Teade

Collapse
No announcement yet.

Радуга-2 kinoprojektori heli puudub

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Радуга-2 kinoprojektori heli puudub

    Olemas siis selline kinoprojektor
    https://pc-1.ru/i_shop/comp_zakaz/Z518124

    Muidu töötab, aga heli pole.
    Helilamp ise põleb.
    Aga ilmselgelt pole fookuses see helilugemise lääts ja pole õieti kohakuti filmi helirajaga.

    On keegi kunagi timminud neid aparaate ja oskab mingit lihtsat nippi öelda, kuidas asi paika saada?

    Helitugevust/bassi nupud reguleerivad. Heli põhja panna, siis foonimüra on korralik. Mingi asjaga heliläätse ees liigutada, siis krabiseb.
    Et võim peaks korras olema.

    Helirajad on filmidel olemas. Aga ei tule midagi.

    Küsimus ongi nüüd, kuidas see helilääts õige koha peale saada?

    Äkki netis kuskil mõni säärane juhend? Mida ma pole leidnud.
    Fototakisti peaks olema töökorras, sai valgustatud ja multimeetriga mõõdetud.

    katkenud juhtmeid pole näha.

    Muidu enne heliläätse on üks pingutusrullik, millega saab reguleerida filmilindi asetust selle läätse ees. Nihutada linti paremale vasakule läätse suhtes
    Aga see ei anna tulemusi.

    Või siis on see nii täpselt vajalik paika panna?
    viimati muutis kasutaja Elektrik; 02 07 2021, 10:03.

    #2
    ega sul magnet helirajaga lindid ole? selliseid oli kahesuguseid optilise heliribaga ja magnet heliribaga.

    Comment


      #3
      Kas see mitte nii ei ole, et läätse õige asend määrab moonutusi aga kui kohe üldse mingit heli läbi ei tule on probleem milleski muus.

      Comment


        #4
        Nu ma hetkel projektorist eemal.
        Aga seal helilambi ees on üks rullik, millega saab nihutada filmilinti läätse ees.
        Võimalik, et läätsest tulev valgustäpp ei lange helirajale.

        Fototakistit, mis võtab selle valgusvihu vastu nagu sai testitud ja see reageeris valgusele takistuse muutumisega.

        Kõik lindid mul optilise heliribaga.
        Kunagi tegelesin sellega. Nüüd palju ununenud, vaja meelde tuletada.


        Uurin asja. Panen filmi käima ja reguleerin rullikut. Äkki tuleb.

        Ma mäletan, et eelmise aasta lõpus sealt mingi heli tuli, aga see oli nagu väga väärastunud.
        Nagu tagurpidi või aeglane või mingi imelik. Ja ka ainult mõneks hetkeks.

        Midagi norm see ei olnud. Aga hiljem ei saanud sedagi kätte.

        Comment

        Working...
        X