Teade

Collapse
No announcement yet.

igavene häda ühe võimuyga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    igavene häda ühe võimuyga

    on üks bulgaaria võimendi (vähemalt taga on kirjutatud made in bulgaria) marki täpselt ei tea peale on kirjutatud ainult MODEL 2090 POWER AMPLIFIER
    2*100w bridged 1*250w. Olen sellega juba 2 korda paranduses käinud ja seal öeldakse, et viga on lõppvõimendis. Ja nüüd on see aparaat jälle vait. väikeste uuringute tulemusena sain teada, et üks kanal töötab aga teine mitte. Ka eelmistel kordadel oli sama kanal tuksis. Selles võimus on vahetatud nendel kahel korral vahetatud ühtesid ja samu jubinaid. Viimane kord töötas võim täpselt 1,5 päeva (mitte pidevalt). On see normaalne??

    #2
    Kontrolli toitetrafo pingeid ja et kuskil lühist ei oleks. Osades parandustes ei ole töö kvaliteet tähtis, peaasi et raha saaks kätte.
    tel 53729764

    Comment


      #3
      ok see selleks aga järsku oskab keegi öelda mis marki see võim on?
      üks asi veel: selles võimendis on üks relee mis sisselülitamisel kontaktid ühendab ja siis hakkab hääl läbi tulema (praegu ta seda releed muidugi kokku ei tõmba ainult roheline tuluke vilgub, mis muidu peaks põlema kui võim käib). nüüd ma tegin sellise katse: kui võimendil pole mitte midagi järel ja ma lükkan seda releed käsitsi kokku ei juhtu mitte midagi ja see roheline tuluke lõpetab vilkumise ja hakkab põlema kui ma panen järele selle töötava kanali siis tuleb isegi heli nii nagu peab. Aga kui ma panen teisele kanalile kõlli järele ja siis relee kontaktid ühendan kostub kõllist üsna tugevat praksumist.

      Comment


        #4
        Kas see praksumine on umbes taoline, nagu tahaks hääl läbi tulla, aga ei saa?

        Comment


          #5
          ees v6i taga peax ju ikka mingi markeering (mudel) kirjas olema, mis X võim see siis on ?
          arvatavasti Kenwoodi töö :P

          Comment


            #6
            Originally posted by paadikapten@Oct 1 2004, 18:57
            Kas see praksumine on umbes taoline, nagu tahaks hääl läbi tulla, aga ei saa?
            ei ole selline lihtsalt üks raks ka siis kui inputis pole midagi

            Comment


              #7
              Originally posted by Elektrik@Oct 1 2004, 19:51
              ees v6i taga peax ju ikka mingi markeering (mudel) kirjas olema, mis X võim see siis on ?
              arvatavasti Kenwoodi töö :P
              ainult MODEL 2090 POWER AMPLIFIER. Mingine logo on ka:

              Comment


                #8
                mõningaid pilte veelsiit

                Comment


                  #9
                  1 raks kõllis tuleb vist sellest et lõpp läbi ja väljundis toitepinge. Vaheta samad jupid, mis ennegi vahetet ja siis mõõda lõpu tühijooksu voolu. Võrdle korras kanaliga. Kui liiga suur, keera maha (kui potekat pole, on vist mõni nihkepinge dioodidest kutu - nad võivad olla lõpukate radikale kleebitud).
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by paadikapten@Oct 1 2004, 18:57
                    Kas see praksumine on umbes taoline, nagu tahaks hääl läbi tulla, aga ei saa?
                    Vabandan, et teise inimese teemasse trügin aga mul on umbes taoline olukord nagu paadikapten kirjeldas.

                    Ehk oskab keegi kuidagi aidata?

                    Pikemalt selles teemas.

                    Comment


                      #11
                      ma vaatasin ja uurisin. ongi lõppu transistorid kutud aga jama on selles, et kust neid saada? aga ma ei leidnud terve võimu peale mitte ühtegi kaitset peale võrgukaitsme. Kas järsku on võimalik neid ise juurde panna, sest ma arvan, et põhi viga ongi kaitsmete puudumises (tekib kusagil mingine pisike jama ja ongi kutu) .

                      Comment


                        #12
                        Ei usu! Kaitse põleb alles siis läbi kui transid juba lühises, väldivad lihtsalt trafo üles sulamist ja suuremat tulekahju. Viga on ikka kusagil mujal - kas nietet tühijooksu vool liig suur, kuskilt mingi detail lekib korpusesse vms. Väga raske nii oletama hakata, seda enam, et toda võimendit ei tunne.

                        1 mõte veel: võimu väljundis peaks olema ahel R (1 oom & C o,1uf) maha. Vat see konde võib ka jamada (lekib) või on ahel sootuks katkenud.
                        Ka sisendiopakas võib halva TS korral võnkuma hakata ja siis transid põlevad.
                        Lisax veel sidestuslüüdid - mahtuvus kadunud/lekivad....

                        Paadikapteni kirjeldatud sümptomide puhul võiks kahtlustada ära nihkunud tööpunkti - mõni transs läbi, tühijooksu vool liiga madal tänu vastava ahela veale.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by jamakuipalju@Oct 2 2004, 13:26
                          mõningaid pilte veelsiit
                          Palju ilusaid pilte, aga ega kest tööd tee, ikka sisu, võiks ikka sisu näidata.
                          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                          Comment


                            #14
                            ok seest kaaa piltide kvaliteet pole just kõige parem ikkagi mobiili kaameraga tehtud. Aga ikkagi kust saada lõpu transistoreid????

                            Comment


                              #15
                              ma arvan..et kõigepealt uuri oma võimul transi numbrid ära..siis hakka alles otsima siit sammuselt tevalost saab ka ju otsida kasutades otsingut
                              mida sa lohh vahid

                              Comment

                              Working...
                              X