Teade

Collapse
No announcement yet.

Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

    Arvutasin vastavalt kõlarielemendile kasti suuruse ja invertertoru läbimõõdu ja pikkuse. Mõõdud tulid läbimõõt 7,5 cm ja pikkus 6 cm. Kui tõene see mõõt on. Kas siinsetel kõlariehitajatel on selles suhtes mingi oma vaatenurk. Või siis kui palju olete pidanud inverteri pikkusega mängima ja milline on tavaliselt suhe. Kas jääb sinna 68-72% juurde?

    #2
    Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

    Arvestades kui palju alginfot antud on siis võib tõene küll olla,
    Arvutuse ja tegelikkuse vahe on tihtipeale kui suures tolerantsis on valjuka parameetrid ja palju kastiga eksitakse.

    Comment


      #3
      Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

      Mõtlesin rohkem seda. et kui kasti mõõtmed ja arvutused õiged siis ikkagi mõõtmisel selgub, et port liiga pikk. Kas tänapäevastel programmidel juba täiematerjal sisse arvutatud või tuleb vastavalt selle hulgale inverterit lühemaks teha. Vastvasisuline jutt http://www.troelsgravesen.dk/vent_tuning.htm

      Comment


        #4
        Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

        Mul meenutused roostes, kuid tavaliselt tuli toru pikkus 2 või enam korda pikem läbimõõdust.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #5
          Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

          Bassbox arvutab nii täitematerjali erinevuse kui ka sellega kas inverter on "flared"" siiski 2 korda olen pidanud pordi poole lühemaks aga see pigem oli minu möödalaskmine.

          Comment


            #6
            Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

            Vanasti käis arvutus nomogrammide abil. Tänapäeval on selleks arvutiprogrammid. Olen võrrelnud vahel tulemust mitme eri programmiga. Ligilähedaselt on olnud samad. Parima tulemuse saad, kui mõõdad TS parameetrid soojaks töötatud konkreetsel valjukal. Ilma sissetöötamiseta olen täheldanud, et erinevus on ca 10%. Kuid eks see sõltu ka valjukast. Õigem on siis esialgu teha inverteritoru reguleeritavana, mõõta mõõtemikrofoniga ja sobiv karakteristik paika seada. Hiljem võib ju panna mittereguleeritava või ka selle jätta. Aga noh see minu rumal arvamus, targemad ütlevad ehk täpsemalt.
            viimati muutis kasutaja Svago; 25 m 2018, 10:51.

            Comment


              #7
              Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

              Räägi siis valjuka margist ja sellest ka millega arvutasid, on lihtsam midagi arvata tulemuse õigsuse kohta.
              Valjuka andmetest võetud T/S parameetrid pole ka alati väga täpsed sest valjukate tootmises esineb alati mingeid kõrvalekaldeid, mõnel firmal vähem, mõnel rohkem.
              Kui valjuka T/S parameetreid ise mõõtma hakata, siis peab valjukas olema enne "sisse mängitud" sest päris uue valjuka parameetrid ei ole need mida valjukas pärast mõningast töötamist hakkab omama.

              Comment


                #8
                Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

                Kasutasin sellist kohta https://www.diyaudioandvideo.com/Cal...losure/reflect kuna ühtki paremat programmi kohe ei leidnud ja valjuka tehase andmeid bass refl 20-30 lt , Vas 90 lt, Fs 35 hz, Qts 0,38 ja sain siis sellise imeliku tulemuse. Läbimõõt 7,5 cm ja pikkus 6 cm. Valjukas ise siis ühes eelnevas teemas läbi jooksnud 70-ndatelt pärit SEAS 21 F-WB. Otsustasin talle siiski natuke kobedama kasti teha. Originaalkast 20 lt ja toru siis 2 inchi ja 4 inchi pikkune peldikupaberitoru jupp.

                Comment


                  #9
                  Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

                  Valjuka andmeid natuke rohkem:



                  Üldiselt vajavad enne mõõtmist ka kasutatud ja kauem seisnud valjukad sissetöötamist. Uutel võib see aega võtta 24 tundi ja rohkemgi ja lõpetatakse, kuni andmed enam ei muutu.
                  Hea on, kui kahel eri meetodil mõõdetud - lisaraskusega ja mõõtekastis mõõdetud TS parameetrid ühtivad.
                  Olen täheldanud, et valjuka vananedes TS parameetrid muutuvad. Kui palju, oleneb valjukast ja selle kasutamisest.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Invertertoru tegelik pikkus ehk suhe arvutatu ja tegelikkuse vahel.

                    Kui valjukas on nii vana ja parameetrid on 10 aastat uuemalt andmelehelt, siis oleks mõistlik ise ära mõõta parameetrid. Tegelikult esmases lähenduses aitab kui mõõta ära Fs, sest see on põhiline mis annab aimu kui palju parameetrid on muutnud, muutuvad ka kõik Q-d aga nende muutus on Fs-i muutuse järgi ennustatav/arvutatav. Mina teeks nii, et mahu valiks umbes arvutusprogrammi järgse ja inverteri pikkuse häälestaks mõõtmiste järgi paikka, ning summutusmaterjaliga timmiks ASK võimalikult sirgeks. Summutusmaterjali tuleb muidugi lisada paralleelselt inverteri pikkuse timmimisega, sest summutusmaterjali hulk ja iseloom mõjutavad inverteri resonantsi sagedust ja selle Q-d (kuju).

                    Comment

                    Working...
                    X