Teade

Collapse
No announcement yet.

Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Eminence Legend BP102-8 on ikka nagu kidra valjukas, ehk muusikainstrument, millel peab olema oma isiklik tämber ja spetsiifiline moonutus.
    ehh. see mis sa kuuled, sõltub sellest kuidas asja juhitakse. See konkreetne, sobib kesk- ja madalsageduseks. mõne kuulsa kõlariehitaja arvates kesksageduseks käibki valjukas, mis muidu kasutusel mõne stratocasteri võimendis.

    muusikariista valjukal ei tohi olla isiklikku arvamust sellest mida ta mängib. mis muusikariista valjukas ta muidu oleks, kui ta ei allu juhtimisele.

    mul endal on poolikus suppari projektis miski, millel kiri peal SP1000A. Supparit enam kui küll, tellised tahab seinast lahti loksutada. :P

    Comment


      #17
      Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
      ehh. see mis sa kuuled, sõltub sellest kuidas asja juhitakse. See konkreetne, sobib kesk- ja madalsageduseks.
      ASK pilti ikka vaatasid? See BP102-8 ei sobi kindlasti kesksageduse mängimiseks.

      Comment


        #18
        Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

        Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
        Mis selle kahe - kolme ringradiaatori point on ? Eriti väikse flansiga xt25 mida ennast alla 4 kHz lõigata väga ei saa.
        Eesmärk tundlikkust tõsta (94...95dB).

        Miks ei peaks saama alla 4kHzi lõigata? Väiksemad on nad neo magneti pärast ja elemente dubleerides õnnestuks 2kHzist ülespoole mängima saada ilmselt esimese järguga ka.

        Comment


          #19
          Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

          Avastasin just, et on tehtud ka SEAS Pendragon mudel ringradiatoritega:

          Click image for larger version

Name:	IMG_20200427_133940.jpg
Views:	1
Size:	106,1 KB
ID:	872668

          (2x8" Seas midbassid)
          viimati muutis kasutaja hipster; 27 m 2020, 12:48.

          Comment


            #20
            Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

            Ma läheks hoopis seda teed (variatsiooniga muidugi) - https://www.tektondesign.com/double-impact.html
            Minu variatsioon oleks see et ma paigutaks bassivaljuhääldid ikka ka d'appolito asetusse.
            Sellisel kõrgete kombinatsioonil ma näen mõtet, eriti kui "rõnga" sisse panna hoopis ribbon.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #21
              Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

              Mõistan.
              Sellel originaalis huvitavad lõiked, keskribas suure ülekattuvusega.

              Tekton Double Impact

              1. All 7 tweeters are 4 ohm.
              2. Center tweeter is a super tweeter playing 10k to 30k.
              3. The six outer tweeters play down to 680 Hz.
              4. The 2 mids play up to 2k
              5. The 2 woofers are crossed at 250 Hz with a 2nd order crossover.

              Comment


                #22
                Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                Mingi sarnane kaheks ribaks jaotamine peaks tehtud olema ka 3 kõrgete valjuka puhul aga seda ei näita netis avaldatud mõõtmised kuidagi välja.
                Need suurt ülekattuvust näitavad numbrid ei saa olla väga reaalsed. Ilmselt on info tehniliselt mitte väga korrektne, "up to" ja "down to" ei pruugi tähendada filtri lõikesagedusi -3 dB nivool nagu tavaliselt filtrite puhul näidatakse. Või tuleb siin mängu see, et elektriline filter ja reaalne valjuka kiiratava heli filter ei pruugi tänu akustilistele filtritele päris kokku langeda.
                viimati muutis kasutaja moi; 27 m 2020, 14:28.

                Comment


                  #23
                  Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                  Esmalt postitatud hipster poolt Vaata postitust
                  Eesmärk tundlikkust tõsta (94...95dB).

                  Miks ei peaks saama alla 4kHzi lõigata? Väiksemad on nad neo magneti pärast ja elemente dubleerides õnnestuks 2kHzist ülespoole mängima saada ilmselt esimese järguga ka.
                  heh siiski on oluliselt lihtsam kohe tundlikum ja paremate näitajatega tweeter võtta
                  et loba tühi poleks siis mina pakuks välja pigem et mingi 30mm tweeter lainejuhis (mis annaks ka väga hea eelduse 1 järku lõike jaoks)+ siis soovitud ribbon.
                  Kui on aga väga valu selle xt 25 järele ja 2k ikkagi soov siis vähemalt seda kasutada



                  xt25bg60-04 see vähemalt kannatab ka seda 2k






                  Comment


                    #24
                    Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                    Point tegelikult rohkem selles, et membraani pinda suurendada kõrgete osas, millele nt see onu tähelepanu juhib:

                    Click image for larger version

Name:	IMG_20200428_113259.jpg
Views:	1
Size:	224,4 KB
ID:	872684

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                      Sellest ka minu soovitus 30mm või kui viitsid võid ka 35mm
                      Aga tegelikkuses pole see nii tähtis sest ega ainult membraani pind üksi ei loe.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                        Selle viimase video valguses tundub mulle, et härra räägib mida ta kuuleb aga ei tea selle põhjust. Pindala ei määra palju muud kui tundlikuse, hea transient (enamvähem sama, mis eesti keeles impulsskarakteristik) on hoopis muus kinni.
                        Ilmselt sa peaks ikkagi vaatama sinna lintvaljukate poole, neid on kolme eri tüüpi olemas ja ka päris tundlikuid aga seejuures üsna väikese membraani/lindi pindalaga, on ka väga suure kokku volditud membraaniga (AMT), on mille hulgast valida.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                          AMT kuulamata tõesti..

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kolm kõrgsageduse valjukat ühes kõlaris

                            Ma muutun juba iseendale pisut tüütuks oma vastuvoolu ujuvate kõlarite sisse toomisega igasse teise kõlarite teemasse, aga on jälle nagu põhjust näide tuua- Gradient 1.3 disainis on 4 tweeterit kõlari kohta. Nad ei ole võrdselt lõigatud ja tulevad sisse al 1500 Hz pealt - midrange (12 tolline dipool) töötab 250-1500.
                            Toidan trolle!

                            Comment

                            Working...
                            X