Teade

Collapse
No announcement yet.

Betoonplaadid kõlarite alla?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Betoonplaadid kõlarite alla?

    Andke abi algajale! Puumaja teine korrus, tahaks panna kõlarid (L/F ja sub) betoonplaatidele, et nad stabiilsemalt seisaksid (põrand on ka kõver, katteks nn põrandapapp) ja võimalust mööda vähendada mööda konstruktsioone edasi kanduvat vibratsiooni. Valisin betooni kui enda meelest kõige säästlikuma vahendi. Küsimus, kui paksud plaadid peaksin tellima.
    Kahe piikidel seisva põhikõlari alla, millel on ka allapoole suunatud valjuhääldi, plaanin max 30x30 cm plaate ja arvan, et nende paksus ei pea ületama 10mm. Küsimus on subwoofris, mis seisab praegu kummipuksidel. Supaka põhjapind 27x40 cm. Subwoofri kasti täiendavaid auke tegemata pole võimalik talle piike alla sättida. Supaka alla plaanin täpselt tema enda suurust plaati, et asi kosmeetiliselt võimalikult kena jääks. Kui plaadid valmis, siis nende alla kavatsen hankida polüuretaanist, Sorbothanist vms materjalist puksid.
    Küsimused:
    1. kas olen õigel teel?
    2. kui (a) JAH, siis kui paksu betoonplaadiga peaksin arvestama, et see oleks nii õhuke kui võimalik, kuid ikkagi maksimaalselt isoleerivat efekti andev.
    Betooni tihedus on antud juhul 2000 kg/m3, seega 10x1000x1000 mm plaat kaalub 20kg
    Olen teadlik, et ega bassiheli lainet puumajas eriti kinni ei püüa, üritan minimaalseks viia vahetult mööda konstruktsioone levivat vibratsiooni. Soetasin hiljuti uue subwoofri, häälestamine pole veel lõppenud, aga alt naaber on puhkusel, ma ei saa tema juurde minna ja kuulata, kas ja kui tõsiselt läbi kostab.

    #2
    Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

    Esmalt postitatud minisvami poolt Vaata postitust
    Kahe piikidel seisva põhikõlari alla, millel on ka allapoole suunatud valjuhääldi, plaanin max 30x30 cm plaate ja arvan, et nende paksus ei pea ületama 10mm.
    Talupoja loogikast lähtuvalt peaks kangutavale jõule vastu astuma vähemalt sama suure jõuga.
    30x30x1 plaadi kaal on 2kg. Ma kujutan ette, et kõlar kaalub kordades rohkem ja tasakaalustav efekt jääb kesiseks.
    Ehk peaks selle põrandaga midagi ette võtma? Kui jutt näiteks parketist, siis sinna alla käib ka üsna paks müra summutav/tasandav kiht, ühtlasi saaks ka põranda loodi.

    Comment


      #3
      Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

      Pakun, et nii väikeste ja kergete plaatidega ei tasu jännata. Heli märkimisväärset sumbumist vaevalt et üldse sel viisil saavutad, kuid piisavalt raskete aluste korral suureneb kõlarite stabiilsus ja seeläbi ilmselt paraneb heli valjul kuulamisel... Muidugi korteris peaks see ilmselt olema juba nii vali, et ka kaugemad naabrid on valmis politsei kutsuma...

      Ise saavutasin kuuldava vahe bassikõlarite helis, kui kummirõngad alla panin - liigne vibratsioon läbi põranda vähenes. Aga ei kujuta ette korteris sellist tümakat, mis annaks põhjust põranda vibratsiooni vähendada
      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

      Comment


        #4
        Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

        tennispallid alla

        Comment


          #5
          Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

          Ma viskas esimesena minema kõik piigid. Asendaks need kummiga. Järgmisena unustaks betooni ja valiks graniidi. Graniidi alla paneks paksu vaiba/vildi.

          Comment


            #6
            Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

            Tänan kaasa mõtlemast! Seda, et põrandaga peaks midagi ette võtma, arvab ka mu naine. Põhimõtteliselt olen nõus, aga praegu lähen kiiremat ja odavamat teed, st betoonist padjad/plaadid. Terve see maja on üsna vedel, öösel 230m kauguselt raske rongi möödasõit on tuntav.
            Põhikõlarite alt pole võimalik piike eemaldada, need on konstruktsiooni strukturaalne osa.
            Arvan, et ekpserimenteerin siiski plaatide ja elastsete puksidega, olgu need siis lihtsad tennisepallid või audiofiilsed sorbotaanpoolkerad. Arvutused muidugi näitavad, et arvestatava massi saavutamiseks peab betoonplaat olema küllat paks. Usun, et näiteks niisugune võileib: subwoofer>elastsed puksid > 2,5 cm betoonpadi > elastsed puksid suudab mingi osa vibratsioone neelata.
            Stosoorok, kas graniidi soovitamine betooni asemel on põhjendatud selle mõnevõrra suurema tihedusega (ca 2600 kg/m3), esteetikaga või on veel mingeid põhjuseid, mille peale ma ei tule?

