Teade

Collapse
No announcement yet.

40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

    40W65-8 38l


    Tere!

    mul on tehtud üks kast mille maht on 30l ja kindlasti läheb sinna sisse Audes 40W65-8 probleem aga seisneb seles, et Bassboxiga simuleerides on näha, et pole vahet kuhu ma teen häälestuse igal juhul tekib sinna kühm. Lahenduseks antud mahu korral tundub olevat teise 40W65-8 lisaminse, selliselt saab kühmuvaba ilus karakteristiku.
    AUDES 109k, kus on sama element, on kasti maht suisa 35l, mis teeb simulatsioonis veel suurema kümu kui minu 30l kast. Siit ka küsimused:
    1) kas BassBox eksib ja audese arvutused on korektsed,

    2) kui BassBox siiski ei eksi siis kuidas oleks kõige mõistlikum problemme lahendada?
    a)jätan ühe elemendiag ja loodan kõike paremat
    b)lisan teise elemendi samasse kasti
    c)lisan vahesektsiooni millega läheb kast pisemaks, ja kühm kaob.

    b) valiku juures on täiendav küsimus, et mida ma realselt võidaksin kahe elemendiga (elemendid saaksid mõlemad oma võimu) sest kaotus on teada- raha.

    ettetänades.

    Riho

    #2
    Vs: 40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

    Esmalt postitatud Riho poolt Vaata postitust
    AUDES 109k, kus on sama element, on kasti maht suisa 35l
    Riho, mul oli ümberehitusel Audes 109 kõlaripaar (mitte 109K!) - seal maht oli ~20l (arvan et saama maht on 115-s),
    seal oli vahesein - ei mäleta täpselt, võib olla ~10cm invertori alla.

    Comment


      #3
      Vs: 40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

      seega võime anda punkti BassBox-ile, vahesein tundub igati loogiline, simulatsiooniga 20l läheb asi samuti palju ilusamaks. Mul on tegelikult see vahesein välja lõigatud.
      Punkt a on siis välistatud. Audese kit joonistel seda vaheseina ei ole märgitud.

      jäävad küsimused:

      et mida ma võidaksin kahe elemendiga? tegelikult loodan ma nelja asja:
      1. moonutused lähevad väiksemaks - kuna kaks elementi peavad vähem välja punnima, et sama õhku liigutada
      2. sagedusjoon läheb ühtlasemaks - elemendid margilt samad aga kindlasti on neil erinevusi mis täiendavad teineteist
      3. tundlikus kasvab -
      4. mängib madalamale - ei teagi miks ta seda tegema peaks.

      eelnevad punktid loodan täide minevat kuna kasulik pindala suureneb.iseenesest 8" kasti kuid pinnalt jääks ta siiski alla. 10" ei mahu aga kuidagi.
      2 elementi ikkagi 2x6 1/2" = 1012cm2 võrdluseks 1x 8" =803cm2 ja 1x 10" = 1281cm2


      palun kinnitage või lükake ümber minu arvamus kahe elemendi kohta.

      Riho

      Comment


        #4
        Vs: 40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

        üks asi on see, mis arvutuste järgi peaks ilus olema. Teine on reaalne maailm: õhuga, akustilise takistuse, peegelduste jne.

        2x6.5" bassikad võib olla pindalalt suurem, kui 8"...kuid ta on ikkagi 6.5" olemuselt. kasvab tajutav SPL (ehk siis kummipumba efekt), Fs jääb üldjuhul samaks. Et 2x6.5" mängiks paremini, kui üks 8", peab nende koos töötamine olema väga väikese tolerantsi sees. Ma täpselt ei mäleta, aga mõne % nihe andis tuntava vahe sisse.

        PS: 2 bassikat nõuab suuremat kasti, mis veab kastiresonantsi alla...kuid see on õhu resonants. Õhku ei saa kunagi korralikult, puhtalt ja täpselt reageerima, nagu seda teeb valjuhääldi koonus. Tekib pseudoefekt, kus tundub selline madal kumin peanootide kaudu(nagu bassi oleks). Kuid puhtast, musikaalsest bassist jääb asi kaugele.
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: 40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

          lasin teise augu juurde, eks näis kuis kõlab. Kui ringi vaadata sis tundub, et enamusel on kolme riba kõlarid nõnda tehtud. kõrg+kesk+2x 6,5" v 8" Ka vöga suurtel tegijatel nagu B&W

          Comment


            #6
            Vs: 40W65-8 element 30l kastis ja tekkiv kühm simulatsioonis

            Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
            üks asi on see, mis arvutuste järgi peaks ilus olema. Teine on reaalne maailm: õhuga, akustilise takistuse, peegelduste jne.

            2x6.5" bassikad võib olla pindalalt suurem, kui 8"...kuid ta on ikkagi 6.5" olemuselt. kasvab tajutav SPL (ehk siis kummipumba efekt), Fs jääb üldjuhul samaks. Et 2x6.5" mängiks paremini, kui üks 8", peab nende koos töötamine olema väga väikese tolerantsi sees. Ma täpselt ei mäleta, aga mõne % nihe andis tuntava vahe sisse.

            PS: 2 bassikat nõuab suuremat kasti, mis veab kastiresonantsi alla...kuid see on õhu resonants. Õhku ei saa kunagi korralikult, puhtalt ja täpselt reageerima, nagu seda teeb valjuhääldi koonus. Tekib pseudoefekt, kus tundub selline madal kumin peanootide kaudu(nagu bassi oleks). Kuid puhtast, musikaalsest bassist jääb asi kaugele.
            Ära teemaalgataja neid oletusi küll usu.

            Comment

            Working...
            X