Teade

Collapse
No announcement yet.

Kammfiltri efekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

    Ehk siis selleks et seda kuulda peab õppinud olema.

    Comment


      #47
      Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

      Ma ei tea kas ma olen õppinud seda kuulma aga midagi mind seal häirib.

      Comment


        #48
        Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Ma ei tea kas ma olen õppinud seda kuulma aga midagi mind seal häirib.
        Kurat ma ei tahaks üldse sinuga vinguda, aga see miski häirib on siiski sama kategooria et meeldib/ei meeldi või veel hullem parem/halvem.
        Natuke kirjeldust annaks palju, eksida ei saa.

        Comment


          #49
          Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          Ma ei tea kas ma olen õppinud seda kuulma aga midagi mind seal häirib.
          Egas midagi muud kui soeta endale kaja protsessor.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            #50
            Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

            Ma natuke eespool kirjutasin, et täpselt sweet spotis on üle 1 kHz asi halb.
            Üldiselt läheb heli kuidagi kuivaks ja steriilseks, ka kõrgete nivoo tundub langevat.
            Üks sarnane kirjeldus teisest allikast on veel siin: https://www.elfafoorum.eu/threads/75...l=1#post530771
            Seal ka üks kammfiltri probleemi lahendus välja pakutud aga see on poolik, toimib ainult ühe kõrva jaoks.
            Teine lahenduse variant on https://www.elfafoorum.eu/threads/13...l=1#post107166
            Sama asi veel siin läbi käinud, mis aga lahenduse osas jäigi õhku: https://www.elfafoorum.eu/threads/51...l=1#post384264

            Ehk mõni mode tõstab jutu postitusest 11 alatse eraldi kammfiltri teemasse.
            viimati muutis kasutaja moi; 31 m 2019, 14:21.

            Comment


              #51
              Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Ma natuke eespool kirjutasin, et täpselt sweet spotis on üle 1 kHz asi halb.
              Tänan täpsustuse eest.
              viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2019, 04:06. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima

              Comment


                #52
                Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                Kolmas lahendus on selline: http://www.ambiophonics.org/PCMac.html

                Comment


                  #53
                  Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Kolmas lahendus on selline: http://www.ambiophonics.org/PCMac.html
                  Iseenesest on see kõik väga naljakas - kõigepealt tapetakse loomulik ruumikaja ära, ja siis ehitatakse kunstlik kaja asemele. Aga muidu see on midagi sarnast, mida mina üritan ehitada ressiiveri asemele. Eriti hea tulemuse saaks siis kui ruum oleks ümmargune, see rootslaste Globen on tegelikult geniaalne leiutis, sest võtsin kõige ebasobivama ruumi said kõige paremad tulemused. Muide minul on olemas 40-ne ruudune ruum, kus on keset ruumi maast laeni meetrine seinajupp, ja see toimib väga hästi, stereo ulatus paraneb tunduvalt.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                    Iseenesest on see kõik väga naljakas - kõigepealt tapetakse loomulik ruumikaja ära, ja siis ehitatakse kunstlik kaja asemele. Aga muidu see on midagi sarnast, mida mina üritan ehitada ressiiveri asemele. Eriti hea tulemuse saaks siis kui ruum oleks ümmargune, see rootslaste Globen on tegelikult geniaalne leiutis, sest võtsin kõige ebasobivama ruumi said kõige paremad tulemused. Muide minul on olemas 40-ne ruudune ruum, kus on keset ruumi maast laeni meetrine seinajupp, ja see toimib väga hästi, stereo ulatus paraneb tunduvalt.
                    See leht lingil on natuke segane, esimene "Create a 3D Domestic Concert Hall" ei olnud oluline, viimane Recursive Ambiophonic Crosstalk Eliminator (RACE) oli see mida ma mõtlesin.
                    Seal ei üritata mitte kaja lisada vaid kõlarite vahelist ülekostvust ja selle põhjustatud kammfiltri efekti vähendada.
                    Siin on see RACE algoritm üsa hästi lahti seletatud: http://www.filmaker.com/papers/RGRM-RACE_rev.pdf
                    viimati muutis kasutaja OSX; 02 m 2019, 10:17.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                      Minu mõtte oli, et kaja ja viide on suht sarnase iseloomuga asjad, kaja saab kontrollida tagasiside kaudu, viivitus tuleb nägu tuleb. Paratamatult meie pidevalt elame kajaga, ja see peegelduse kamm ümbritseb meid pidevalt. Mina olen natuke katsetanud, kui ainult ühte kanalid üle koormata ja tekib viivitus, kaob koheselt ka stereopilt ära. Samas väike viivitus mõjub väga hästi, aga see vahemik kus hea läheb halvaks on väga õhuke. Äkki on sinul hoopis viidetega mingi "kamm". See RACE isiklikult minul vaimustust ei tekita, probleemidel on alati mitu lahendust, kas see nüüd õige on.
                      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                        Aga proovi järgi, AudioMulch on 60 päeva tasuta ja RACE algoritmi saab sealt samalt lehelt http://www.ambiophonics.org/PCMac.html

                        Comment


                          #57
                          Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                          Teoreetiliselt midagi nagu on, praktiliselt võib täitsa jube asi olla. Ja igal juhul tahab väga põhjaliku häälestust saada, millega ei viitsi kohe üldse tegeleda.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                            Ma proovisin ära ja umbes selline tulemus tuligi, et ilma selle RACE-ta on parem kui RACE-ga. Üritasin ka natuke häälestada aga see eriti ei aidanud. Mingi kahtlus on ka, et see algoritm pole päris õigesti AudioMuchis realiseeritud aga kuna seda softi ei tunne sisuliselt, on natuke raske üle kontrollida.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                              Küll on sul ikka viitsimist. Ma arvan et see on müügimeeste järjekordne trikk, leiavad lihtsameelse, määrivat võimalikult palju talle tehnikat kaela, üritavad võimalikult vähe tööd teha, ja võimaluse korral lisaeelarve teha. Kõik see põhineb inimese usul, et ta saab endale samasuguse heli nägu on ooperimajas.
                              Probleem on selles et muusika esitamise ajal kõik pidevalt muutub, muutumata jäävad ainult resonantsid, ja just nende peale on see ooperimaja üles ehitatud. Selleks et kodus sellist asja korraldada peaks pigem arhitekt olema. Mina olen alati ruumi resonantsist tuge otsinud, ja midagi muud eriti teha pole kui kõlareid suunata eri kohtadesse, kuni selleni välja et otse lakke. Midagi välja mõõta seal ei õnnestu, no tegelikult õnnestub see aga on väga, väga töömahukas ja kallis.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Fullrange (1-elemendiline kõlar)

                                heli levimiskiirus keskkonnas (õhk) 343m/s → λ=Vs·τ=Vs/f -- keskmiselt -- A4 ~ 440.00Hz ~ 78.41cm -- üle A5-e võib midagi (kõrvadega märgatavat) olla kui seisad heli levimissuunaga mitte päris risti ... ja kõlaritele suhteliselt lähedal ???
                                viimati muutis kasutaja ci139; 03 m 2019, 12:57.

                                Comment

                                Working...
                                X