Teade

Collapse
No announcement yet.

Compaq iPaq H3950 vajab aku vahetust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Compaq iPaq H3950 vajab aku vahetust

    Mõned aastad tagasi toodi turule tasku-PC-d, näiteks mitmesugused Compaq iPaq seadmed.
    Sattus ette üks tester-seade, kus südameks Compaq iPaq H3950.
    Sellel jookseb tehases ROM-i istutatud spetsiaalne kohandatud Windows, testrina kasutamiseks on seljas veidi spetsiaalrauda ja mälukaardilt installitakse selle raua jooksutamiseks oma tarkvara.

    Probleemiks on, et seade on seisnud laadimata pikemat aega, ilmselt mõnedki aastad, kuigi on praktiliselt uus ja seetõttu aku (1-elemendiline liitium) ei võta enam laadimist vastu.
    Kas kellelgi on kokkupuudet sellise aku vahetamisega? Akul on küljes mingi oma jälgimiselektroonika, mis on emaplaadiga ühendatud 8 juhtmesoonega.

    See tasku-PC töötab ka surnud akuga, kui ühendada võrgulaadijaga, aga probleemiks on et Windows küll käivitub ROMist, aga see spetsiaaltarkvara on vaja iga käivituse järel SD-kaardilt uuesti installida, see püsib mälus ainult niikaua kui võrgulaadija on taga, või kui aku oleks elus.
    Manuaal ütleb, et aku on vahetatav, kuid seda leida pole veel õnnestunud.
    Või saab seda akut kuidagi elustada? Paistes see ei ole mitte.
    Kellelgi on võimekust ja soovi see aku-asi käima saada?

    Click image for larger version  Name:	05.jpg Views:	0 Size:	171,7 KB ID:	1113831 Click image for larger version  Name:	04.jpg Views:	0 Size:	373,3 KB ID:	1113832 Click image for larger version  Name:	01.jpg Views:	0 Size:	402,6 KB ID:	1113833 Click image for larger version  Name:	06.jpg Views:	0 Size:	442,4 KB ID:	1113834
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    #2
    https://www.master-instruments.com.a...63897-001.html

    tootja näikse olevat. kuidas saab seda tellida, mina ei oska arvata.


    äkki siit: https://kahlon.com/itemdetailpg.asp?itemid=706480
    viimati muutis kasutaja olavsu1; 20 05 2021, 20:41.

    Comment


      #3
      Tee aku kaitseplaat teibist lahti ja proovi laadida otse aku klemmidest, mitte kaitseplaadi kaudu. Pinge pane 3.6V ja maks 100mA. Usun, et peale väikest laadimist saab aku edasi laadida juba seade ise.
      Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
      Huvid: mikrokontrollerid, CNC, DIY, 3d printer: Prusa i3.

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud maxfox04 poolt Vaata postitust
        Tee aku kaitseplaat teibist lahti ja proovi laadida otse aku klemmidest, mitte kaitseplaadi kaudu. Pinge pane 3.6V ja maks 100mA. Usun, et peale väikest laadimist saab aku edasi laadida juba seade ise.
        Tänud moraalse toe eest! Mõnevõrra ülekeskmise urgitsemise järel õnnestus jõuda aku klemmideni ja peale kõrvalist turgutamist tundub hetkel, et õnnestus see asi surmaunest üles äratada. Eks testimine näitab, kui palju seda akut seal reaalselt alles on, enne laadimist näitas 1,3V akupinget ja seadme oma laadimismehanismusega läbiviidud laadimise järel väitis, et on 100% täis.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Mis mõõdus aku on? Mul mõned uued telefoni akud mille võin sümboolse tasu eest ära anda.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud J_K poolt Vaata postitust
            Mis mõõdus aku on? Mul mõned uued telefoni akud mille võin sümboolse tasu eest ära anda.
            Jäid kahjuks mõõdud võtmata. pakun mingi 40x60 kanti ja paksus 3 mm ringis, päris õhuke.
            Hetkel tundub et see originaal aku siiski soostus üsna korralikult elustuma ja vahetamise teema on päevakorrast maas, vähemalt mõneks ajaks.
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment

            Working...
            X