Teade

Collapse
No announcement yet.

Samsung LH46UDCPLBB ainult ekraani valgus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Samsung LH46UDCPLBB ainult ekraani valgus

    see vist on monitor rohkem...

    sellel asjal on see probleem, et ekraan ei näita mitte midagi, täiesti tühi must ekraan. ekraai valgus ainult.
    mõõtsin toiteplokil väljundid ära vajalikud toited tulid välja kõik.
    puldist või nupust ainult lülitab sisse ja välja, aga ekraan pilti ei näita.
    nupust sisendit validedes ei näita kaa mitte midagi
    mitte mingisugust märki, sõna, lauset, teksti - mitte midagi ei ole.
    ja vahepela kui sisse lülitan, siis natuke aiga ja lülitab ise välja.

    ma arvan et emaplaat on läbi, või sitemal juhul lcd controller.

    emaplaat
    BN41-02019
    viimati muutis kasutaja dB321; 08 02 2021, 14:51.

    #2
    Palun teema kustutada. leidsin vea üles.

    Comment


      #3
      Kus see viga oli? Mis oli vigane? See info võib veel kedagi aidata.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        LCD plokk on läbi.
        olen kõik läbi vaadanud.
        viimane lootus on ühe toite kivi välja jootmisele.
        kivi TPS65167A leiaks kuskil küljest sellise kivi. ei tea millel veel selline kivi peal on
        kui lühis peale selle ära ei kao. siis tuleb uus plaat osta.
        mul sõbral on puruks löödud telekas, ja sellel LCD plokil on MAX17122 kivi. see kivi vist selle asemele ei hakka... ? datasheetist kaa aru ei saa.

        Comment


          #5
          T-con on selle ploki nimi...ja millest järeldus et kivi lühises? Tihti kipub lühist tekitama mõni smd kondensaator toiteahelas...seega kontrolli kõik kahtlased smd kondekad mis lühist näitavad üle....ja samas ega see plokk ka miskit erilist iibeis ei maksa....paarikümne € ringis vast.

          Comment


            #6
            seal toite juures on kolm suurt smd musta kondekat kus on lühis - jootsin need maha - skeemis on lühis, mitte nendes kondekates.
            ja selle toite kivi juures on üks pisike kondekas, millel on lühis - samamoodi jootsin selle maha, kaa on skeemis lühis mitte kondekas.
            kui toite taha saab, peksab 3A kaitsme läbi.
            otses toite peal lühist ei ole, kui mõõta peale kaitset ja massi vahet.
            plokk I460SNBC4LV0.3

            Comment


              #7
              Pidasin silmas kontrollida keraamilisi kondekaid, need armastavad lühisesse või pooleldi lühisesse minna....t-con-i ei pea mõõtmiseks telerisse ühendama...võid lauapeal mõõta..annad välisest toitekast 12v või 5v peale, kontrolli ennem üle..lauapeal hea ja mugav mõõta kus ja mis

              Comment


                #8
                isegi kui oleks mõni smd kondekas lühises. ega uut sinna asemele panna pole võimalik, sest seda ei tea vana kurat, mis mahuga kondekas see on.

                plokile eraldi toide peale lasta - katseks ainult, kas lõõb kaitsme läbi või mitte.
                see lühis on väga kahtlane, vaevalt et mingi väike keraamik seal lühises on.

                Comment


                  #9
                  ma vaatasin ühte YouTube viteot, kus üks telekas täpselt sama veaga.
                  seal ta vahetas päris mitu keraamik kondekat ära.
                  ma kaa nüüd leidsin mitu kondeka kohta kus lühis sees on.

                  ainult üks asi millest ma üldse aru ei saa.
                  Kus võetakse lühises smd kondeka väärtus ??? antud mudeli plaadil. sellisele mudelile pole skeemi olemas ju.

                  Comment


                    #10
                    Ostsin uue t-con ploki, ja asi sai korda.

                    Comment

                    Working...
                    X