Teade

Collapse
No announcement yet.

Sansui 1000x

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sansui 1000x

    täna oli siis see päev kus minu kullakallikene sansui resiiver ( pildid allkirjast) oma töölepingu osaliselt lõpetas. nii ma loodan vähemalt.
    olukord siis selline, et muusikat kuulates jäi heli järsku väga vaikseks ja hakkas väga tugevalt moonutama. seda mõlemas kanalis. kesk ja kõrgsagedus kirevad jubedalt ja bass lärtsub nagu ei tea mis asi. ka klappides on heli moonutatud ja mõnikord nagu "jätaks vahele". seega kahtlustaksin ise, et viga on eelvõimus. ükskord enne hakkas parem kanal sellist trikki tegema. siis sain probleemist jagu mono<>stereo lüliti klõpsimisega ja töötas jälle. et siis kas mu kahtlustel võib alust olla? mingid mahtuvuse kaotanud lüüdid kuskil tämbriplokis äkki? hetkel ei ole kodus vastavat heliallikat millest heli otse lõppvõimu lasta, seega ei saa kontrollida millises otsas täpselt viga on. kõige kurvem, aga ka mittetõenäolisem stsenaarium oleks lõppvõimule adjöö öelda. selliseid lõputranse pole ma kuskilt elektroonikapoest uuena suutnud leida. seda siis netihinnakirjade põhjal. pealegi oleks üsna imelik kui lõppvõim läbi põlenud oleks. kogu minu käes olnud aja jooksul olen volüüminupu põhja keeranud vist üks-kaks korda. ise loodaks pigem, et kuskil eelvõimus on miskid kuivanud lüüdid. nende täislaks vahetus oli nagunii kunagi plaanis, aga pole siiamaani tungivat vajadust olnud.
    skeem? bhäh, lootusetu vast. ise netiavarustest midagi leidnud ei ole.

    abile lootma jäädes, Toomas

    #2
    Kuna mxlemad kanalid korraga, siis peaks viga mxnes sellises plokis olema mis on kahel kanalil yhine, naiteks toitiplokk, mxni kaitse. Esimese hooga ei tule midagi targemat pahe.

    Comment


      #3
      korraga nad ei läinud. kõigepealt läks parem ja siis natukese aja pärast ka vasak.
      õhtul vaatan kaitsmed üle.

      Comment


        #4
        Sry, sain algul aru, et korraga. Kahju, et skeemi pole, ilmselt ei jaa muud yle, kui hakata viga lokaliseerima, et kas eelvxim vxi lxppvxim ja aarmisel juhul vxib labi kondeka yhendatud kxrvaklapiga yritada myyda signaali teed minna ja sel moel kindlaks teha kus see signaal &#39;kinni&#39; jaab. Kui eelmine kord mono nupp aitas, siis arvan, et kuskil peale mono nuppu pesitseb kala. Kui lxppvxim siis vximalik, et tagasiside kondekas.

        Comment


          #5
          pmst hea tahtmise korral saaks isegi dekist lõppvõimu signaali lasta. mul mingid paar 47 kilost trimmerpotekat peaks isegi olema kodus. deki 2v väljund oleks vist liig lõppvõimule?

          andestust, elektroonikaseadmete parandus pole kõige tugevam külg.

          Comment


            #6
            Otsi mxni vaiksem muusika lxik ja vxid otse lxppvximu kyll lasta proovi esialgu labi klappide kuulata.

            Comment


              #7
              miskid lõppvõimu(vist) kaitsed ongi läbi. aga kas ma olen koolis millestki valesti aru saanud, et kui vooluring katkeb siis ei tohiks ju kuskilt enam mittemingisugustki heli tulla. isegi kärtskärtsmürtsu mitte. igastahes käisin täna uusi kaitsmeid otsimas ja otsingud esialgu tulemusi ei andnud. need kaitsed pole nimelt standardmõõtu pisikesed jullad vaid neist pisut suuremad. ja jällegi suuremast standardist omakorda pisut väiksemad :P homme jätkan oma otsingutega, ehk joppab.

              Comment


                #8
                Kaitsmed saab ju ise ka ära parandada. Paned uue traadi sisse ja korras

                Comment


                  #9
                  Kaitsmed ei põle niisama lõbu pärast. Kahtlustan, et lõputransid läbi. Igatahes tasub kontrollida enne vahetamist.
                  Aga jah, mismoodi tugev heli ikka läbi tuli?&#33;
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by felch@Aug 24 2004, 21:22
                    Kaitsmed ei põle niisama lõbu pärast. Kahtlustan, et lõputransid läbi. Igatahes tasub kontrollida enne vahetamist.
                    Aga jah, mismoodi tugev heli ikka läbi tuli?&#33;
                    Klapid ei tohiks ju läbi lõputransside käia?

                    Comment


                      #11
                      Klapid võivad täitsa vabalt ka pärast lõputransse tulla, siis lihtsalt takkidest pingejagur, mis signaali klappidele söödavaks teeb.
                      Ise kahtlustan mingit genereerimist kõrgetel sagedustel, mis võimu üle koormas...selle põhjuseks ehk mingid viletsad kondekad mõlemi kanali lõppvõimus. See stereo-mono nupp tekitas kruttides lihtsalt mingi pingeimpulsi, mis asja mingiks ajaks paika lõi.
                      Aga kui lõputransid ongi läbi, siis asendust leiab vast ikka...vaevalt seal midagi väga üleloomulikku on .

                      Comment


                        #12
                        Heli vxis labi tulla, naiteks kui sul on kaitsmed labi toite ainult yhel xlal.
                        Mxnikord on kaitsmed labi lainud mingi ylekoormuse txttu (lyhis valjundis vxi teab mis veel) ja on vaike lootus, et kui uued kaitsmed sisse paned siis hakkab txxle, kuid jah seda juhtub harva, nagu juba mainiti eespool, keitsmed ei pxle niisama.
                        See, et mono nupuga mangides heli varem tagasi tuli viitab vigasele transistorile, mis ei taha avatud olla ja avaneb nupu lylitamisest saadud impulsist taas mxneks ajaks.

                        Comment


                          #13
                          nii, uued kaitsmed sees. töötab nagu ennegi.
                          aga tendents viitab vist sellele, et tuleks teha selline pool-profülaktiline lüütide vahetus?

                          Comment


                            #14
                            Eee...kas kalliks ei lähe nii vasakult paremale vahetada? Parem ikka see mis vigane (kui leiab, muidugi).
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by Zen@Aug 25 2004, 18:18
                              nii, uued kaitsmed sees. töötab nagu ennegi.
                              aga tendents viitab vist sellele, et tuleks teha selline pool-profülaktiline lüütide vahetus?
                              oligi siis aint kaitsemete jama we?
                              mul muidex eile (26.08/2004) oli sama jama Y-101-ga. mängib.. mängib siis hakkas lambist moonutama, ullemalt, mõtlesin et mis nüüd krt viga jälle :P
                              siis tegin v6imu lahti ja oligi 1 kaitse läbi. aga mängis ilma selle kaitsmeta, seepärast moonutaski, vahetasin ära ja korras. siis mingi 1 tund möödus ja siis jälle vait ,tegin uuesti lahti, siis juba mõlemad läbi (keskosas) 2 kaitset.
                              vahetasin ära , nyyd kärab küll, aga ei tea kui kauaks, tean miks läbi lööb kaitsmed, sest vasakus (vist) kanalis mingi kala, praegu funkab aint ühe kanaliga, niikui teise ka connectin siis kohe 2 kaitset läheb.

                              Comment

                              Working...
                              X