Teade

Collapse
No announcement yet.

Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

    To home:
    et muuta paska kommiks/saiaks püüan vältida.

    Jagan kõlariteemat sedavõrd et võin arvata ja kaasa rääkida - pigem analoog teemal ---- mida kõlar ju on

    Kui vaja taasesitada vinüüli, mis just nüüd popiks muutunud, on kinnise kasti eelis silmnähtav/kõrvkuulav.
    Ja lintmagnetofon kogub samuti tuure, millega taaskord elevus/action tekib.

    Asjad on vahepeal ikka edasi arenenud. Ma mõõtsin ise tehtud OB-del umbes ühe nulli võrra väiksema THD %-i:
    https://www.elfafoorum.eu/threads/40...l=1#post520551

    To moi: Ja nüüd mõõda 110 dB korral madalat otsa , kuna 2003 a korrigeeriti 1933a ThieleSmall karakteristikut.
    viimati muutis kasutaja Scott; 18 m 2020, 05:57. Põhjus: järjestikpostitused kokku
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #32
      Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

      Ma ikka võtsin andmed sellest ajast:

      Comment


        #33
        Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

        To moi: Harmonic distortion 90dB@2m (kui kaugelt ise mõõdad?)
        100Hz THD 0,5%,
        1 kHz THD 0,39%
        - et siis väga õudne su jaoks?
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #34
          Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

          Ei ole õudne, ma lihtsalt toetan Home mõttekäiku.

          Comment


            #35
            Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
            To moi: Harmonic distortion 90dB@2m
            ...
            - et siis väga õudne su jaoks?
            Lisaks sellele ühele esitatud numbrile on tegelikult oluline see, mis toimub kõlari heli ja selle moonutusega üle kogu esitatava sagedusvahemiku.

            Mitte, et ma siin vanaisasid lapsi tegema õpetaks

            Comment


              #36
              Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Ei ole õudne, ma lihtsalt toetan Home mõttekäiku.
              et siis home katkend, mida mainid: kõik sõltub konkreetsest valjukast, ja tulemusest mida soovitakse saada.

              Kui nõustud, siis kogu eelnev info peaks olema piisavalt teemat kattev.

              PS. sõbralik küsimus, millele vastust siin teemas ei oota - sa ikka englishit jagad? Küsin, kuna aegajalt su vastamine tekitab kahtlust. keele mittevaldamine pole häbiasi, kuid raskendab kommunikeerimist. Alati saab kasutada google translatsiooni, mis areneb iga päevaga.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                #37
                Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                Miks sa küsid kui vastust ei ootagi?

                Comment


                  #38
                  Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                  Kinnine kast saab eestvaates tulevikus selline välja nägema. Täidetud on visuaal/klassikaline nõue - see mis esmapilgul silma hakkab võiks objekti mõttelises tsentris asuda (viimase lausega tegelt tsiteerin Udo Ivask-it https://et.wikipedia.org/wiki/Udo_Ivask keda oli au tunda)
                  Click image for larger version

Name:	.jpg
Views:	1
Size:	238,6 KB
ID:	872431
                  viimati muutis kasutaja martk; 15 m 2020, 18:07.
                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                    Ma küll nihutaks kõrged ja keskmised natuke tsentrist ära, siis saaks vältida äärte difraktsioonist tekkivaid kammfiltreid ASK-s.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                      Mina esialgu teeksin sellele valjukale eraldi kasti, ja vaatasin, kuidas on.
                      Siiski olen väga skeptiline kinnise kasti bassi võimekuse suhtes, minul on olnud NS1000, ja seisid niisama nurgas, ma ei tahtnud kuulata neid.

                      Aga kuidas oleks kui kinnisesse kasti paneks rohkem valjukaid. Sattusin sellise isendi peale: 30W/4558T00. Täitsa võiks proovida neli tükki ühte kasti panna.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Mina esialgu teeksin sellele valjukale eraldi kasti, ja vaatasin, kuidas on.
                        Siiski olen väga skeptiline kinnise kasti bassi võimekuse suhtes..
                        Scanspeaksi disco wooferi Moving mass [Mms]135 g - minu omal 77g ja diameeter suurem.

                        Mul ongi see tulevane kast duubeldatud. Üks paar jääb tehaseseadesse, teine läheb muutmisele. Kui vaja, saan tekitada kolmanda, mis auguga ja neljanda, mis tagant lahti. Aga moi kõrvitsakujulise, difraktsioonivaba, ilma kammita esipaneeli esialgu jätan kõrvale.
                        viimati muutis kasutaja martk; 15 m 2020, 22:09.
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                          Mina esialgu teeksin sellele valjukale eraldi kasti, ja vaatasin, kuidas on.
                          Siiski olen väga skeptiline kinnise kasti bassi võimekuse suhtes, minul on olnud NS1000, ja seisid niisama nurgas, ma ei tahtnud kuulata neid.
                          Ikka mängivad, kui on ehitatud madalale mängima, füüsika on füüsika. Ma pean jälle oma kõlarite näite tooma. Kuuetollised lisatud massiga Peerlessi wooferid kinnises kastis (sellised), u 20 liitrises kastis. Ma ei ole viitsinud mõõta (ja hästi ei oska ka ruumis ilma ruumi mõjudeta bassi mõõta) et kust see rolloff läheb aga kuulmise järgi koos ruumiga oleks 30Hz-st allapoole toetust juurde vaja, mitte varem.
                          Toidan trolle!

                          Comment


                            #43
                            Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                            Aga moi kõrvitsakujulise, difraktsioonivaba, ilma kammita esipaneeli esialgu jätan kõrvale.
                            Sa ei pea esipaneeli kõrvitsaks ajama, piisab suhteliselt väikses assümmeetriast, et difraktsiooni mõju oleks palju väiksem.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                              Miks massi lisada, et madalale mängiks, kui füüsikale toetudes see rolli ei mängi, sest resonants tuleb raskel esemel varem vastu. Tore, kui eksiks.
                              Lisaks home lingil discowooferile tagasivaadates - coil diameter 51mm@4ohm 4 kihti, mul 160mm@8ohm 1 kiht. Kas pooli jahutus on tõesti teisene teema, mida valjukal üleülde ei pea jälgima?
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Kinnise kõlari kast 30% suuremaks - mis juhtub?

                                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                                Miks massi lisada, et madalale mängiks, kui füüsikale toetudes see rolli ei mängi, sest resonants tuleb raskel esemel varem vastu. Tore, kui eksiks.
                                Mis tähendab varem? Kellest varem, naabrimehest?
                                Mida suurem mass, seda madalam resonantssagedus.
                                viimati muutis kasutaja redart; 15 m 2020, 22:44. Põhjus: Resonantsisagedus -> resonantssagedus. Et keelenatse nälja jätta :)
                                Toidan trolle!

                                Comment

                                Working...
                                X