            Comment


              #7
              Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

              Esmalt postitatud minisvami poolt Vaata postitust
              Arvan, et ekpserimenteerin siiski plaatide ja elastsete puksidega, olgu need siis lihtsad tennisepallid või audiofiilsed sorbotaanpoolkerad. Arvutused muidugi näitavad, et arvestatava massi saavutamiseks peab betoonplaat olema küllat paks. Usun, et näiteks niisugune võileib: subwoofer>elastsed puksid > 2,5 cm betoonpadi > elastsed puksid suudab mingi osa vibratsioone neelata.
              Tennisepall, kumm vs sorbotaan on täiesti erinevad asjad. Kaks esimest vaid põrgatavad heli. Ise kasutan vaid 50D elastsusega sorbotaani, olles eelnevalt täpselt valinud õige massisuhte. Nt kui kõlar 40kg, siis iga sorbotaan tugi/padi neljast peaks taluma ca 15-20kg, et läbivajumine oleks ca 50%.
              https://www.ebay.com/sch/m.html?_ssn...w=50d&_sacat=0

              Betooniga sarnane on trepikivi:
              http://www.lossikivi.ee/laokaubad/19...-lihvitud-ning
              viimati muutis kasutaja martk; 28 06 2020, 11:55.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #8
                Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                Millise tulemuse annaks liiv?
                Teeksid puidust kasti, sisse 10-20cm liiva ning liiva peale geotekstiil ning kummimatt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                  Kui kõlaritel on allapoole suunatud valjuhääldi ning seejärel hakkad sa võitlema selle poolt ruumi paisatava energiaga, siis midagi nagu ei klapi? Ma ise kaaluksin alustada pigem kõlaritest, mis ("vedela") põranda suunas ei mängi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                    Esmalt postitatud minisvami poolt Vaata postitust
                    Põhikõlarite alt pole võimalik piike eemaldada, need on konstruktsiooni strukturaalne osa.
                    Arvan, et ekpserimenteerin siiski plaatide ja elastsete puksidega, olgu need siis lihtsad tennisepallid või audiofiilsed sorbotaanpoolkerad. Arvutused muidugi näitavad, et arvestatava massi saavutamiseks peab betoonplaat olema küllat paks. Usun, et näiteks niisugune võileib: subwoofer>elastsed puksid > 2,5 cm betoonpadi > elastsed puksid suudab mingi osa vibratsioone neelata.
                    Stosoorok, kas graniidi soovitamine betooni asemel on põhjendatud selle mõnevõrra suurema tihedusega (ca 2600 kg/m3), esteetikaga või on veel mingeid põhjuseid, mille peale ma ei tule?
                    No visuaalne ikka jah. Eks oleneb sisedisainist, mulle betoon või muud "äärekivid" kõlarite all ei meeldi. Aga no jälle maitse asi, mõni kunstihing "koplishtaanis" võib äkki "äärekivist" ka midagi ilusat välja võluda. Üldiselt parima tulemuse saaksid ikka "võileiva" meetodil. Kõlarid piikidel ühele kivile -> sorbo -> teine kivi -> vilt/svamm/vaip -> põrand, aga kivid peavad olema vähemalt sama rasked kui kõlarid, nagu eelpool juba mainiti. Mul on kõlarid kummijalgadel -> graniitplaat -> vildipadjad -> parkett -> betoon, suht OK.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                      Kiili Betoon tootekataloog
                      https://cb8bd212-b870-417c-ad92-a38d...12a9bf29f0.pdf

                      Ise valisin supaka alla 1.8.2 toote et oleks supakast raskem neelamaks energia endasse. Värvisin valgeks nagu supakas. Supakas seisab plaadil piikidel!

                      Põranda ja betoonplaadi vahele panin kummimatti ehituspoest selline pressitud kiuline.
                      https://www.ehituseabc.ee/ee/search?q=kummimatt


                      Comment


                        #12
                        Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                        Mul on kõlarid kummijalgadel -> graniitplaat -> vildipadjad -> parkett -> betoon, suht OK.
                        Ei kõla väga veenvalt,mul ilma alusteta ka suht ok
                        Parem varblane katusel kui nuga neerus

                        Comment


                          #13
                          Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                          Ma viskas esimesena minema kõik piigid. Asendaks need kummiga. Järgmisena unustaks betooni ja valiks graniidi. Graniidi alla paneks paksu vaiba/vildi.
                          Tundub, et sa oled füüsika tunnid koolis vahele jätnud. See sinu ehitis on vähem stabiilne, kui kõlarid otse põrandale panna. Mis antud juhul tundub, et on parem lahendus. Täpsustuseks tahaks teada millest on põrand mille peal papp on? Kui pappi kahju pole, siis parem lahendus piigid läbi selle läbi suruda ja kõlarid loode ajada. Loodan, et piigid on reguleeritava kõrgusega. Kui põrand ise ei ole stabiilne siis selle peal jäävad betoon plaadid sama hästi kõikuma. Igasugused kummid ja vaibad vahel teevad asja hullemaks. Kõige paremini summutab vibratsiooni sorbotaan, mida ka eel pool mainiti. Ehk siis põranda ja betoon plaadi vahele sorbotaan jalad. Betoon plaate nägin rocca bauhausis müügil, väljas seisid erinevat mõõtu.
                          viimati muutis kasutaja Novembre; 01 07 2020, 00:59.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                            Tundub, et ilma sorbotaanita ei pääse. Kust seda kõige hõlpsam ja soodsam hankida oleks?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Betoonplaadid kõlarite alla?

                              Piigid, kõlarijalad, sorbotaan - kõik need vahendid mõjutavad helisageduste füüsilist ülekandumist kõlarikorpusest põrandakonstruktsiooni.

                              Proovi vahelduseks riputada oma kõlarid mingi prussikonstruktsiooni abil "õhku" (nii et kõlarite ja põranda vahel kaob füüsiline kontakt) ning kuula, kas see lahendab su probleemi.

                              Comment

                              Working...
                              X