Teade

Collapse
No announcement yet.

Tweeteri ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tweeteri ühendamine

    Olen suhteliselt algaja seega sooviksin natuke abi väikese kõlari ehitamisel. Vabandust ka oma rumaluse pärast.

    Esiteks, on mõtet kõlarit teha kasutades auto raadiot niinimetatud võimendina või võtta selleks mõni päris võimendi siiski?

    Asi on aga selline, et sooviksin teada kas võib nii teha, et kui tavalisel autoraadiol on näiteks 4x50w (väljundid?), siis kas ma võin ühte nendest ühendada 50w woofri ja teise 50w tweeteri? Või pean ma tweeteri ja woofri kokku ühendama ühte 50w (väljundisse?)

    Suured tänud juba ette ära.

    #2
    Vs: Tweeteri ühendamine

    Võid eri väljunditesse panna küll aga tweeteril peab tingimata vähemalt kondensaator jadamisi vahel olema et tekitada kõrgpääs filter. Kui seda kaabli vahel näha pole siis pane sest muidu tuleb tast kiirelt suits välja või jääb paari sekundiga lihtsalt vait.
    Kui pole siis näiteks 1uF ja 50..60V AC taluvust oleks vast ok väärtus millest alustada. Hiljem kui töötab võid 0.5u kaupa paralleelis juurde panna ja vaadata kas leidub kõrva järgi miski kombo mis paremini kõlab.

    Comment


      #3
      Vs: Tweeteri ühendamine

      Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
      Võid eri väljunditesse panna küll aga tweeteril peab tingimata vähemalt kondensaator jadamisi vahel olema et tekitada kõrgpääs filter. Kui seda kaabli vahel näha pole siis pane sest muidu tuleb tast kiirelt suits välja või jääb paari sekundiga lihtsalt vait.
      Kui pole siis näiteks 1uF ja 50..60V AC taluvust oleks vast ok väärtus millest alustada. Hiljem kui töötab võid 0.5u kaupa paralleelis juurde panna ja vaadata kas leidub kõrva järgi miski kombo mis paremini kõlab.
      Selge, ära kõrvetamise kohta olen uurinud juba, aga tänud sellegipoolest selle üle täpsustamise eest.

      Comment

      Working...
      X