisev ahel läbi käia, vigane võib olla ka mingi muu komponent kui U1 kivi, ka pistik. Mul just oli mingi sarnane müra probleem võimuga, kus viga oli pistiku kontaktis.
    Müra ise oli selline koos 1 kHz testsignaaliga.
    Click image for larger version  Name:	MuraParemasKanalis1kHz.png Views:	0 Size:	97,7 KB ID:	1127877
    viimati muutis kasutaja moi; 23 m 2023, 22:23.

    Comment


      #3
      jääb lärmama kui balanseeritud signaali juhe kas või korra küljes on olnud. RCA kaabliga saab proovida alles siis kui kondendaatorid on tühjaks laadunud.

      Comment


        #4
        Ikkagi proovi mõõta. Lühista C5 ja R5 ning C6 ja R6 vahelt signaal ära kordamööda ja koos, kas siis ka jääb mürisema?

        Comment


          #5
          Seda on kergem öelda, kui teha. Need takistid on testriotsastki pisemad. Ainuüksi nende nägemiseks läeb mul kaunis pakse pudelipõhju vaja.

          Vahepel oli mõte muretseda sellised: https://www.teval.ee/shop/product/66...140856,5140855

          et U1 sitika jalgadele pihta saada ja nendelt mõõta.

          Ainsad mõõtmised olen teinud LF võimendi sisendist ja väljundist, kus müra eksisteerimise ajal oli sitikarikkele viitav pilt. ja RCA sisendi kasutamise korral polnud häireid.

          Varuosad said tellitud, kui need saabuvad, hakkan kohalikke remondifirmade uksi logistama....

          /* kirjadele vastata eriti ei taheta. Kuigi mõni lubas kohe kättesaamis kinnituse saata, ei teinud ta seda mitte. */

          vähemalt AS Speleta poole ei tasu pöörduda kui remont on pistikute ühendamisest keerulisem.
          viimati muutis kasutaja olavsu1; 25 m 2023, 08:27.

          Comment


            #6
            No signaali lühistada ikka peaks saama, mõõta oleks vaja U1 väljundist. C5 ja C6 on piisavalt suured ja üks väli peaks neil ilusti ligipääsetav olema, võib signaali lühistada ka enne neid kondekaid

            Comment


              #7
              kondensaatorite lühistamine mättaga juba tekkinud müra ei mõjuta, ainult vaigistab kasuliku signaali müra seest.

              ainus tähelpanek, RCA kaudu on heli valjem, kui XLR kaudu. ja müra ilmnemine teeb XLR heli vaiksemaks kui ta on.

              Comment


                #8
                diagnoos oli õige ja spets24 sooritas organisiirdamise.

                asi korras.
                viimati muutis kasutaja olavsu1; 08 m 2023, 14:31.

                Comment


                  #9
                  Jamadel on paha komme progresseeruda, nii ka praegu.. Asi oligi korras natukene aega, kuid siis hakkas uuesti müra tegema.

                  Proovin ise asja korda saada.

                  Näha aitab AmScope SM-4TZ-144A, tõsiselt hää riist.

                  Jootejaamaks valisin siin kunagi promotud Uten 968DA+ jootejaama.

                  Vigase jupi tuvastamise hõlbustamiseks said ülal viidatud mikrograbid muretsetud.

                  Peaks hakkama saama, ma arvan nii.

                  Comment


                    #10
                    Ise prooviks joota lahti C9 (vist on unipolaarne lüüt) ja annaks potekale (üle kondeka) signaali RCAst, nii saaks teada kas viga pole filtrites hoopis.
                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment


                      #11
                      Ma hakkan paari päeva pärast uurima, kus viga peidus, seniks ehitan lauda, millel uurida.

                      Niipalju tean et probleem on nüüd kolinud peale hääenuppu.

                      Kontrollin toidepinged ka üle

                      Comment


                        #12
                        hakkasingi uurima, ja ei lednud midagi.

                        toide korras.
                        heli RCA august korras.

                        heli XLR august ka korras.

                        ainult seda sain teda et S90 kesksageduse heli ei kõlba selle võimu küljes kassisaba allagi.

                        kuna võimendi on lauapeal laiali siis läks asenduseks isetehtud kõlarike kus madalat teeb s90 kesksagedus (või miski 20W selle sarnane) ja kõrgemas otas on Visaton DTW72-8

                        enne hakkas mürisema ca 6 tunnise kuulamise järel, ilmselt soojana hakkab kuskil midagi mürisema ///peab siis kauem mängida laskma.
                        viimati muutis kasutaja olavsu1; 27 m 2023, 18:02.

                        Comment

                        Working...
                        X