Teade

Collapse
No announcement yet.

VEF-101-Stereo üks kanal teisest tunduvalt nõrgem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    VEF-101-Stereo üks kanal teisest tunduvalt nõrgem

    Probla siis selles, et Üks kanal on tugevalt nõrgema helitugevusega...mono rešhiimis on natuke võrdsemad, aga ikka mitte sama. Nõrgemal kanalil pole ka bassi...Uurisin vähe elukat ja lõppvõimud paistavad korras olevat, sest kui ühendasin eelvõimust tuleva signaali juhtme ( tugevam kanal) ühe ja teise kanali lõppvõimu sisendisse siis heli oli korralik, nagu tugevamal kanalil. Muidugi võikski selle eelvõimust tuleva tugevama signaali lasta korraga mõlema kanali lõppvõimu, aga siis ju kaoks stereo efekt :huh: . Eelvõim siis annab signaali välja ~155mV ja ~173mV. Olen vahetanud eelvõimul juba poeotäie kahtlaseid lüüte, aga ei midagi. Võimendi kivid on K553UD1A (6 elukat). Skeemi pole :blink:

    #2
    Originally posted by Eggy@Aug 24 2004, 14:42
    Probla siis selles, et Üks kanal on tugevalt nõrgema helitugevusega...mono rešhiimis on natuke võrdsemad, aga ikka mitte sama. Nõrgemal kanalil pole ka bassi...Uurisin vähe elukat ja lõppvõimud paistavad korras olevat, sest kui ühendasin eelvõimust tuleva signaali juhtme ( tugevam kanal) ühe ja teise kanali lõppvõimu sisendisse siis heli oli korralik, nagu tugevamal kanalil. Muidugi võikski selle eelvõimust tuleva tugevama signaali lasta korraga mõlema kanali lõppvõimu, aga siis ju kaoks stereo efekt :huh: . Eelvõim siis annab signaali välja ~155mV ja ~173mV. Olen vahetanud eelvõimul juba poeotäie kahtlaseid lüüte, aga ei midagi. Võimendi kivid on K553UD1A (6 elukat). Skeemi pole :blink:
    Lõpu plaadil tagasiside lüüt C32, pingekordisti lüüt C33 ja C31 mõjutavad eriti
    basside kadumist, 5,0 ; 20,0 ja 50,0 vastavalt, balansi potega leiad õige
    võrdsete signaalide asendi, mis võib nupu asendist erineda potede erinevuse tõttu.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Mul samasugune võimendi töötab kodus, kunagi ostsin ja skeem peaks ka alles olema. Kui leian üles, teen koopia ja toon esmaspäeval.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        lõppvõimud paistavad korras olevat
        Kui lasen ühte , näiteks korras kanalit, läbi ühe ja teise lõppvõimu siis on heli korras ja kui lasen teist siis jälle pole e. lõpud on korras.

        NB1! Balance potega ühele kanalile mõjub(terve) ja teisele mitte.
        NB2! BAssid kaovad tuksis kanalist Stereo Rešhiimis, Monos on olemas :blink:

        Comment


          #5
          Originally posted by Eggy@Aug 24 2004, 17:06
          lõppvõimud paistavad korras olevat
          Kui lasen ühte , näiteks korras kanalit, läbi ühe ja teise lõppvõimu siis on heli korras ja kui lasen teist siis jälle pole e. lõpud on korras.

          NB1! Balance potega ühele kanalile mõjub(terve) ja teisele mitte.
          NB2! BAssid kaovad tuksis kanalist Stereo Rešhiimis, Monos on olemas :blink:
          Eelvõimus olulised 1C5,2C5 ja 1C17,2C17 lüüdid, mul Varandi võimendiraamatu
          skeemis C5 ühes kanalis 100,0 ja teises kanalis 20,0 , eks need neli kõik 100,0 ,
          kas need on kontrollitud.
          VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

          Comment


            #6
            Eelvõimus olulised 1C5,2C5 ja 1C17,2C17 lüüdid, mul Varandi võimendiraamatu
            skeemis C5 ühes kanalis 100,0 ja teises kanalis 20,0 , eks need neli kõik 100,0 ,
            kas need on kontrollitud.
            MEGA Suured tänud...oligi viga kuskil viimati nimetatud kondedes. Vahetasin kõik välja ja nüüd on kõik normis. Tänan veelkord.
            TO Fre: Pole skeemi tegelt enam siis vaja.

            Comment

            Working...
            X